Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> УПРАВЛІННЯ ГЕОМЕХАНІЧНИМИ ПРОЦЕСАМИ ПРИ ВІДПРАЦЮВАННІ КРУТИХ ВУГІЛЬНИХ ПЛАСТІВ

УПРАВЛІННЯ ГЕОМЕХАНІЧНИМИ ПРОЦЕСАМИ ПРИ ВІДПРАЦЮВАННІ КРУТИХ ВУГІЛЬНИХ ПЛАСТІВ

Назва:
УПРАВЛІННЯ ГЕОМЕХАНІЧНИМИ ПРОЦЕСАМИ ПРИ ВІДПРАЦЮВАННІ КРУТИХ ВУГІЛЬНИХ ПЛАСТІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
30,06 KB
Завантажень:
464
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ФІЗИКИ ГІРНИЧИХ ПРОЦЕСІВ
ПІТАЛЕНКО Євгеній Іванович
УДК 622.838
УПРАВЛІННЯ ГЕОМЕХАНІЧНИМИ
ПРОЦЕСАМИ ПРИ ВІДПРАЦЮВАННІ
КРУТИХ ВУГІЛЬНИХ ПЛАСТІВ
05.15.11. - “Фізичні процеси гірничого виробництва”
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора технічних наук
Донецьк - 2003
Дисертація є рукопис.
Робота виконана в Інституті фізики гірничих процесів НАН України
(м. Донецьк)
Науковий консультант:
доктор технічних наук, професор, Алексєєв Анатолій Дмитрович,
директор Інституту фізики гірничих процесів НАН України
Офіційні опоненти:
доктор технічних наук, професор Кузьменко Олександр Михайлович, професор кафедри підземної розробки родовищ Національного гірничого університету Міністерства освіти і науки України (м. Дніпропетровськ).
доктор технічних наук, професор Софійський Костянтин Костянтинович, зав. відділом проблем технології підземної розробки вугільних родовищ Інституту геотехнічної механіки НАН України (м. Дніпропетровськ).
доктор технічних наук, професор Борзих Анатолій Пилипович, професор кафедри розробки пластових родовищ Донбаського гірничо – металургійного інституту, (м. Алчевськ).
Провідна установа:
Український державний науково – дослідний і проектно – конструкторський інститут гірничої геології, геомеханіки та маркшейдерської справи НАН України
(м. Донецьк).
Захист відбудеться "25" грудня 2003 р о 1200 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .184.02 в Інституті фізики гірничих процесів НАН України за адресою: 83114, м. Донецьк вул. Р.Люксембург, 72.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту фізики гірничих процесів НАН України за адресою: 83114, м. Донецьк вул. Р.Люксембург, 72.
Автореферат розісланий "24" листопада 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої
ради Д11.184.02
канд.техн.наук В.М. Ревва
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дисертації. В процесі багаторічного відпрацювання світ крутих пластів у Центральному районі Донбасу (ЦРД) в зону впливу гірничих робіт потрапила велика за площею територія, густина забудови якої одна з найбільших у регіоні, оскільки там розташовані великі міста і велика кількість селищ. Крім того, тут знаходяться найбільші промислові спорудження і найважливіші комунікації такі, як залізниці, продуктопроводи, від стану яких залежить не тільки безперебійна робота промислових об'єктів, але і безпека населення. У результаті виїмки вугільних пластів земна поверхня осіла на 4-5 м, але найбільш небезпечним є утворення на цій поверхні уступів висотою до десятків сантиметрів, що і призводить (особливо при динамічному їхньому утворенні) до аварійних ситуацій з житловими і виробничими об'єктами.
Дотепер питання управління деформаціями земної поверхні в ЦРД не знайшли свого рішення, за винятком випадків залишення охоронних ціликів під шахтні стволи і відповідальні спорудження. Не вивчено у достатній мері і питання впливу технології відпрацювання пластів на геомеханічні процеси, які відбуваються у налягаючому гірничому масиві, а також взаємозв'язок цих процесів з деформаціями земної поверхні. Важливим це питання стає також і при процесі затоплення виробленого простору вугільних шахт, що закриваються по мокрій консервації, коли внаслідок підвищеного обводнювання гірничих порід і вугільних пластів можлива активізація геомеханічних процесів у масиві, а також процесів осідання земної поверхні. Актуальною науковою проблемою в цих умовах є створення комплексу гірничих засобів, що забезпечують найменші величини осідання земної поверхні над виробленим простором. Це можливо здійснити лише в результаті вивчення геомеханічних процесів, що відбуваються в гірничому масиві і гірничих виробках пластів крутого падіння при різних технологіях їхнього відпрацювання і створення науково обґрунтованих технологічних способів управління станом гірського масиву.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами і темами.
Тема дисертації і дослідження відповідають планам НДДКР Мінвуглепрому СРСР, Мінпаливенерго України, Національної академії наук України (№ Д.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19 Реферат на тему: УПРАВЛІННЯ ГЕОМЕХАНІЧНИМИ ПРОЦЕСАМИ ПРИ ВІДПРАЦЮВАННІ КРУТИХ ВУГІЛЬНИХ ПЛАСТІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок