Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Національно-визвольний рух у Східній Галичині в 1918-1921 рр.: військово-політичний аспект

Національно-визвольний рух у Східній Галичині в 1918-1921 рр.: військово-політичний аспект

Назва:
Національно-визвольний рух у Східній Галичині в 1918-1921 рр.: військово-політичний аспект
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,42 KB
Завантажень:
189
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Державний університет
“Львівська політехніка”
ІНСТИТУТ ГУМАНІТАРНОЇ ОСВІТИ
На правах рукопису
УДК 355.(477.8)(09)
Лісоцька Ірина Романівна
Національно-визвольний рух у Східній Галичині в
1918-1921 рр.:
військово-політичний аспект
Спеціальність 20.02.22. - військова історія
Автореферат
на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Львів - 2000
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі історії України, науки і техніки Інституту гуманітарної освіти Державного університету “Львівська Політехніка” Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник - кандидат історичних наук, доцент Іващук
Сергій Омелянович, Державний університет
“Львівська Політехніка”
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор Кондратюк
Костянтин Костянтинович, Львівський
національний університет імені Івана Франка,
завідувач кафедри новітньої історії України
кандидат історичних наук Снігур Анатолій
Анатолієвич, Львівський медичний університет
імені Данила Галицького, завідувач кафедри
гуманітарних дисциплін.
Провідна установа: Київський військовий гуманітарний інститут Національної Академії Оборони України, кафедра історії України та її Збройних Сил.
Захист відбудеться 16 червня 2000 р. о 15.00 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К.35.052.15 у Державному університеті “Львівська політехніка” за адресою: 79013, м.Львів - 13, вул.С.Бандери, 12, корп.4, ауд. 204.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Державного університету “Львівська політехніка” за адресою: 79013, м.Львів - 13, вул.Професорська, 1.
Автореферат розіслано 16 травня 2000 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
К.35.052.15 Гусєв.В.І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ.
Актуальність теми. У період розбудови Української держави виникає необхідність глибокого вивчення історичного шляху нашого народу до незалежності і соборності. Узагальнення тих уроків визвольних змагань та державотворення необхідні не лише для відновлення історичної істини, але й для прогнозування майбутнього держави, оптимізації шляхів її поступу. Крах Габсбурзької та Романівської імперій і процеси відновлення національної державності на західноукраїнських землях, українсько-польське протистояння у війні, боротьба проти експансії на ці землі Польщі, Румунії, Угорщини, Росії й міжнародно-дипломатична діяльність галицьких політиків - всі ці проблеми потребують об’єктивного висвітлення. Навіть через вісімдесят років не стихає гостра дискусія щодо історії Західно-Української Народної Республіки та ролі галицьких політиків у боротьбі за незалежність і соборність. Однак, кожна з названих проблем фальсифікувалася радянською історіографією. Науковці не мали доступу до багатьох архівних документів і матеріалів. Цензурні перепони перешкоджали публікації результатів досліджень з історії визвольних змагань 1918-1921 рр.
В нових історичних умовах, коли стали доступними вітчизняні та зарубіжні архівосховища, активізувалося дослідження проблем політичної історії України ХХ ст. в цілому та історії ЗУНР зокрема. Впродовж останніх років наше суспільство мало змогу познайомитися як з раніше невідомими широкому читацькому загалу працями вчених української діаспори, так і цілою низкою робіт вітчизняних істориків, що поглянули з нових, глибоко професійних позицій на минувщину українського народу. Аналіз цієї літератури показує: в процесі формування демократичної політичної системи доводиться вирішувати завдання, які мали місце в ході національно-визвольних змагань. Адже в той період як суспільство, так і керівники партійних та державних структур стикалися з питаннями вирішення проблеми спочатку автономії Східної Галичини і Буковини в Австро-Угорських землях, а згодом і незалежності ЗУНР. Важливою виступала проблема подолання політико-економічних і психологічних розходжень між Наддністрянською і Наддніпрянською частинами України, які заважали керівникам УНР і ЗУНР в проведенні інтеграційно-консолідуючих процесів в Україні. Тому вивчення історії цього драматичного періоду дозволяє провести паралелі до сучасності у налагодженні стосунків з державами близького і далекого зарубіжжя, становлення демократичного суспільства з багатопартійною системою, а також дотримання законності і правопорядку в суспільстві.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Національно-визвольний рух у Східній Галичині в 1918-1921 рр.: військово-політичний аспект

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок