Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕВОЛЮЦІЯ ЕКОНОМІЧНОЇ ПОЛІТИКИ ФЕДЕРАТИВНОЇ НАРОДНОЇ РЕСПУБЛІКИ ЮГОСЛАВІЇ (1947-1961 рр.)

ЕВОЛЮЦІЯ ЕКОНОМІЧНОЇ ПОЛІТИКИ ФЕДЕРАТИВНОЇ НАРОДНОЇ РЕСПУБЛІКИ ЮГОСЛАВІЇ (1947-1961 рр.)

Назва:
ЕВОЛЮЦІЯ ЕКОНОМІЧНОЇ ПОЛІТИКИ ФЕДЕРАТИВНОЇ НАРОДНОЇ РЕСПУБЛІКИ ЮГОСЛАВІЇ (1947-1961 рр.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
26,79 KB
Завантажень:
171
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
ОДЕСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ І.І.МЕЧНИКОВА
ШАХІН Юрій Володимирович
УДК 94 (497.1) ”1947-1961” (043.3)
ЕВОЛЮЦІЯ ЕКОНОМІЧНОЇ ПОЛІТИКИ
ФЕДЕРАТИВНОЇ НАРОДНОЇ РЕСПУБЛІКИ ЮГОСЛАВІЇ (1947-1961 рр.)
07.00.02 – Всесвітня історія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Одеса - 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі історії нового та новітнього часу історичного факультету Одеського національного університету ім. І. І. Мечникова
Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: доктор історичних наук, професор
Дьомін Олег Борисович
Одеський національний університет ім. І. І. Мечникова,
професор кафедри історії нового та новітнього часу.
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, головний науковий співробітник
Павлюченко Олег Васильович
Інститут соціальної та політичної психології
Академії педагогічних наук України (м. Київ),
головний науковий співробітник
кандидат історичних наук, доцент
Сирота Роман Богданович
Львівський національний університет ім. Івана Франка,
доцент кафедри історії слов’янських країн
Провідна установа: Дипломатична академія України при МЗС України (м. Київ).
Захист відбудеться “11” березня 2005 р. о 13.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д. 41. 051. 08 при Одеському національному університеті ім. І. І. Мечникова за адресою: 65026 м. Одеса, вул. Щепкіна, 12, ауд. 9.
З дисертацією можна ознайомитися в науковій бібліотеці Одеського національного університету ім. І. І. Мечникова за адресою: 65026, м. Одеса, вул. Преображенська, 24.
Автореферат розісланий “09” лютого 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради А.К. Лозовський


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ДОСЛІДЖЕННЯ
Актуальність теми. Історія Югославії 1950-х рр. ХХ ст. порівняно нечасто привертає до себе увагу. Значною мірою це пояснюється впливом подій, які трапилися на югославській території в 1990-і рр.: розвиток югославського суспільства в повоєнний період опинився ніби в тіні розпаду Югославії. Сучасне становище на Балканському півострові сприяє збереженню подібної розстановки акцентів, бо хоча активна фаза міжетнічних конфліктів вже пройшла, конфронтація ще триває. Це показує, що відцентрові тенденції на просторі колишньої Югославії не випадковість, і їх передісторія сягає не одного десятиліття. Тому розгляд соціально-економічної історії ФНРЮ 1947-1961 рр. дозволив би краще зрозуміти умови формування югославського суспільства, в надрах якого вони зросли. Але 1980-1990-і рр. ознаменувалися зникненням не лише Югославії, а й розпадом СРСР. Процеси дезінтеграції, що їх охопили, проявилися по-різному, але між ними є і подібність. Дослідження соціально-економічної історії югославської федерації необхідні, щоб накопичити матеріал для порівняльного аналізу шляхів розпаду Югославії та СРСР. Їх майбутнє співставлення дозволить глибше висвітити процеси, внаслідок яких Україна стала незалежною.
Сучасні світові тенденції актуалізують значення такої специфічної складової економічної політики ФНРЮ як розвиток виробничого самоврядування. Останнім часом в економічно розвинених країнах все більше поширюється практика залучати найманих працівників до участі в управлінні підприємствами. Значні зусилля в цьому напрямку докладаються зараз в Євросоюзі. За таких умов звернення до історії Югославії дозволяє краще зрозуміти соціальний характер такого явища, як самоврядування на виробництві.
Дослідження соціально-економічної історії ФНРЮ має і самостійне значення. В середині 1940-х рр. Югославія належала до найбільш відсталих країн Європи. Але в наступні десятиліття завдяки обраній урядом економічній політиці ця країна в стислі строки змогла подолати відсталість і навіть створити своїм громадянам один з найвищих рівнів життя в Східній Європі. Даний феномен без сумніву заслуговує на увагу. Але у вітчизняній історіографії відсутні спеціальні дослідження економічної політики Югославії цього періоду. Багато пов’язаних з нею питань не розглядалися взагалі. Недостатній рівень розробки проблем економічної політики ФНРЮ в українській історіографії визначає наукову актуальність обраної для дослідження тематики.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ЕВОЛЮЦІЯ ЕКОНОМІЧНОЇ ПОЛІТИКИ ФЕДЕРАТИВНОЇ НАРОДНОЇ РЕСПУБЛІКИ ЮГОСЛАВІЇ (1947-1961 рр.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок