Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОСОБЛИВОСТІ ПОБУДОВИ ТРЕНУВАЛЬНОГО ПРОЦЕСУ ЖІНОК, ЯКІ СПЕЦІАЛІЗУЮТЬСЯ В СПОРТИВНІЙ ХОДЬБІ

ОСОБЛИВОСТІ ПОБУДОВИ ТРЕНУВАЛЬНОГО ПРОЦЕСУ ЖІНОК, ЯКІ СПЕЦІАЛІЗУЮТЬСЯ В СПОРТИВНІЙ ХОДЬБІ

Назва:
ОСОБЛИВОСТІ ПОБУДОВИ ТРЕНУВАЛЬНОГО ПРОЦЕСУ ЖІНОК, ЯКІ СПЕЦІАЛІЗУЮТЬСЯ В СПОРТИВНІЙ ХОДЬБІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,78 KB
Завантажень:
75
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ФІЗИЧНОГО ВИХОВАННЯ І СПОРТУ УКРАЇНИ
Калитка Світлана Володимирівна
УДК 796.421.071.5 – 055.2
ОСОБЛИВОСТІ ПОБУДОВИ ТРЕНУВАЛЬНОГО
ПРОЦЕСУ ЖІНОК, ЯКІ СПЕЦІАЛІЗУЮТЬСЯ
В СПОРТИВНІЙ ХОДЬБІ
24.00.01 – Олімпійський і професійний спорт
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата наук
з фізичного виховання та спорту
Київ – 2001


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Волинському державному університеті ім. Лесі Українки, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор
ШАХЛІНА Лариса Ян-Генріхівна, Національний університет фізичного виховання і спорту України, професор кафедри біології людини.
Офіційні опоненти: доктор біологічних наук, професор
ФІЛІППОВ Михайло Михайлович, Національний медичний університет ім. А.А. Богомольця, завідувач кафедри фізичного виховання і здоров'я;
кандидат педагогічних наук, професор
КАНІШЕВСЬКИЙ Станіслав Михайлович, Київський державний університет будівництва та архітектури, завідувач кафедри фізичного виховання.
Провідна установа: Харківський державний інститут фізичної культури, кафедра олімпійського та професійного спорту, Державний комітет молодіжної політики, спорту і туризму України, м. Харків.
Захист відбудеться 18 жовтня 2001 р. о 14 год 30 хв на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.829.01 Національного університету фізичного виховання і спорту України (03680, Київ-150,
вул. Фізкультури, 1).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного університету фізичного виховання і спорту України (03680, Київ-150, вул. Фізкультури, 1).
Автореферат розісланий 15 вересня 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор наук з фізичного виховання і спорту, професор | Т. Ю. Круцевич


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність. В останні десятиліття в багатьох країнах світу набула популярності спортивна ходьба серед жінок _один з наймолодших видів легкої атлетики. У 1979 році цей вид спорту вперше включено в офіційну програму міжнародних легкоатлетичних змагань, а в 1992 році спортсменки дебютували на Олімпійських іграх у Барселоні. Зростаюча конкуренція на світовій спортивній арені ставить нові вимоги і проблеми, вирішення яких повинно привести до головного _підвищення ефективності тренувального процесу. Сьогодні існує гостра потреба в оптимізації сучасної системи спортивного тренування жінок, які спеціалізуються в спортивній ходьбі.
Аналіз спеціальної літератури показує, що питання побудови спортивного тренування в жіночій спортивній ходьбі не знайшли належного висвітлення. Є незначна кількість робіт, які присвячені плануванню тренувального процесу тільки чоловіків-скороходів (А.Л. Фруктов, 1977; В.С. Голубничий, 1981; В.В. Ухов, 1985; О. М. Шимко, 1996), де, в основному, розглядається техніка спортивної ходьби. Робота І. Ф. Шубіної (1977) присвячена плануванню тренувального процесу в спортсменок, які спеціалізуються в спортивній ходьбі на етапі спеціальної підготовки. Однак, в даній роботі автор не враховує біологічних особливостей жіночого організму, тому використовувати отримані дані для наукового обгрунтування тренувального процесу в жіночій спортивній ходьбі складно.
У сучасному спорті тренувальний процес жінок, які спеціалізуються у спортивній ходьбі, здійснюється за загальноприйнятою методикою для чоловіків, де домінуючим напрямом є збільшення обсягу тренувальних навантажень. У той же час великі фізичні й емоційні навантаження дуже часто стають причиною перенапруження регуляторних систем і виснаження адаптаційного резерву жіночого організму. Це призводить до скорочення термінів виступу спортсменок у спорті вищих досягнень і "відсіюванню" талановитої молоді. Багато спортсменок залишають спорт, так і не показавши спортивних результатів, адекватних функціональним можливостям.
У зв'язку з цим актуальність даної роботи полягає у розв'язанні питань, які стосуються побудови тренувального процесу в жіночій спортивній ходьбі, відповідно до сучасної теорії і методики спортивного тренування, а також суміжних наук _медицини, фізіології та біохімії.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ОСОБЛИВОСТІ ПОБУДОВИ ТРЕНУВАЛЬНОГО ПРОЦЕСУ ЖІНОК, ЯКІ СПЕЦІАЛІЗУЮТЬСЯ В СПОРТИВНІЙ ХОДЬБІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок