Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МОДЕЛЮВАННЯ ТА УПРАВЛІННЯ СТАЛИМ СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИМ РОЗВИТКОМ

МОДЕЛЮВАННЯ ТА УПРАВЛІННЯ СТАЛИМ СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИМ РОЗВИТКОМ

Назва:
МОДЕЛЮВАННЯ ТА УПРАВЛІННЯ СТАЛИМ СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИМ РОЗВИТКОМ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
37,44 KB
Завантажень:
192
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26 
УКРАЇНСЬКА АКАДЕМІЯ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ
ПРИ ПРЕЗИДЕНТОВІ УКРАЇНИ
ОСАУЛЕНКО Олександр Григорович
УДК 351.82:303.09
МОДЕЛЮВАННЯ ТА УПРАВЛІННЯ
СТАЛИМ СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИМ РОЗВИТКОМ
25.00.05 - галузеве управління
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора наук з державного управління
Київ – 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Українській Академії державного управління при
Президентові України.
Науковий консультант - доктор економічних наук, професор, академік НАН України ГЕЄЦЬ Валерій Михайлович, Інститут економічного прогнозування НАН України, директор.
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор, академік НАН України ЧУМАЧЕНКО Микола Григорович, президія НАН України, радник;
доктор економічних наук, професор, член-кореспондент НАН України ГОЛІКОВ Володимир Іванович, Інститут економічного прогнозування НАН України, завідувач відділу інституційних змін і розвитку форм господарювання;
доктор наук з державного управління РИЖИХ Василь Миколайович, Адміністрація Президента України, завідувач відділу контролю виконання актів і доручень Президента України Головного контрольного управління.
Провідна установа - Київський національний економічний університет Міністерства освіти і науки України.
Захист відбудеться "_15__" травня 2002 р. о ___ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.810.01 в Українській Академії державного управління при Президентові України за адресою: 03057, м. Київ, вул. Ежена Потьє, 20., к. 201.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Української Академії державного управління при Президентові України (03057, м. Київ, вул. Ежена Потьє, 20).
Автореферат розісланий 12 квітня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В.К.Майборода
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Пошук можливостей забезпечення сталого розвитку на початку ХХІ століття є однією з найактуальніших проблем, на вирішення якої спрямовані зусилля вчених, державних органів і громадськості в більшості країн світу. Незважаючи на це, через надзвичайну складність даної проблеми сьогодні ще не існує цілісної теорії сталого розвитку, що значною мірою ускладнює процес його практичного досягнення, знижує ефективність дій у цьому напрямі органів державного управління.
Забезпечення сталого розвитку набуває особливої актуальності для країн із перехідною економікою, до числа яких належить і Україна. Трансформація суспільного життя, кардинальні зрушення в економічній і соціокультурній сферах, пов'язані із системними постсоціалістичними перетвореннями в умовах зростаючої глобалізації, вимагають ефективного державного регулювання соціально-економічних процесів з метою досягнення сталого розвитку. Усе це ускладнюється специфікою трансформаційного періоду, коли нові механізми державного управління формуються в умовах низького рівня розвитку економічної, соціальної, екологічної та інших складових, що визначають сталий розвиток у цілому.
Важливість наукового пошуку шляхів вирішення проблеми забезпечення сталого розвитку для національних умов зростає у зв'язку з тим, що в Посланні Президента України Л.Д.Кучми до Верховної Ради України "Про внутрішнє і зовнішнє становище України у 2000 році" перед урядом поставлене завдання розробити національну стратегію сталого розвитку України.
Соціально-економічні реформи, що розпочалися на початку 90-х років, не змогли поки що вивести Україну на шлях сталого розвитку, в основі якого лежить стійке економічне зростання за інноваційною моделлю. Відсутність ефективного державного регулювання процесів, пов'язаних зі сталим розвитком як за часів Радянського Союзу, так і в роки незалежності, призвела до небажаних соціально-економічних наслідків. Економіка країни сформувалась і функціонує з великими диспропорціями, у ній значна частка належить ресурсомістким, енергомістким, екологічно небезпечним виробництвам, а не галузям із новітніми технологіями, соціально значущим, екологічно чистим, як це передбачається необхідними умовами сталого розвитку.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26 Реферат на тему: МОДЕЛЮВАННЯ ТА УПРАВЛІННЯ СТАЛИМ СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИМ РОЗВИТКОМ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок