Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РУХОВИЙ РЕЖИМ ТА РІВЕНЬ ФІЗИЧНОГО ЗДОРОВ’Я ЛЮДИНИ В ЗВ’ЯЗКУ З РИЗИКОМ РОЗВИТКУ ІШЕМІЧНОЇ ХВОРОБИ СЕРЦЯ

РУХОВИЙ РЕЖИМ ТА РІВЕНЬ ФІЗИЧНОГО ЗДОРОВ’Я ЛЮДИНИ В ЗВ’ЯЗКУ З РИЗИКОМ РОЗВИТКУ ІШЕМІЧНОЇ ХВОРОБИ СЕРЦЯ

Назва:
РУХОВИЙ РЕЖИМ ТА РІВЕНЬ ФІЗИЧНОГО ЗДОРОВ’Я ЛЮДИНИ В ЗВ’ЯЗКУ З РИЗИКОМ РОЗВИТКУ ІШЕМІЧНОЇ ХВОРОБИ СЕРЦЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,08 KB
Завантажень:
435
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
ДНІПРОПЕТРОВСЬКА ДЕРЖАВНА МЕДИЧНА АКАДЕМІЯ
ДЕХТЯРЬОВ Юрій Петрович
УДК 616–056–072.7:616.12–005.4
РУХОВИЙ РЕЖИМ ТА РІВЕНЬ ФІЗИЧНОГО ЗДОРОВ’Я ЛЮДИНИ В ЗВ’ЯЗКУ З РИЗИКОМ РОЗВИТКУ ІШЕМІЧНОЇ ХВОРОБИ СЕРЦЯ
14.01.24 – лікувальна фізкультура та спортивна медицина
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Дніпропетровськ - 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Нацiональній медичній академії післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика МОЗ України (м.Київ).
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор
АПАНАСЕНКО Геннадій Леонідович,
Нацiональна медична академія післядипломної освіти
ім. П.Л. Шупика (м.Київ),
завідувач кафедри спортивної медицини та санології.
Офіційні опоненти: доктор медичних наук, професор
КЛАПЧУК Василь Васильович,
Дніпропетровський державний інститут фізичної культури і спорту Міністерства України у справах сім’ї, молоді та спорту, завідувач кафедри фізичної реабілітації;
Заслужений діяч науки і техніки України, член-кореспондент НАН і АМН України,
доктор медичних наук, професор
БОБРОВ Володимир Олексійович,
Національна медична академія післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика МОЗ України, м. Київ, завідувач кафедри кардіології та функціональної діагностк
 
Захист відбудеться 21.12.2007 р. о 13-30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 08.601.01 Дніпропетровської державної медичної академії за адресою: 49027, м. Дніпропетровськ, пл. Жовтнева, 4.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Дніпропетровської державної медичної академії (49044, м. Дніпропетровськ, вул. Дзержинського, 9).
Автореферат розісланий 20.11.2007 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор медичних наук Кобеляцький Ю.Ю.
 
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність роботи. У другій половині двадцятого сторіччя у багатьох країнах світу, змінився характер патології та структура причин смертності населення: на зміну епідеміям інфекційних хвороб прийшла епідемія хронічних неінфекційних захворювань (ХНІЗ).
В Україні ХНІЗ визначають 3/4 випадків смертності населення України. В першу чергу, це серцево-судинні захворювання – до 55-60 % причин смерті. Серед них провідну роль займає ішемічна хвороба серця (ІХС). Україна займає друге місце серед країн СНД по рівню розповсюдженості ІХС при постійній тенденції до підвищення рівня смертності від неї (ВООЗ, 1988; В.Пономаренко зі співав., 2000). Експерти ВООЗ відносять нашу країну до тих, у яких спостерігається постійний зріст захворюваності та смертності від ІХС (М.В. Голубчиков, 2000).
Основою превентивної стратегії у відношенні ІХС у теперішній час є концепція факторів ризику. Програми поліфакторної профілактики ІХС, які реалізовані у різних країнах світу, показали свою значну ефективність (Чазова Л.В. з співав., 1989; ВООЗ, 1991). Вивчення ролі окремих факторів ризику показують, що найбільш протирічні результати у відношенні прогнозу ІХС отримані щодо рівня рухової активності (РА). Поряд з даними про виражене підвищення захворюваності серед осіб з низьким рівнем РА практично не визначеними залишаються данні щодо скорочення її випадків при підвищенні рівня РА. Більше того, приблизно у 1/3 всіх проведених епідеміологічних досліджень не доказаний вплив рівня РА на ризик розвитку ІХС (Keys A.,1980, тощо).
Таким чином, рівень РА уявляється найсуперечливішим ФР розвитку ІХС. Це пов’язано із складністю оцінки РА на популяційному рівні, неоднозначністю результатів дослідження зв’язку її рівня з розповсюдженістю та смертністю від ІХС, неможливістю самостійного дослідження РА поза дією інших факторів ризику розвитку ІХС. Деякі автори (Keys A.,1980, Shapiro S., Frank C.W., Sager R.V.,1969) вважають, що роль рівня РА у відношенні розвитку ІХС можна зневажити у зв’язку з некоректністю та низькою валідністю одержаних даних.
З цим протиріччям зв’язаний висновок комітету експертів ВООЗ щодо профілактики ІХС. Так, вони свідчать, що рухова активність не є самостійним та вагомим предиктором прогнозу розвитку ІХС.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: РУХОВИЙ РЕЖИМ ТА РІВЕНЬ ФІЗИЧНОГО ЗДОРОВ’Я ЛЮДИНИ В ЗВ’ЯЗКУ З РИЗИКОМ РОЗВИТКУ ІШЕМІЧНОЇ ХВОРОБИ СЕРЦЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок