Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Організаційно-економічні основи захисту інтересів споживачів

Організаційно-економічні основи захисту інтересів споживачів

Назва:
Організаційно-економічні основи захисту інтересів споживачів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,39 KB
Завантажень:
86
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ РЕГІОНАЛЬНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ
Дочинець Наталя Мирославівна
УДК 366.02+366.5+366.7+366.61
Організаційно-економічні основи
захисту інтересів споживачів
Спеціальність: 08.00.07 – Демографія, економіка праці,
соціальна економіка і політика
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Львів – 2008
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті регіональних досліджень НАН України.
Науковий керівник: кандидат економічних наук, доцент
Мілашовська Ольга Іванівна,
Мукачівський технологічний інститут,
доцент кафедри.
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Мандибура Віктор Омелянович,
Київський національний університет ім. Тараса Шевченка,
професор кафедри;
кандидат економічних наук, доцент
Качмарик Ярослав Дмитрович,
Львівська комерційна академія,
доцент кафедри.
Захист відбудеться 26 березня 2008 р. об 11 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .154.01 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора наук в Інституті регіональних досліджень НАН України за адресою: 79026 м. Львів, вул. Козельницька, 4.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту регіональних досліджень НАН України за адресою: 79026 м. Львів, вул. Козельницька, 4.
Автореферат розісланий 26 лютого 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат економічних наук Жовтанецький В.І.
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми дослідження. Побудова в Україні соціально-орієнтованої ринкової економіки тісно пов’язана зі створенням гідних умов для проживання населення, захисту прав громадян у всіх сферах життєдіяльності. Реалізація цих стратегічних завдань вимагає ефективної соціально-економічної політики, значне місце в якій займає забезпечення консюмеризму як системи захисту інтересів споживачів, важливого фактору підвищення якості життя населення.
Вплив консюмеризму на соціально-економічні процеси проявляється насамперед у стимулюванні ділової активності: дедалі більше підприємців усвідомлюють, що лідерами на ринку стають ті, що найактивніше задовольняють вимоги споживачів, а перспективи росту має передусім соціально-відповідальний бізнес. Сприяючи забезпеченню споживання населенням якісних благ, консюмеризм впливає на ріст життєвого рівня населення, виступає двигуном соціального розвитку.
Різноманітним аспектам консюмеризму були присвячені праці таких зарубіжних вчених, як Ф. Котлер, П. Друкер, Дж. Хірст, Л. Розенберг, Дж. Гобсон, Ж.-Ж. Ламбен, Ж. Бремонд, А. Желедан та ін. До аналізу механізмів консюмеризму в Україні одними з перших звернулися Мандибура В.О., Язвінська О.М., Герасимова С.В. В їх доробку – теоретичне обґрунтування необхідності його розвитку як важливої складової забезпечення якісних стандартів життєвого рівня населення, загальна якісна оцінка консюмеризму як соціального явища та економічного механізму, дослідження історії його розвитку у різних країнах світу. Проблеми консюмеризму в регіональному розрізі досліджували: Сорока І.В., Коломийцева С.І., Аханенко Л.І., Балабанова Л.В. Питання захисту інтересів споживачів в Україні вивчали також Городецька Т.Н., Слабковська І.Р., Галат Л.М., Кравченко В.М., Кисільова Т.М. та інші.
Попри зростання усвідомлення вчених та практиків щодо необхідності дослідження консюмеризму, коло питань, пов’язаних з цим явищем, у вітчизняній науці розкрито недостатньо. Зокрема, відсутні єдине визначення та єдиний підхід до трактування поняття „консюмеризм”, досі не розроблено методику оцінки консюмеризму. Це відчутно впливає на стан забезпечення захисту інтересів споживачів, негативно позначається на відповідних характеристиках розвитку споживчого ринку України.
В умовах глобалізації економіки та різкої поляризації суспільства постає гостра потреба в науковому осмисленні проблем становлення вітчизняного консюмеризму, формування ціннісних установок у громадян на організацію структур захисту своїх споживчих інтересів. Діяльність таких структур в європейському споживчому просторі є важливим елементом примноження соціального капіталу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Організаційно-економічні основи захисту інтересів споживачів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок