Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> соціальні чинники і функції інфраструктури туризму: соціологічний аналіз

соціальні чинники і функції інфраструктури туризму: соціологічний аналіз

Назва:
соціальні чинники і функції інфраструктури туризму: соціологічний аналіз
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,04 KB
Завантажень:
161
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Національна академія наук України
Інститут соціології
Мініч Ірина Михайлівна
УДК 316.74..379.85
соціальні чинники і функції інфраструктури туризму: соціологічний аналіз
22.00.04 – економічна соціологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата соціологічних наук
 
Київ – 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Київському інституті туризму, економіки і права на кафедрі філософії і соціальних наук.
Науковий керівник
доктор соціологічних наук, професор,
заслужений діяч науки і техніки України
Нельга Олександр В’ячеславович,
член Центральної виборчої комісії України
Офіційні опоненти:
доктор економічних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України Врублевський Віталій Костянтинович, Інститут соціології НАН України, головний науковий співробітник
кандидат соціологічних наук Галустян Юлія Марсумівна, Український інститут соціальних досліджень, керівник Центру гендерних досліджень
Провідна установа
Київський національний університет імені Тараса Шевченка, кафедра історії та теорії соціології, м. Київ
Захист відбудеться “24” травня 2002 р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.229.01 в Інституті соціології НАН України за адресою: 01021 вул. Шовковична, 12, Київ-21.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту соціології НАН України за адресою: 01021 вул. Шовковична, 12, Київ-21.
Автореферат розісланий “12 ” квітня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Стукало С.М.


загальна характеристика роботи
Актуальність теми обумовлюється невпинно зростаючою роллю у сучасному світі рекреаційно-споживчої та дозвіллєво-культурної діяльності людей, найбільш привабливим різновидом якої останнім часом все більше стає туризм. Зважаючи на це, навіть у тих країнах, де він ще не посів домінуючого місця в структурі дозвілля – а це стосується і сьогоденної України, – туризм привертає до себе увагу як та ланка економічної діяльності, котра здатна забезпечити значний і суттєвий господарський чи фінансовий ефект. Саме з цієї причини досить актуальним у науковому плані є дослідження соціальної інфраструктури туризму, зокрема готельного господарства, його соціальних чинників, з метою з’ясування шляхів та способів подальшого розвитку й удосконалення індустрії туризму та її соціокультурного змісту.
Кардинальні зміни у тенденціях розвитку сучасного туризму як соціально-економічного та культурно-комунікативного інституту об’єктивно потребують ужиття адекватних практичних дій з боку суб’єктів туристської діяльності всіх рівнів. Подальший розвиток готельного господарства як важливої складової соціальної інфраструктури туризму має стати ефективним засобом вдосконалення сфери туризму, необхідною передумовою для поступового інтегрування у світове господарство.
Дослідження зазначеної теми передбачає врахування міжгалузевих принципів управління готельним господарством як соціальним об’єктом, виявлення за допомогою соціологічних досліджень взаємодії готельних комплексів із різними соціальними верствами, віковими групами населення, соціо-економічного осмислення наявної ресурсної бази, її реального стану та потенційних можливостей.
Досі в системі міждисциплінарних досліджень проблем розвитку туризму соціо-економічним та соціокультурним аспектам не приділялося належної уваги. Низький рівень використання потужного туристського потенціалу України пояснюється не лише недоліками державної політики, а й недостатньою теоретичною обгрунтованістю соціально-економічної стратегії його освоєння як на національному, так і на регіональному рівнях.
Наукова проблема дисертаційного дослідження полягає у фактичній відсутності поняттєвого апарату соціології туризму, слабкій теоретичній розробці змісту, напрямів та особливостей функціонування і розвитку інфраструктури туризму.
На сьогоднішній день найбільш сформованою можна вважати систему наукових поглядів на туризм, що пов’язані з дослідженнями географії туризму, просторових аспектів розміщення туристських ресурсів та їх фізико-географічною оцінкою, розробкою методології формування та розвитку територіальних рекреаційних систем, з’ясуванням їх функціональної структури, впливу географічних чинників на туристський потенціал та рівень його освоєння, вивченням географії туристських потоків тощо.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: соціальні чинники і функції інфраструктури туризму: соціологічний аналіз

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок