Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ХРИСТИЯНСЬКИЙ ХАРИЗМАТИЗМ ЯК РЕЛІГІЙНЕ ЯВИЩЕ

ХРИСТИЯНСЬКИЙ ХАРИЗМАТИЗМ ЯК РЕЛІГІЙНЕ ЯВИЩЕ

Назва:
ХРИСТИЯНСЬКИЙ ХАРИЗМАТИЗМ ЯК РЕЛІГІЙНЕ ЯВИЩЕ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,11 KB
Завантажень:
344
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ФІЛОСОФІЇ ІМЕНІ Г.С.СКОВОРОДИ
ТИТАРЕНКО ВІТА ВОЛОДИМИРІВНА
На правах рукопису
УДК 23/28
21:13
ХРИСТИЯНСЬКИЙ ХАРИЗМАТИЗМ ЯК РЕЛІГІЙНЕ ЯВИЩЕ
Cпеціальність 09.00.11 – релігієзнавство
Автореферат дисертації
на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Київ – 2003


Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Відділенні релігієзнавства Інституту філософії імені Г.С.Сковороди НАН України.
Науковий керівник доктор філософських наук, професор
Филипович Людмила Олександрівна,
(Інститут філософії імені Г.С.Сковороди НАН України, Відділення релігієзнавства, провідний науковий співробітник)
Офіційні опоненти: доктор філософських наук
Любащенко Вікторія Іванівна
(Інститут українознавства імені І.Крип’якевича НАН України, відділ історії середніх віків, провідний науковий співробітник)
кандидат філософських наук
Решетніков Юрій Євгенович
(Київський Християнський Університет, проректор з навчальної та наукової роботи)
Провідна установа: Національний педагогічний університет імені М.П.Драгоманова, кафедра культурології
Захист відбудеться “13” червня 2003 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої Вченої ради Д 26.161.03 в Інституті філософії імені Г.С.Сковороди НАН України (01001, Київ, вул. Трьохсвятительська, 4).
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту філософії імені Г.С.Сковороди НАН України (01001, м. Київ, вул.Трьохсвятительська, 4)
Автореферат розісланий “ 8 ” травня 2003 року.
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради, Бучма О.В.
кандидат філософських наук
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Поява у другій половині XX ст. новітніх явищ в релігійному житті суттєво змінила релігійну картину світу . Релігійна статистика фіксує, поруч із традиційними (історичними) релігійними системами світобачення та боговшанування, виникнення і діяльність альтернативних релігій - нових релігійних течій. До них відносяться і релігійні течії, які кваліфікуються як „неохристиянські”, „неопротестантські”, „харизматичні” рухи, які за кількістю своїх послідовників у світі стали другою (після католицизму) християнською течією. „Харизмат”, „харизматизм” - це поняття, які ввійшли в суспільну і наукову свідомість переважно протягом останніх двох десятиліть, тому викликають неабияку зацікавленість як самих християн, так і дослідників християнства.
Важливою умовою об’єктивності підходу до вивчення цього явища є розгляд та аналіз не тільки певних проявів харизматизму, а й глибоке розуміння того стану суспільства, в межах якого виникають подібні явища. Вони є характерним симптомом суспільних змін, соціально-культурних трансформацій епохи. Витоки сучасних харизматичних рухів як самостійного релігійного явища слід шукати в історії раннього християнства, у відомих історичних проявах харизматизму. Актуальним є аналіз харизматичних рухів як форми модернізації християнства в добу постмодерну. На фоні релігійного пожвавлення, яке сьогодні спостерігається в Україні, своєчасним є здійснення комплексного дослідження явища християнського харизматизму з релігієзнавчих позицій.
На українських теренах харизматичні рухи віднайшли втілення у створенні харизматичних церков. Харизматичні церкви, церкви Повного Євангелія відрізняються від церков традиційного християнського спрямування незвичністю форми богослужінь, динамічністю, швидким зростанням кількості адептів й нових харизматичних громад. Все це актуалізує дослідження природи лідерства в харизматичних церквах, особливостей віросповідних доктрин харизматів, їх богослужбової практики, проповідницької та теле-євангелічної діяльності. Нагальним є дослідження інституалізації харизматичних рухів, соціально значимої діяльності їх релігійних організацій, церков тощо.
Харизматичні церкви намагаються віднайти своє місце в колі християнських конфесій України. Але їх відносини з традиційними християнськими конфесіями, зокрема з православ’ям, досить складні. Харизматичні рухи в Україні є зоною міжхристиянського занепокоєння.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ХРИСТИЯНСЬКИЙ ХАРИЗМАТИЗМ ЯК РЕЛІГІЙНЕ ЯВИЩЕ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок