Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДИДАКТИЧНІ УМОВИ ОРГАНІЗАЦІЇ НАВЧАЛЬНОГО ДІАЛОГУ В ПРОЦЕСІ ВИВЧЕННЯ СУСПІЛЬНО-ГУМАНІТАРНИХ ПРЕДМЕТІВ У СТАРШІЙ ШКОЛІ

ДИДАКТИЧНІ УМОВИ ОРГАНІЗАЦІЇ НАВЧАЛЬНОГО ДІАЛОГУ В ПРОЦЕСІ ВИВЧЕННЯ СУСПІЛЬНО-ГУМАНІТАРНИХ ПРЕДМЕТІВ У СТАРШІЙ ШКОЛІ

Назва:
ДИДАКТИЧНІ УМОВИ ОРГАНІЗАЦІЇ НАВЧАЛЬНОГО ДІАЛОГУ В ПРОЦЕСІ ВИВЧЕННЯ СУСПІЛЬНО-ГУМАНІТАРНИХ ПРЕДМЕТІВ У СТАРШІЙ ШКОЛІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,19 KB
Завантажень:
33
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
ІНСТИТУТ ПЕДАГОГІКИ АПН УКРАЇНИ
ТКАЧЕНКО Олена Львівна
УДК 37.02:378.14:373(043.3/.5)
ДИДАКТИЧНІ УМОВИ ОРГАНІЗАЦІЇ НАВЧАЛЬНОГО ДІАЛОГУ
В ПРОЦЕСІ ВИВЧЕННЯ СУСПІЛЬНО-ГУМАНІТАРНИХ ПРЕДМЕТІВ
У СТАРШІЙ ШКОЛІ
13.00.09 – теорія навчання
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Сумському державному педагогічному університеті
імені А.С. Макаренка, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник кандидат педагогічних наук
Круглик Лідія Іванівна
Інститут педагогіки АПН України,
старший науковий співробітник
лабораторії географічної освіти
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
Пометун Олена Іванівна,
Інститут педагогіки АПН України,
завідувач лабораторії суспільствознавчої освіти;
кандидат педагогічних наук
Кушнірук Світлана Анатоліївна
Національний педагогічний університет
імені М.П.Драгоманова,
доцент кафедри теорії та історії педагогіки
Захист відбудеться 13 грудня 2007 р. о 16 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.452.01 в Інституті педагогіки АПН України за адресою: 04053,
м. Київ, вул. Артема, 52-д.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій частині Інституту педагогіки АПН України (04053, м. Київ, вул. Артема, 52-д).
Автореферат розісланий 7 листопада 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Л.Д.Березівська


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Спрямованість сучасного цивілізаційного процесу визначається його глобалізацією, прогресуючим зростанням значущості гуманітарної сфери, утвердженням пріоритетності базових засад сталого розвитку суспільства. Процес європейської інтеграції помітно впливає на всі сфери життя Української держави, у тому числі і на систему комунікації та освіти як вагомих чинників модернізації діалогу відповідно до умов Болонської конвенції (1999).
У сучасному суспільному просторі особливої значущості набуває забезпечення розвитку і соціалізації молоді, навчання особистості, здатної орієнтуватися в реаліях і перспективах соціокультурної динаміки, підготовленої до діалогу в усіх сферах життя і праці. На розв’язання цих завдань спрямовані Державна національна програма “Освіта” (“Україна ХХІ століття”) (1993), Закони України “Про освіту” (1996), “Про загальну середню освіту” (1999), Національна доктрина розвитку освіти (2002) тощо.
З цією метою в Україні створюються передумови для оновлення змісту і технологій навчання, яке розуміється як процес залучення особистості до гуманістичних цінностей, як сприяння становленню її сутнісних сил та творчої активності, всебічного розвитку на засадах людяності та демократії. Водночас соціальні умови навчання молоді залишаються недостатньо сприятливими, що викликано негативними тенденціями розвитку цивілізації, станом українського соціуму, прискоренням трансформації суспільства, кардинальними змінами в поглядах на життєві ідеали, пріоритети способу життя. Цим пояснюється виникнення у молоді відчуття нестабільності, невизначеності життєвих перспектив, невпевненості у собі.
Тому актуальною є необхідність створення такої моделі навчання молоді, яка б давала їй змогу формувати таку систему цінностей, яка б орієнтувала на оптимальне вирішення питання здорового способу життя, успішне виконання суспільних, професійних та особистісних завдань. Одним із важливих шляхів вирішення названої проблеми виступає підвищення ефективності навчального діалогу старшокласників – тієї соціальної категорії та вікової групи, у якої внаслідок її психологічних та соціальних особливостей найактивніше виявляється потреба самоактуалізації, самоствердження, самореалізації шляхом суб’єкт-суб’єктних відносин, їх глибинності та творчої трансформації.
Педагогічною, психологічною, філософською науками накопичено значний досвід із вивчення діалогу та його практичного застосування. Історія дослідження діалогу сягає античних і середньовічних часів. Філософії діалогу присвячені праці Аристотеля, Платона, Цицерона.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ДИДАКТИЧНІ УМОВИ ОРГАНІЗАЦІЇ НАВЧАЛЬНОГО ДІАЛОГУ В ПРОЦЕСІ ВИВЧЕННЯ СУСПІЛЬНО-ГУМАНІТАРНИХ ПРЕДМЕТІВ У СТАРШІЙ ШКОЛІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок