Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> УДОСКОНАЛЕННЯ ЕЛЕКТРОФІЗІОЛОГІЧНОГО МЕТОДУ ТА ЗАСОБІВ ДИФЕРЕНЦІЙНОЇ ДІАГНОСТИКИ ШЛУНКОВО-КИШКОВОГО ТРАКТУ ЛЮДИНИ

УДОСКОНАЛЕННЯ ЕЛЕКТРОФІЗІОЛОГІЧНОГО МЕТОДУ ТА ЗАСОБІВ ДИФЕРЕНЦІЙНОЇ ДІАГНОСТИКИ ШЛУНКОВО-КИШКОВОГО ТРАКТУ ЛЮДИНИ

Назва:
УДОСКОНАЛЕННЯ ЕЛЕКТРОФІЗІОЛОГІЧНОГО МЕТОДУ ТА ЗАСОБІВ ДИФЕРЕНЦІЙНОЇ ДІАГНОСТИКИ ШЛУНКОВО-КИШКОВОГО ТРАКТУ ЛЮДИНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,24 KB
Завантажень:
371
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ РАДІОЕЛЕКТРОНІКИ
КРУК ОЛЕГ ЯРОСЛАВОВИЧ |
УДК 615.471:004.93
УДОСКОНАЛЕННЯ ЕЛЕКТРОФІЗІОЛОГІЧНОГО МЕТОДУ ТА ЗАСОБІВ ДИФЕРЕНЦІЙНОЇ ДІАГНОСТИКИ
ШЛУНКОВО-КИШКОВОГО ТРАКТУ ЛЮДИНИ
Спеціальність 05.11.17 - Біологічні та медичні прилади і системи
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському національному університеті радіоелектроніки Міністерства освіти та науки України.
Науковий керівник: | доктор технічних наук, професор
Семенець Валерій Васильович,
Харківський національний університет радіоелектроніки,
1-й проректор.
Офіційні опоненти: |
доктор технічних наук, професор
Лагутін Михайло Федорович,
Харківський національний університет радіоелектроніки,
професор кафедри охорони праці.
кандидат технічних наук, доцент
Кіпенський Андрій Володимирович,
Національний технічний університет “ХПІ”,
професор кафедри промислової та біомедичної електроніки.
Захист відбудеться “06” листопада 2007р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К .052.05 Харківського національного університету радіоелектроніки (ХНУРЕ) за адресою: 61166, м.Харків, проспект Леніна, 14.
З дисертацією можна ознайомитися в науково-технічній бібліотеці Харківського національного університету радіоелектроніки за адресою: 61166, м.Харків, проспект Леніна, 14.
Автореферат розісланий “05” жовтня 2007 р.
Учений секретар
Спеціалізованої вченої ради | Мустецов М.П.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Дослідження та діагностика тракту травлення дитячого організму через електрогастрографічні сигнали, які виникають при роботі шлунково-кишкового тракту (ШКТ), є надзвичайно актуальними завданнями. Поширеність захворювань ШКТ, особливо у дітей, дуже велика й продовжує щорічно збільшуватися. Так, хронічний гастрит зустрічається в 65-70% дітей, хронічний гастродуоденіт ? в 25-30%, гастроезофагальна рефлюксна хвороба ? в 20-40%, хронічна дуоденальна непрохідність ? в 3-17%. Однією з найбільш актуальних. проблем дитячої гастроентерології є функціональна патологія. Аналіз даних Центру патології органів травлення НДІПДХ МОЗ України виявив, що в 30% пацієнтів біль у ділянці живота не супроводжується органічними змінами.
Як функціональні, так й органічні захворювання шлунково-кишкового тракту супроводжуються порушеннями його моторно-евакуаторної функції. При цьому характер змін моторики ШКТ у більшості випадків визначає процес лікування хворих. У свою чергу, для виявлення типу порушень моторики ШКТ необхідне проведення широкого спектру досліджень, більшість із яких є інвазивними. Саме тому особливої актуальності сьогодні набувають неінвазивні та нетравмуючі методи діагностики, до яких належить електрогастрографія. У травному каналі людини формується електрогастрографічний сигнал, що визначає умови скорочувальної діяльності різних відділів ШКТ. Мова йде про деякі сумарні потенціали, що генеруються гладком’язовими клітинами.
Вивчення електрофізіології шлунково-кишкового тракту проводяться з початку минулого століття, однак дотепер відсутні відпрацьовані технічні рішення й уніфіковані методики реєстрації і аналізу біоелектричної активності органів ШКТ. В електрогастрографії, на відміну від електрокардіографії, неоднозначно трактується зв'язок між електричною активністю органа та його скороченнями, що зумовлюється мінливою конфігурацією та амплітудою електрогастрограм, залежністю від функціонального стану ШКТ, способу реєстрації, конструкції електродів, їх фіксації, орієнтації щодо проекції органу, що досліджується, та інше.
Існуючі варіанти вирішення проблеми неінвазивної діагностики органів ШКТ не відповідають, повною мірою, вимогам практичної медицини. Це пояснюється специфічною електричною активністю різних органів ШКТ, які впливають на тонкі процеси регуляції й координації в травному тракті. Тому за пануючою точкою зору, електрична активність органів є важливим діагностичним і дослідницьким інструментом.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: УДОСКОНАЛЕННЯ ЕЛЕКТРОФІЗІОЛОГІЧНОГО МЕТОДУ ТА ЗАСОБІВ ДИФЕРЕНЦІЙНОЇ ДІАГНОСТИКИ ШЛУНКОВО-КИШКОВОГО ТРАКТУ ЛЮДИНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок