Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Розробка раціональних режимів плавлення алюмінієвих стрижнів із захисним покриттям при позапічному доведенні сталі

Розробка раціональних режимів плавлення алюмінієвих стрижнів із захисним покриттям при позапічному доведенні сталі

Назва:
Розробка раціональних режимів плавлення алюмінієвих стрижнів із захисним покриттям при позапічному доведенні сталі
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,53 KB
Завантажень:
477
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
ДНІПРОДЗЕРЖИНСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Бабенко Михайло Володимирович
УДК 669.717:669.040.26:669.046.55.001.57
Розробка раціональних режимів плавлення алюмінієвих стрижнів
із захисним покриттям при позапічному доведенні сталі
05.14.06 – технічна теплофізика і промислова теплоенергетика
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Дніпродзержинськ – 2006
Дисертація є рукописом.
Робота виконана в Дніпродзержинському державному технічному університеті Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник:
доктор технічних наук, професор
Павлюченков Ігор Олександрович
Дніпродзержинський державний технічний університет
завідувач кафедрою програмного забезпечення та обчислювальної
техніки.
Офіційні опоненти:
доктор технічних наук, професор
Недопьокін Федір Вікторович
Донецький національний університет
професор кафедри фізики нерівноважних процесів
метрології та екології;
кандидат технічних наук, старший науковий співробітник
Піптюк Віталій Петрович
Інститут чорної металургії НАН України
старший науковий співробітник відділу позаагрегатної обробки сталі.
Провідна організація: Інститут проблем машинобудування ім. А. М. Підгорного Національної Академії Наук України, м. Харків.
Захист відбудеться “ 14 ” 11 2006 р. в 13 годин на засіданні спеціалізованої вченої ради K 09.091.01 Дніпродзержинського державного технічного університету за адресою: 51918, м. Дніпродзержинськ, вул. Дніпробудівська, 2.
З дисертацією можна ознайомиться в бібліотеці Дніпродзержинського державного технічного університету за адресою: 51918, м. Дніпродзержинськ, вул. Дніпробудівська, 2.
Автореферат розісланий “ 14 ” 10 2006 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради K 09.091.01,
кандидат технічних наук, доцент |
О.С. Косухина


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність роботи. Позапічна обробка металу є одним з найбільш ефективних напрямів корінного підвищення якості і властивостей металопродукції масового призначення і ресурсозбереження в металургії. Для забезпечення необхідних властивостей кінцевої метало-продук-ції необхідне попереднє розкислення металу алюмінієм при випуску його в ківш із сталеплавильного агрегату. Дефіцит, висока вартість алюмінію на ринку сировини, обумовлені великою енергоємністю виробництва і відносно низьким і нестабільним засвоєнням алюмінію, що вводиться в розплав за традиційними технологіями, постійно примушують шукати шляхи зниження його витрат, вдосконалювати відомі способи його використання та розробляти нові, що будуть забезпечувати підвищення ступеня його засвоєння. З аналізу особливостей засвоєння алюмінію випливає, що протікання тепломасообмінних процесів на окремих етапах засвоєння (нагрів, плавлення, масоперенос) істотно впливає на ступінь та тривалість засвоєння добавки. Проведені ж раніше дослідження по засвоєнню алюмінію не відображають комплексного взаємовпливу особливостей протікання тепло- і масообмінних процесів при засвоєні алюмінію в рідкій сталі. Тому освоєння нових ресурсозберігаючих технологій в позапічній обробці металу пов'язане з необхідністю розробки математичних моделей і методів чисельного розрахунку плавлення тіл складної конфігурації, що враховують закономірності протікання теплофізичних процесів з урахуванням гідродинаміки розплаву в ковші.
Зв'язок роботи з науковими програмами і планами. Питання, що розглядаються в дисертаційній роботі, відповідають визначеним законодавством України пріоритетним напрямам розвитку науки і техніки, зокрема напряму “Нові технології і ресурсозберігаючі технології в енергетиці, промисловості і агропромисловому комплексі”, державній програмі розвитку гірничо-металургійного комплексу України до 2010 р., положенням комплексної державної програми енерго- і ресурсозберігання, “Основним напрямам державної політики України” в області забезпечення екологічної безпеки, а також напрямам науковій діяльності ДДТУ.
Мета і задачі дослідження. Мета роботи: Зниження витрат алюмінію в технологічних операціях позапічного розкислення металу в сталерозливному ковші за рахунок розробки раціональних тепло технологій використання алюмінієвих стрижнем із захисним покриттям.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: Розробка раціональних режимів плавлення алюмінієвих стрижнів із захисним покриттям при позапічному доведенні сталі

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок