Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КУЛЬТУРОЛОГІЧНІ ОСНОВИ РОЗВИТКУ СИСТЕМИ ОСВІТИ ТА ПЕДАГОГІЧНОЇ ДУМКИ НА ДОНЕЧЧИНІ В КІНЦІ ХІХ – ПОЧАТКУ ХХ СТОЛІТТЯ

КУЛЬТУРОЛОГІЧНІ ОСНОВИ РОЗВИТКУ СИСТЕМИ ОСВІТИ ТА ПЕДАГОГІЧНОЇ ДУМКИ НА ДОНЕЧЧИНІ В КІНЦІ ХІХ – ПОЧАТКУ ХХ СТОЛІТТЯ

Назва:
КУЛЬТУРОЛОГІЧНІ ОСНОВИ РОЗВИТКУ СИСТЕМИ ОСВІТИ ТА ПЕДАГОГІЧНОЇ ДУМКИ НА ДОНЕЧЧИНІ В КІНЦІ ХІХ – ПОЧАТКУ ХХ СТОЛІТТЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
26,12 KB
Завантажень:
410
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
ЛУГАНСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
ТЕРСЬКИХ Любов Олександрівна

УДК 371 (477.6) (091) “18/19”..008
КУЛЬТУРОЛОГІЧНІ ОСНОВИ РОЗВИТКУ
СИСТЕМИ ОСВІТИ ТА ПЕДАГОГІЧНОЇ ДУМКИ
НА ДОНЕЧЧИНІ
В КІНЦІ ХІХ – ПОЧАТКУ ХХ СТОЛІТТЯ
13.00.01- загальна педагогіка та історія педагогіки
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Луганськ – 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Луганському державному педагогічному університеті
імені Тараса Шевченка, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: заслужений діяч науки і техніки України, член-корес-
пондент АПН України, доктор педагогічних наук,
професор Шевченко Галина Павлівна, Луганський
державний педагогічний університет імені Тараса
Шевченка, завідувачка кафедрою педагогіки.
Офіційні опоненти: дійсний член АПН України, доктор педагогічних
наук, професор Ярмаченко Микола Дмитрович,
радник Президії АПН України;
 
кандидат педагогічних наук, професор
Червонецький Володимир В’ячеславович,
проректор з наукової роботи Горлівського державного
педагогічного інституту іноземних мов.
Провідна установа – Харківський державний педагогічний університет ім. Г.С.Ско-вороди, Міністерство освіти і науки України, кафедра педагогіки.
Захист відбудеться 27 червня 2001 року о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К.29.053.01 у Луганському державному педагогічному університеті імені Тараса Шевченка за адресою: 91011, м. Луганськ, вул. Оборонна, 2.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Луганського державного педагогічного університету імені Тараса Шевченка (91011, м. Луганськ, вул. Оборонна, 2).
Автореферат розісланий 26 травня 2001 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Л.Л. Бутенко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми і ступінь її дослідженості. Розвиток педагогічної науки і системи освіти в Україні здійснюється на основі урахування здобутків всесвітньої культури та осмислення феномену української культури. За влучним висловом С.Кримського, українська культура є “провідним чинником конституювання життя народу як індивідуальної іпостасі людства, розкриття його етнічного автопортрету, неповторного вираження загальнолюдського досвіду”. Самоусвідомлення особистістю власної культурно-національної належності до загальнолюдських форм життя суспільства – одна з найяскравіших ознак її духовності.
Освіта, виховання, педагогічна думка – невід’ємні частини духовної культури суспільства, єдиного й багатовимірного історико-культурного процесу, який визначає рівень розвитку духовності суспільства й цивілізації. Тому уважне вивчення історико-педагогічних явищ у культурологічному контексті уможливлює розробку таких теоретико-методологічних підходів до проблем освіти й виховання в сучасних умовах, які будуть найбільш життєздатними для розвитку й саморозвитку особистості як вищої духовної цінності.
Кожний регіон України має неповторний етнічний автопортрет, самобутні історико-культурні традиції, специфічне культурне середовище та культурно-освітній простір. Донеччина відома своїми геополітичними та етнокультурними особливостями, своєрідними культурними та освітянськими традиціями, які обумовили формування досить яскравої педагогічної самобутності, яка проявилася в специфічності системи освіти, в просвітницькій діяльності діячів освіти та культури, оригінальності педагогічних пошуків.
Вектор нашого дослідження звернений до періоду кінця ХІХ – початку ХХ століття, що характеризується особливим динамізмом суспільних процесів соціально-економічних і культурних перетворень.
Методологія вивчення сутності історико-педагогічних надбань з позицій “історія – це погляд у майбутнє” всебічно представлена в наукових працях Л.Вовк, М.Євтуха, Б.Ступарика, О.Сухомлинської, М.Ярмаченка.
Вивченню Донеччини (Донбасу) в історико-культурному контексті присвятили свої праці В.Башкіна, О.Горелик, А.Грек, А.Колєсник, К.Красильников, В.Курило, Б.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: КУЛЬТУРОЛОГІЧНІ ОСНОВИ РОЗВИТКУ СИСТЕМИ ОСВІТИ ТА ПЕДАГОГІЧНОЇ ДУМКИ НА ДОНЕЧЧИНІ В КІНЦІ ХІХ – ПОЧАТКУ ХХ СТОЛІТТЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок