Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СТРАТЕГІЯ РОЗВИТКУ ПІДПРИЄМСТВ У ПІСЛЯПРИВАТИЗАЦІЙНИЙ ПЕРІОД

СТРАТЕГІЯ РОЗВИТКУ ПІДПРИЄМСТВ У ПІСЛЯПРИВАТИЗАЦІЙНИЙ ПЕРІОД

Назва:
СТРАТЕГІЯ РОЗВИТКУ ПІДПРИЄМСТВ У ПІСЛЯПРИВАТИЗАЦІЙНИЙ ПЕРІОД
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,72 KB
Завантажень:
69
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ЕКОНОМІКИ
Сологуб Сергій Миколайович
УДК 330.1:338.1
СТРАТЕГІЯ РОЗВИТКУ ПІДПРИЄМСТВ
У ПІСЛЯПРИВАТИЗАЦІЙНИЙ ПЕРІОД
Спеціальність: 08.01.01 – Економічна теорія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ – 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті економіки Національної академії наук України
Науковий керівник: член-кореспондент НАН України,
доктор економічних наук, професор
Безчасний Леонід Костянтинович
Інститут економіки НАН України,
завідувач відділу методології та теорії економічних
досліджень
Офіційні опоненти: член-кореспондент НАН України,
доктор економічних наук, професор
Голіков Володимир Іванович
Інститут економічного прогнозування НАН України,
завідувач відділу інституційних змін та розвитку форм
господарювання
кандидат економічних наук,
Сизоненко Віктор Онисимович
Київський національний університет імені Тараса
Шевченка, доцент кафедри економічної теорії
Провідна установа: Київський національний економічний університет
(кафедра політичної економії обліково - економічного
факультету), м. Київ
Захист відбудеться 11.02.2003 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.150.02 в Інституті економіки НАН України за адресою: 01011, м. Київ – 11, вул. Панаса Мирного, 26.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту економіки НАН України за адресою: 01011, м. Київ – 11, вул. Панаса Мирного, 26.
Автореферат розісланий 04.01.2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Стешенко В. С.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ДИСЕРТАЦІЇ
Актуальність теми. Підприємству належить особливе місце в соціально- економічному житті. Саме на підприємство, як на рушійну силу проринкового розвитку економіки, робилася ставка політичними ідеологами пострадянських господарських перетворень. Стверджувалося, що варто лише позбавити вітчизняні підприємства адміністративної опіки, і українська економіка почне набирати оберти.
Проте функціонування вітчизняних підприємств, їх реакція на зміну умов господарювання не виправдала очікувань. Масова приватизація та лібералізація режиму діяльності українських підприємств для багатьох з них не стали запорукою піднесення. Більш того, до численних проблем минулого (несприйнятливість до інновацій, надвитратність виробництва, обтяжливість непрофільними активами, низька трудова та виробнича дисципліна тощо) додалися нові, як-то: дефіцит ліквідних ресурсів, неадекватність менеджменту, гонитва за короткостроковим зиском на шкоду довготривалому поступу. І, як наслідок, чимало вітчизняних підприємств, перебуваючи у злиденному стані, не відповідають своєму призначенню, що завдає збитків українській економіці та стримує її одужання. На негаразди, які мають місце на мікрорівні вітчизняної економіки, неодноразово зверталася увага Президента України в його Посланнях до Верховної Ради в 2002 р.
Дається взнаки й наявність певних прогалин в теоретико - методологічній базі мікроперетворень. Так, у сучасній економічній думці поки що не розроблена цілісна концепція підприємства, реалістичність якої не викликала б сумнівів. А тому актуалізується завдання формування інтегральної концепції підприємства, в якій би відображались багатоманітність, узгодженість і взаємозв'язок його цілей, функцій і структур.
Крім того, при розробці концепцій функціонування підприємств, стратегії їх розвитку у пострадянський період науковці переважно керуються вже відомими та апробованими напрацюваннями, виходячи з того, що закони існування фірм усюди єдині, і пострадянські підприємства не є винятком з правил. При цьому залишається поза увагою своєрідність прояву законів економіки та специфіка господарських феноменів в конкретно - історичних обставинах. Саме пострадянські мікроперетворення і створюють умови для виявлення та осмислення нових господарських явищ.
Питання про сенс існування сучасних українських підприємств, мотиви їх поведінки, вибір стратегії розвитку залишаються відкритими в мікроекономічній теорії.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: СТРАТЕГІЯ РОЗВИТКУ ПІДПРИЄМСТВ У ПІСЛЯПРИВАТИЗАЦІЙНИЙ ПЕРІОД

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок