Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СІЛЬСЬКА ІНТЕЛІГЕНЦІЯ УСРР ТА ЇЇ ВПЛИВ НА РОЗВИТОК КУЛЬТУРИ ТА ПРОДУКТИВНИХ СИЛ УКРАЇНСЬКОГО СЕЛА В ДОБУ НЕПУ

СІЛЬСЬКА ІНТЕЛІГЕНЦІЯ УСРР ТА ЇЇ ВПЛИВ НА РОЗВИТОК КУЛЬТУРИ ТА ПРОДУКТИВНИХ СИЛ УКРАЇНСЬКОГО СЕЛА В ДОБУ НЕПУ

Назва:
СІЛЬСЬКА ІНТЕЛІГЕНЦІЯ УСРР ТА ЇЇ ВПЛИВ НА РОЗВИТОК КУЛЬТУРИ ТА ПРОДУКТИВНИХ СИЛ УКРАЇНСЬКОГО СЕЛА В ДОБУ НЕПУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
30,58 KB
Завантажень:
352
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 
ЧЕРКАСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ БОГДАНА ХМЕЛЬНИЦЬКОГО
ЦЬОМРА ТЕТЯНА СЕРГІЇВНА
УДК 94(477) “1921/1929”
СІЛЬСЬКА ІНТЕЛІГЕНЦІЯ УСРР ТА ЇЇ ВПЛИВ
НА РОЗВИТОК КУЛЬТУРИ ТА ПРОДУКТИВНИХ СИЛ УКРАЇНСЬКОГО СЕЛА В ДОБУ НЕПУ
Спеціальність 07.00.01 – історія України
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Черкаси – 2007
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі новітньої історії Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: доктор історичних наук, професор
ПАДАЛКА СЕРГІЙ СЕМЕНОВИЧ,
Інститут історії України НАН України,
провідний науковий співробітник відділу
новітньої історії та політики
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
ПОЛОВЕЦЬ ВОЛОДИМИР МИХАЙЛОВИЧ,
Чернігівський державний педагогічний
університет імені Т.Г. Шевченка,
завідувач кафедри українознавства та політології
кандидат історичних наук, доцент
РИБАК ІВАН ВАСИЛЬОВИЧ,
Кам’янець-Подільський державний університет,
завідувач кафедри історії народів Росії
та спеціальних історичних дисциплін
Захист відбудеться “4” липня 2007 р. о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К .053.01 у Черкаському національному університет імені Б. Хмельницького за адресою: 18031, м. Черкаси, бульв. Шевченка, 81, кім. 211.
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Черкаського національного університету імені Б.Хмельницького (18031, м. Черкаси, вул. Університетська, 22).
Автореферат розісланий “2” червня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат історичних наук, доцент Корновенко С.В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Державотворення в сучасній Україні, окрім змін суспільно-політичного і соціально-економічного характеру, супроводжується зрушеннями в громадській свідомості. Його об’єктивним наслідком є актуалізація багатьох проблем, які раніше не були предметом спеціальної уваги науковців. Серед них доволі гострими є питання, пов’язані з місцем і роллю суспільних еліт та їхньою участю в піднесенні освітньо-культурного рівня сільського населення. Успішне вирішення цих проблем великою мірою залежить від ефективного використання творчого потенціалу сільської інтелігенції. Тривалий період вона не виділялась із селянського середовища, тому історія її життєдіяльності немає сьогодні належного висвітлення.
Наукове осмислення різнобічних проблем життя та багатогранної діяльності сільської інтелігенції України в період складного й неоднозначного розвитку українського села є важливим і в практично-прикладному плані. Особливо в контексті сучасної соціально-економічної ситуації на селі, коли відмирають старі й створюються нові форми власності, господарювання, розвивається підприємництво. Це супроводжується відповідними змінами виробничих і соціальних відносин, формуванням нових категорій працівників. Саме тому життєдіяльність інтелігенції заслуговує на окрему увагу дослідників. Дослідження становища сільської інтелігенції доби непу, а також з’ясування ступеню її впливу на культурний розвиток та піднесення продуктивних сил українського села дає можливість актуалізувати роль сучасної сільської інтелігенції, яка певною мірою стоїть перед багато в чому схожими завданнями.
Сьогоднішні суспільні очікування ставлять перед інтелігенцією українського села складні завдання в галузі освіти, піднесення рівня агрономічної культури ведення господарств, економічної грамотності, правової свідомості та культурного дозвілля його мешканців. У зв’язку з цим цілком доцільним є вивчення попереднього досвіду роботи сільської інтелігенції України, зокрема, у період непу. Студіювання проблем побуту й умов праці інтелігенції в історичній ретроспективі дозволяє враховувати їх позитивні сторони та недоліки під час формування сучасної соціально-економічної та культурно-освітньої інфраструктури села, акцентувати увагу на рівні забезпеченості спеціалістів різних галузей, що живуть і працюють серед аграріїв сьогодні.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 Реферат на тему: СІЛЬСЬКА ІНТЕЛІГЕНЦІЯ УСРР ТА ЇЇ ВПЛИВ НА РОЗВИТОК КУЛЬТУРИ ТА ПРОДУКТИВНИХ СИЛ УКРАЇНСЬКОГО СЕЛА В ДОБУ НЕПУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок