Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТЕХНОЛОГІЧНІСТЬ ПРОЦЕСУ ПОЛІТИЧНОГО ЛІДЕРСТВА

ТЕХНОЛОГІЧНІСТЬ ПРОЦЕСУ ПОЛІТИЧНОГО ЛІДЕРСТВА

Назва:
ТЕХНОЛОГІЧНІСТЬ ПРОЦЕСУ ПОЛІТИЧНОГО ЛІДЕРСТВА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
26,65 KB
Завантажень:
492
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
ЛЬВІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ІВАНА ФРАНКА
ШКОЛЯР МАР’ЯНА ВОЛОДИМИРІВНА
УДК 321. 02: 316. 46: 159. 9
ТЕХНОЛОГІЧНІСТЬ ПРОЦЕСУ ПОЛІТИЧНОГО ЛІДЕРСТВА
23. 00. 02 – політичні інститути та процеси
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата політичних наук
Львів – 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі політології, кафедрі соціології та соціальної роботи Інституту гуманітарних та соціальних наук Національного університету “Львівська політехніка”.
Науковий керівник: кандидат філософських наук
Климанська Лариса Дмитрівна,
Національний університет “Львівська політехніка”,
доцент кафедри соціології та соціальної роботи
Офіційні опоненти: доктор політичних наук, професор
Пахарєв Анатолій Дмитрович,
Інститут політичних і етнонаціональних
досліджень НАН України, Національна академія наук України,
головний науковий співробітник відділу
теоретичних і прикладних проблем політології
кандидат філософських наук
Світа Ганна Михайлівна,
Львівський національний університет імені Івана Франка,
професор кафедри політології
Провідна установа: Київський національний університет імені Тараса
Шевченка, кафедра політології
Захист відбудеться “ 16 ” червня 2005 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д. 35.051.17 Львівського національного університету імені Івана Франка за адресою:
79000, м.Львів, вул. Університетська, 1, ауд. 301.
З дисертацією можна ознайомитись у Науковій бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка за адресою: м.Львів, вул. Драгоманова, 5.
Автореферат розісланий “13” травня 2005 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат політичних наук, доцент О.Б. Шурко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Вітчизняна політична наука знаходиться на початку освоєння проблематики, що стосується дослідження політичного лідерства, адже цей феномен тісно пов’язаний із поняттям демократії, підвалини якої почали зводитись в Україні не так давно, –після відмови від командно-адміністративної системи правління. Безумовно, важливим фактором становлення і розвитку демократичного суспільства в Україні є формування активної, творчої, вільної особистості, здатної діяти самостійно, готової нести відповідальність за результат своєї діяльності, мобілізуючи необхідні ресурси для досягнення поставленої мети. Центральним завданням у будівництві демократичної України є формування нової політичної еліти, вирішення проблеми політичного лідерства адекватного умовам існування ринку політичної влади, гарантованого мінімуму громадянських прав і свобод.
Політична демократія, формуючи умови для реалізації особистістю закладених в неї можливостей, нарощує тим самим потенціал суб’єктивного фактору, від якого залежить успішність соціального прогресу. Політичні лідери конкретизують своєю діяльністю суб’єктивний фактор у політиці. Людський вимір політичної системи повинен бути спроможний врахувати сучасні екстремальні екзистенційні колізії – незабезпеченість і соціальну незахищеність людини, негарантованість її можливості „бути” в умовах антропологічної катастрофи початку ХХІ століття.
Україна перебуває лише на початку процесу формування нового типу реального політичного лідерства. Він частково утруднений несприятливими умовами в розвитку демократії та зміцненні основ державності. Тенденції розвитку політичного лідерства в Україні близькі до тенденцій, які можна спостерігати в інших країнах пострадянського простору: постійна зміна і боротьба генерацій політиків, зв’язки на зразок „клієнтел”, неконтрольований громадськістю „лобізм” як форма політико-економічного тиску. Все це негативно позначається на діяльності політиків, котрі претендують на статус лідера. А тим часом ситуація в країні владно вимагає формування якісно інших політичних лідерів, насамперед, з точки зору їх професіоналізму, творчості, інтелектуальних можливостей, нарешті – духовності. Брак лідерів нового типу створює загрозу демократизації суспільства.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: ТЕХНОЛОГІЧНІСТЬ ПРОЦЕСУ ПОЛІТИЧНОГО ЛІДЕРСТВА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок