Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Експериментально-теоретичний метод розрахунку втомної міцності суднових корпусних конструкцій

Експериментально-теоретичний метод розрахунку втомної міцності суднових корпусних конструкцій

Назва:
Експериментально-теоретичний метод розрахунку втомної міцності суднових корпусних конструкцій
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
30,93 KB
Завантажень:
266
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
Національний університет кораблебудування
імені адмірала Макарова
КОРОСТИЛЬОВ ЛЕОНТІЙ ІВАНОВИЧ
УДК 629.5.017:629.5.018:539.43
Експериментально-теоретичний метод розрахунку
втомної міцності суднових корпусних конструкцій
Спеціальність 05.08.03 – Механіка та конструювання суден
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора технічних наук
Миколаїв – 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному університеті кораблебудування імені адмірала Макарова Міністерства освіти і науки України.
Науковий консультант – Заслужений діяч науки і техніки України,
доктор технічних наук, професор Суслов Віталій Павлович,
Національний університет кораблебудування імені адмірала Макарова, професор кафедри будівельної механіки корабля.
Офіційні опоненти:
- доктор технічних наук Єгоров Геннадій В’ячеславович,
Морське інженерне бюро, м. Одеса, генеральний директор;
- доктор технічних наук Цибаньов Георгій Васильович,
Інститут проблем міцності імені Г.С. Писаренка НАН України,
завідувач відділу втоми і термовтоми матеріалів;
- доктор технічних наук Гиренко Вадим Сергійович,
Інститут електрозварювання імені Є.О. Патона НАН України,
провідний науковий співробітник.
Провідна установа – Одеський національний морський університет Міністерства освіти і науки України, м. Одеса.
Захист відбудеться "14" _листопада_2006 р. о 1100 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 38.060.01 Національного університету кораблебудування імені адмірала Макарова за адресою: 54025, м. Миколаїв, проспект Героїв Сталінграда, 9.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного університету кораблебудування імені адмірала Макарова за адресою: 54025, м. Миколаїв, проспект Героїв Сталінграда, 9.
Автореферат розісланий "_6_" __жовтня__2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор технічних наук, професор М.І. Радченко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Важливим джерелом надходжень до державного бюджету України є і в майбутньому залишиться перевезення вантажу і пасажирів морським транспортом, а також риболовний промисел. Враховуючи значний вік більшості суден, що експлуатуються як в Україні, так і в інших країнах світу, треба чекати поповнення флоту ближчим часом. При цьому необхідно суттєво підвищувати рівень надійності корпусних конструкцій, що проектуються, бо, як показують результати аналізу даних про страхові претензії, майже п'ята їх частина пов'язана з конструктивними недоліками. Надійність корпусних конструкцій судна визначається надійністю їх конструктивних вузлів. В умовах змінного навантаження втомні пошкодження (тріщини), як правило, виявляються в зонах концентрації напружень. При цьому, окрім макроконцентрації, на показники довговічності вузлів впливає також низка факторів стохастичного характеру, які пов'язані із виготовленням конструкцій та експлуатацією судна.
Рекомендації з конструктивного оформлення типових корпусних вузлів, що відображають досвід експлуатації суден і в окремих випадках спираються на результати наукових досліджень, викладені в "Правилах" різних класифікаційних товариств. Проте в цих "Правилах" відсутня розрахункова основа чи метод, які б дозволяли аналізувати конструкції з позиції втомної міцності і отримувати конструктивні рішення, що дуже важливо для суден нових типів.
Нині у вітчизняному суднобудуванні використовуються методи розрахункової оцінки втомної міцності конструкцій – емпіричний метод ЦНДІ ім. акад. О.М. Крилова (Г.В. Бойцов, О.М. Палій) і теоретичний метод С.В. Петінова, – застосування яких для вирішення конкретних міцнісних і проектувальних задач в окремих випадках утруднене, а інколи практично неможливе через велику різноманітність конструктивних вузлів і необхідність урахування особливостей локальної геометрії. Тож виникає необхідність створення нового методу розрахунку втомної міцності конструкцій (вузлів), який дозволяє безпосередньо оперувати із абсолютними показниками довговічності і дає можливість враховувати вплив геометричних параметрів концентраторів напружень в конструктивних вузлах на ці показники.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 Реферат на тему: Експериментально-теоретичний метод розрахунку втомної міцності суднових корпусних конструкцій

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок