Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Обґрунтування параметрів анкерного кріплення капітальних похилих виробок в умовах шахт ДХК “Добропіллявугілля”

Обґрунтування параметрів анкерного кріплення капітальних похилих виробок в умовах шахт ДХК “Добропіллявугілля”

Назва:
Обґрунтування параметрів анкерного кріплення капітальних похилих виробок в умовах шахт ДХК “Добропіллявугілля”
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,00 KB
Завантажень:
216
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Міністерство освіти і науки України
Національний гірничий університет
ТЕРЕЩУК Роман Миколайович
УДК 622.281.74
Обґрунтування параметрів анкерного
кріплення капітальних похилих виробок
в умовах шахт ДХК “Добропіллявугілля”
Спеціальність 05.15.04 – “Шахтне та підземне будівництво”
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Дніпропетровськ-2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі будівельних геотехнологій і конструкцій Національного гірничого університету
Міністерства освіти і науки України (м. Дніпропетровськ)
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор
Шашенко Олександр Миколайович,
завідувач кафедри будівельних геотехнологій і конструкцій Національного гірничого університету Міністерства освіти і науки України (м. Дніпропетровськ)
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Парчевський Леонід Якович,
професор кафедри маркшейдерії Національного гірничого університету Міністерства освіти і науки України
(м. Дніпропетровськ)
кандидат технічних наук
Кириченко Володимир Якович,
директор Західно-Донбаського науково-виробничого центру “Геомеханіка” Міністерства палива та енергетики України (м. Павлоград)
Провідна установа: Криворізький технічний університет Міністерства освіти і науки України, кафедра гірничого, промислового та цивільного будівництва
Захист дисертації відбудеться “ 13 ” грудня 2002 р.
о 1200 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 08.080.04
при Національному гірничому університеті Міністерства освіти і науки України
(49027, Україна, м. Дніпропетровськ, просп. К. Маркса, 19)
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного гірничого універ-ситету Міністерства освіти і науки України
(49027, м. Дніпропетровськ, просп. К.Маркса, 19).
Автореферат розіслано “ 12 ” листопада 2002 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради,
кандидат технічних наук, доцент О.В.Солодянкін
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Вугільна промисловість – одна з ведучих галузей народного господарства, найважливіша задача якої в умовах ринкової економіки складається, насамперед, у підвищенні продуктивності праці і зниженні собівартості продукції.
Інтенсифікація очисних робіт, збільшення площі перерізу виробок, постійне зростання глибини розробки привели до істотного погіршення умов будівництва та експлуатації гірничих виробок.
Великим резервом підвищення ефективності роботи шахт є удосконалювання способів кріплення і підтримки підготовчих виробок, створення та широке впровадження надійних і економних видів кріплення.
Напрямок на збільшення несучої здатності традиційних видів кріплення огороджуючого типу для забезпечення експлуатаційного стану виробок себе не виправдав. Так, з 1970 р. середня несуча здатність кріплення гірничих виробок зросла більш ніж у 2 рази. Однак витрати на підтримання зросли в 2,4 рази, вартість кріплення збільшилась у 2,3 рази. Перспективний напрямок в поліпшенні стану виробок, як показав досвід останніх років, пов’язаний із зміцненням породного масиву навколо виробки та використанням його несучої здатності як елемента кріплення. Такий принцип роботи має анкерне кріплення, яке, до того ж, забезпечує скорочення трудомісткості робіт із кріплення, зниження витрат, поліпшення умов праці і значне підвищення техніко-економічних показників видобутку вугілля. Обмежене застосування анкерного кріплення на вугільних шахтах України пояснюється недовірою працівників шахт до цього виду кріплення через непередбачуваність режиму її роботи, відсутністю досвіду експлуатації і контролю за станом кріплення. У зв’язку з цим дослідження закономірностей взаємодії системи “анкер-породний масив” і розробка методики для обґрунтування параметрів анкерного кріплення є актуальною задачею, що має важливе наукове і практичне значення, рішенню якої і присвячена дисертація.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дослідження виконані відповідно до тематичного плану науково-дослідних робіт Міністерства освіти і науки України відповідно до пріоритетного напрямку розвитку науки і техніки “Екологічно чиста енергетика і ресурсозберігаючі технології” по держбюджетним темам ГП-257 (№ держреєстрації 0100U001824) і ГП-274 (№ держреєстрації 0100U001792) у Національній гірничій академії України.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: Обґрунтування параметрів анкерного кріплення капітальних похилих виробок в умовах шахт ДХК “Добропіллявугілля”

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок