Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВИКОРИСТАННЯ ІНТЕГРАЛЬНИХ ПРЕДСТАВЛЕНЬ В ТЕОРІЇ ПРУЖНОСТІ ТА ТЕРМОПРУЖНОСТІ ДЛЯ СКЛАДНИХ ОБЛАСТЕЙ

ВИКОРИСТАННЯ ІНТЕГРАЛЬНИХ ПРЕДСТАВЛЕНЬ В ТЕОРІЇ ПРУЖНОСТІ ТА ТЕРМОПРУЖНОСТІ ДЛЯ СКЛАДНИХ ОБЛАСТЕЙ

Назва:
ВИКОРИСТАННЯ ІНТЕГРАЛЬНИХ ПРЕДСТАВЛЕНЬ В ТЕОРІЇ ПРУЖНОСТІ ТА ТЕРМОПРУЖНОСТІ ДЛЯ СКЛАДНИХ ОБЛАСТЕЙ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,84 KB
Завантажень:
384
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
ЗАПОРІЗЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Звьоздочкіна Олена Анатоліївна
УДК 539.3
ВИКОРИСТАННЯ ІНТЕГРАЛЬНИХ ПРЕДСТАВЛЕНЬ В ТЕОРІЇ ПРУЖНОСТІ ТА ТЕРМОПРУЖНОСТІ ДЛЯ СКЛАДНИХ ОБЛАСТЕЙ
01.02.04 – механіка деформівного твердого тіла
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Запоріжжя -2003


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Запорізькому державному університеті Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник доктор технічних наук, професор
Толок В’ячеслав Олександрович,
Запорізький державний університет,
завідувач кафедри математичного моделювання
та інформаційних технологій
Офіційні опоненти:
доктор фізико-математичних наук, старший науковий співробітник Кузьменко Василь Іванович, Дніпропетровський національний університет, професор кафедри математичного моделювання;
доктор технічних наук, професор Верюжський Юрій Васильович, Національний авіаційний університет України, завідувач кафедри комп’ютерних технологій будівництва, директор Науково-дослідницького інституту механіки швидкоплинних процесів.
Провідна установа Донецький національний університет, кафедра теорії пружності та обчислювальної математики, Міністерства освіти і науки України, м. Донецьк.
Захист відбудеться “ 5 ”  червня 2003 р. о 1430 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 17.051.03 при Запорізькому державному університеті за адресою: 69063, м. Запоріжжя, вул. Жуковського, 66.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Запорізького державного університету за адресою: 69063, м. Запоріжжя, вул. Жуковського, 66.
Автореферат розісланий “ 29 ”  квітня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Сисоєв Ю.О.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В науково-технічних дослідженнях часто доводиться розглядати поля деформацій та напружень, що виникають під час контактної взаємодії декількох пружних або пружних та абсолютно жорстких тіл. В інженерній практиці, а також у багатьох галузях сучасної промисловості, в гірництві, будівництві, машинобудуванні та ін. досліджуються конструкції з елементами, які при моделюванні можна вважати напівнескінченними і за технічними міркуваннями вони мають порожнини або отвори. При цьому дані конструкції піддаються як механічним, так і тепловим впливам. Математично такі процеси описуються диференціальними рівняннями в частинних похідних з крайовими умовами змішаного типу. Такі крайові задачі є найбільш складними і для їх розв’язання існують різні аналітичні, наближені та чисельні методи, а також їх комбінації.
Практично для всіх класів задач про вдавлювання жорстких канонічної форми в плані штампів в однорідну пружну напівнескінченну область отримані аналітичні розв’язки, і вони досить добре вивчені. Однак математичне моделювання реальних умов роботи приводить до розрахункових схем, що містять цілу низку факторів, які ускладнюють розв’язання задач, зокрема штампи, що мають у плані неканонічну форму, масові та жорсткі неоднорідності тіла, складні типи крайових умов, механічні навантаження, що супроводжуються тепловими впливами. Для розв’язання даного класу задач існують різні чисельні методи. Одним із недоліків цих методів є те, що вони не здатні розв’язувати задачі для напівнескінченних областей без спрощення математичних моделей досліджуваного процесу.
У зв’язку з цим виникає необхідність розробки простих і в той же час досить надійних методів визначення напружено-деформованого стану півплощини, півпростору, напівнескінченних багатозв’язних тіл із прямолінійною та плоскою межею з концентраторами напружень типу отворів та порожнин з вільною від зусиль та жорстко защемленою межею, що дозволяють знаходити напруження і деформації в будь-якій точці області.
Тому розробка ефективних методів для визначення напружено-деформованого стану багатозв’язних напівнескінченних тіл є однією з актуальних проблем теорії пружності та термопружності.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ВИКОРИСТАННЯ ІНТЕГРАЛЬНИХ ПРЕДСТАВЛЕНЬ В ТЕОРІЇ ПРУЖНОСТІ ТА ТЕРМОПРУЖНОСТІ ДЛЯ СКЛАДНИХ ОБЛАСТЕЙ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок