Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЛЬ МЕТАБОЛІЧНОГО СТАТУСУ ТІАМІНУ В ПАТОГЕНЕЗІ КАТАРАКТИ

РОЛЬ МЕТАБОЛІЧНОГО СТАТУСУ ТІАМІНУ В ПАТОГЕНЕЗІ КАТАРАКТИ

Назва:
РОЛЬ МЕТАБОЛІЧНОГО СТАТУСУ ТІАМІНУ В ПАТОГЕНЕЗІ КАТАРАКТИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,33 KB
Завантажень:
220
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ІНСТИТУТ ОЧНИХ ХВОРОБ І ТКАНЕННОЇ ТЕРАПІЇ
ім. ВП. ФІЛАТОВА АМН УКРАЇНИ
РАМЗІ АДЕЛЬ ЕЛЬ-БІШАРА
УДК 617.741–004.1–092:577.164.11
РОЛЬ МЕТАБОЛІЧНОГО СТАТУСУ ТІАМІНУ В ПАТОГЕНЕЗІ КАТАРАКТИ
14.01.18. Очні хвороби
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Одеса 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Донецькому державному медичному університеті ім.М.Горького МОЗ України.
Науковий керівник доктор медичних наук, професор
Павлюченко Костянтин Павлович,
Донецький державний медичний
університет ім. М.Горького МОЗ України,
завідувач кафедри очних хвороб
Офіційні опоненти: Доктор медичних наук, старший науковий співробітник Красновид Тетяна Андріївна, Інститут очних хвороб і тканинної терапії ім. В.П.Філатова АМН України, зав.відділення відновлювально-реконструктивної мікрохірургії ока (опіки, контузійні та проникаючі поранення)
Доктор медичних наук, професор Кондратенко Юрій Миколайович, Київська медична академія післядипломної освіти ім.П.Л.Шупика МОЗ України, професор кафедри очних хвороб.
Провідна установа – Харківський державний медичний університет, кафедра очних хвороб, МОЗ України, м. Харків.
Захист дисертації відбудеться “05” липня 2002 року о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 41.556.01 в Інституті очних хвороб і тканинної терапії ім. В.П.Філатова АМН України за адресою: 65061, м. Одеса, Французький бульвар, 49/51.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Інституту очних хвороб і тканинної терапії ім. В.П.Філатова АМН України (адреса: 65061, м. Одеса, Французький бульвар, 49/51).
Автореферат розісланий “31” травня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор медичних наук, професор Пономарчук В.С.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Вікова катаракта за питомою вагою серед очних хвороб займає одне з головних місць. Відомо, що понад 2 млн осіб у світі сліпнуть внаслідок катаракти, близько 50 млн. осіб страждає недобачанням через це захворювання [Логай И.М., 1987, Логай И.М., Сергиенко Н.М., Ферфильфайн И.Л., 1998, Taylor H.R., Sommer A., 1990]. Наявність декількох типів вікових катаракт, розвиток помутнінь кришталиків з різною швідкістю прогресування припускає існування різних патогенетичних механізмів. На сьогодні немає єдиної теорії катарактогенезу, оскільки відсутній єдиний механізм виникнення катаракти [Пучковская Н.А., Метелицына И.П., Красновид Т.А., 1993, Красновид Т.А., 1995].
На цей час велика кількість дослідників вважає, що однією із причин зниження активності захисних систем у кришталику є недостатнє надходження в організм природних біоантиоксидантів і вітамінів. Експериментальним шляхом встановлено, що одні вітаміни (токоферол, каротин, аскорбінова кислота) є найважливішими антиоксидантами, які захищають білки кришталика від окислювального пошкодження. Інші (вітаміни В1, В2, В6, РР) є кофакторами у ферментативних реакціях і беруть участь у синтезі та регенерації відтворених компонентів антиокислювальної системи. Доведено роль триптофану, деяких амінокислот, мікроелементів і вітамінів у забезпеченні нормального метаболізму кришталика та збереженні прозорості. В ряді досліджень показано, що недостатність у дієті вітімінів Є, С, D, А підвищує ризик утворення катаракти. Виявлено також взаємозв’язок між розвитком катаракти і метаболічним забезпеченням пірідоксином і вітаміном Е [Воскресенская Л.К., 1984, Пучковская Н.А., Метелицына И.П., Красновид Т.А., 1993, Метелицына И.П., Коломийчук С.Г., Леус Н.Ф., 1996].
Істотним чином на метаболізм у кришталику впливає різна забезпеченість організму вітамінами і коферментами, що може зумовлюватися наявністю хронічних захворювань шлунково-кишкового тракту і зниженням обмінних процесів. Це, в свою чергу, впливає на процеси всисання,, транспорт і біосинтез коферментних форм вітамінів у клітинах тканин. Підвищення нервово-емоційного напруження, несприятливі чинники виробництва, порушення всмоктування і утилізація в старших вікових групах призводить до збільшення потреби в них.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: РОЛЬ МЕТАБОЛІЧНОГО СТАТУСУ ТІАМІНУ В ПАТОГЕНЕЗІ КАТАРАКТИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок