Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Формування системи регулювання доходів населення в трансформаційній економіці

Формування системи регулювання доходів населення в трансформаційній економіці

Назва:
Формування системи регулювання доходів населення в трансформаційній економіці
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,22 KB
Завантажень:
450
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ В. Н. КАРАЗІНА
Губін Кирил Григорович
УДК 330.564.2.025.2
Формування системи
регулювання доходів населення
в трансформаційній економіці
Спеціальність 08.00.01 – економічна теорія
та історія економічної думки
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Харків – 2008
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському національному університеті імені В.Н. Каразіна Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: | доктор економічних наук, професор
Тютюнникова Світлана Володимирівна,
Харківський національний університет імені В.Н. Каразіна, професор кафедри економічної теорії та економічних методів управління
Офіційні опоненти: | доктор економічних наук, доцент
Мазурок Петро Петрович,
Криворізький економічний інститут Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана, директор інституту, завідувач кафедри політичної економії
кандидат економічних наук, доцент
Костишина Тетяна Адамівна,
Полтавський університет споживчої кооперації України, завідувач кафедри управління персоналом і економіки праці
Захист відбудеться “ 29 ” лютого 2008 року о 16 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.051.01 Харківського національного університету імені В.Н.Каразіна за адресою: 61002, м. Харків, вул. Мироносицька, 1, ауд. .
З дисертацією можна ознайомитись у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету імені В.Н.Каразіна за адресою: 61077, м. Харків, пл. Свободи, 4.
Автореферат розісланий “ 29 ” січня 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В.М. Соболєв


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Трансформація господарської системи України супроводжується низкою негативних явищ та процесів у сфері формування та регулювання доходів. Низький середній рівень доходів, надмірна їх диференціація, поширеність перерозподільних відносин, інституційна несформованість факторних доходів, велика частка тіньової складової тощо – основні прояви проблем та протиріч, притаманних системі регулювання доходів населення в перехідній економіці. Суспільну значущість удосконалення цієї системи зумовлено тим, що отримання доходів є одним з головних мотивів участі населення в економічній діяльності, а від рівня і розподілу доходів залежить не лише суспільний добробут, але й темпи нарощування людського потенціалу, що у сучасних умовах визначають перспективи розвитку країни.
Проблема регулювання доходів населення пов’язана із значною кількістю економічних проблем, що зумовило наявність широкого кола досліджень, що стосуються цього питання. Серед зарубіжних дослідників, що розглядали питання регулювання доходів населення, слід відзначити Л. Ерхарда, Б. Жувенеля, Дж. Кларка, К. Маркса, А. Маршала, А. Пігу, А. Сміта тощо. Питання формування та регулювання доходів населення в трансформаційній економіці досліджуються у роботах Д. Богині, Д. Деми, М. Кіма, Т. Кір’ян, Т. Костишиної, А. Колота, Є. Кузнєцової, С. Кузнєцова, Г. Куликова, Г. Лагутіна, В. Левашева, Л. Лебедєвої, Е. Лібанової, Д. Львова, П. Мазурка, І. Малого, В. Мандибури, Г. Осового, О. Павловської, С. Панчишина, О. Сергієнко, І. Соболєвої, С. Тютюнникової та ін.
Незважаючи на наявність великої кількості наукових праць з проблем регулювання доходів, розширення кола суб’єктів їх регулювання, збагачення форм та методів регулювання надають простір для подальших досліджень.
Трансформаційні процеси на пострадянському просторі створили комплекс нових проблем, що потребують наукового осмислення. В той же час в сучасній економічній теорії відсутній комплексний аналіз еволюції системи регулювання доходів, що може бути корисним для розуміння закономірностей формування системи регулювання доходів населення в трансформаційній економіці. Сукупність основних елементів регулювання доходів населення, що існують в сучасній змішаній економіці, також потребує систематизації.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Формування системи регулювання доходів населення в трансформаційній економіці

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок