Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ ЗАЛІЗНИЧНИМ ТРАНСПОРТОМ

ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ ЗАЛІЗНИЧНИМ ТРАНСПОРТОМ

Назва:
ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ ЗАЛІЗНИЧНИМ ТРАНСПОРТОМ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,51 KB
Завантажень:
436
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ЕКОНОМІКО-ПРАВОВИХ ДОСЛІДЖЕНЬ
ДЕРКАЧ Елла Михайлівна
УДК 346.463
ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ЗАЛІЗНИЧНИМ ТРАНСПОРТОМ
Спеціальність: 12.00.04 – господарське право,
господарсько-процесуальне право
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Донецьк – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Донецькому національному університеті МОН України на кафедрі конституційного та міжнародного права (м. Донецьк).
Науковий керівник –кандидат юридичних наук, доцент
Гринюк Роман Федорович,
Донецький національний університет
МОН України, професор кафедри конституційного і міжнародного права
(м. Донецьк) |
Офіційні опоненти: |
доктор юридичних наук, доцент
Беляневич Олена Анатоліївна,
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка,
доцент кафедри господарського права (м. Київ)
кандидат юридичних наук, доцент
Шелухін Микола Леонідович,
Донецький юридичний інститут Луганського державного університету внутрішніх справ
МВС України, заступник начальника
кафедри цивільного права і процесу (м. Донецьк).
Захист відбудеться “ 4 ” липня 2007 р. о 1500 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .170.02 в Інституті економіко-правових досліджень НАН України за адресою: 83048, м. Донецьк, вул. Університетська, 77.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту економіко-правових досліджень НАН України за адресою: 83048, м. Донецьк, вул. Університетська, 77.
Автореферат розісланий “ 4 ” червня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Грудницька С.М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Становлення і розвиток процесів інтеграції у світовій економіці, створення відкритого економічного простору з забезпеченням вільного руху товарів та послуг, намагання України зміцнити своє положення як транзитної держави обумовлює необхідність приведення у відповідність до нових соціально-економічних умов діяльності суб’єктів господарювання у сфері перевезень вантажів та зближення відповідного вітчизняного законодавства з законодавством Європейського Союзу.
За даними Міністерства транспорту та зв’язку України понад 76усіх вантажних перевезень у нашій державі здійснюється саме залізничним транспортом, що підтверджує стратегічне значення цього виду транспорту для розвитку національної економіки. Ефективність здійснення та організації перевезення вантажів залізничним транспортом у значній мірі залежить від його адекватного правового регулювання.
У законодавстві питання здійснення та організації перевезень вантажів залізничним транспортом врегульовані неузгоджено та переважно на підзаконному рівні. Правову основу цієї діяльності надано Законами України “Про транспорт”, “Про залізничний транспорт”, а також низкою підзаконних нормативно-правових актів, перш за все, Статутом залізниць України. Проте, сьогодні цей акт не відповідає сучасним потребам учасників залізничних перевезень вантажів, оскільки запропоновані підходи до взаємодії цих учасників, визначення їх правового статусу є досить застарілими. Певною мірою вирішенню окремих проблем, пов’язаних з перевезенням вантажів, сприяло прийняття Господарського кодексу України (далі – ГК України), у якому здійснено правове регулювання перевезень вантажів в цілому як виду господарської діяльності. Проте залишається чимало питань стосовно залізничних перевезень вантажів, що потребують подальшого доопрацювання на рівні законодавства.
Питання правового регулювання перевезення вантажів залізничним транспортом досліджувалися деякими вітчизняними вченими, зокрема І.В. Булгаковою, В.Й. Развадовським, Р.Я. Тюріним, М.Л. Шелухіним та іншими, а також російськими вченими, а саме: В.К. Андрєєвим, В.В. Вітрянським, В.А. Єгіазаровим, Г.П. Савічевим, М.А. Тарасовим тощо. Вагомим внеском у розробку зазначених питань у науці господарського права є дисертація І.В. Булгакової на тему “Правове регулювання перевезення вантажів залізничним транспортом в Україні”, у якій досліджувалися переважно договірні відносини при перевезенні вантажів залізничним транспортом.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ ЗАЛІЗНИЧНИМ ТРАНСПОРТОМ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок