Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕШЕЛЕ СПЕКТРИ ПЕКУЛЯРНИХ ЗІР І АВТОМАТИЗОВАНИЙ КОМПЛЕКС ЇХНЬОЇ ОБРОБКИ

ЕШЕЛЕ СПЕКТРИ ПЕКУЛЯРНИХ ЗІР І АВТОМАТИЗОВАНИЙ КОМПЛЕКС ЇХНЬОЇ ОБРОБКИ

Назва:
ЕШЕЛЕ СПЕКТРИ ПЕКУЛЯРНИХ ЗІР І АВТОМАТИЗОВАНИЙ КОМПЛЕКС ЇХНЬОЇ ОБРОБКИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,85 KB
Завантажень:
62
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
міністерство освітИ і наукИ україни
одеський національний університет
ім. І. І. Мечникова
Ляшко Дмитро Аркадійович
УДК 520.843
ЕШЕЛЕ СПЕКТРИ ПЕКУЛЯРНИХ ЗІР І
АВТОМАТИЗОВАНИЙ КОМПЛЕКС ЇХНЬОЇ ОБРОБКИ
Спеціальність 01.03.02 – Астрофізика, радіоастрономія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Одеса – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Таврійському національному університеті ім. В.І. Вернадського Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: кандидат фізико-математичних наук, доцент
Цимбал Вадим В'ячеславович
Таврійський національний університет ім. В.І. Вернадського,
доцент кафедри астрономії та методики фізики.
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук, старший науковий співробітник
Мішеніна Тамара Василівна
НДІ “Астрономічна обсерваторія” при Одеському національному університеті ім.І.І.Мечникова МОН України, м. Одеса,
завідувач відділом фізики зір та галактик.
.
кандидат фізико-математичних наук, провідний науковий співробітник
Плачінда Сергій Іванович
НДІ Кримська астрофізична обсерваторія МОН України, с. Наукове.
Захист відбудеться 29.10.2007 р. в 14.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К.41.051.04 по захисту кандидатських дисертацій в Одеському національному університеті ім. І.І. Мечникова за адресою: 65026, м. Одеса, вул. Дворянська, 2, Велика фізична аудиторія.
З дисертацією можна ознайомитись в науковій бібліотеці Одеського національного університету за адресою: 65026, м. Одеса, вул. Преображенська, 24.
Автореферат розісланий 28.09.2007 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради
кандидат фізико-математичних наук О. А.Базєй


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
На цей час завдяки розвитку спостережливої бази й появі високоякісного спектрального матеріалу збільшилася кількість інформації, яку можна отримати зі спектрів випромінювання зірок.
Для обробки астрономічних спектрів нині використовують кілька потужних систем обробки, що є стандартними, у першу чергу це IRAF і MIDAS - універсальні пакети програм, які дозволяють обробляти будь-які астрономічні спостережні дані, у тому числі не спектральні. Завдяки універсальності, вони досить громіздкі й не прості для освоєння й працюють у діалоговому режимі. Крім того, всі ці системи можуть працювати тільки в клонах операційної системи UNIX. Поява якісно нового рівня спостережень вимагає переробки й розвитку відповідного математичного апарата, призначеного для обробки спостережень. Дисертація присвячена розробці методик і алгоритмів програмного комплексу StarXp для автоматичної обробки ешеле спектрів зірок.
Актуальність теми. Всі існуючі системи обробки спектрів працюють у діалоговому режимі й вимагають наявності певної кваліфікації й інтуїції вченого. Внаслідок цього процес обробки ешеле спектрів займає досить значний час. Тому більша частина спостережного матеріалу залишається частково не обробленою або не обробленою взагалі. Це особливо актуально для часових рядів спостережень, дослідження яких дозволяє вивчати процеси, що протікають протягом коротких проміжків часу. Добре відомо, що обробка експериментальних даних повинна здійснюватися автоматично на протязі невеликого проміжку часу. У цьому зв'язку нами запропонований метод обробки ешеле спектрів зір, що виключає будь-яке втручання з боку спостерігача.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дослідження виконані відповідно до наукових планів Таврійського Національного університету ім. В.І.Вернадського й факультету астрономії Віденського університету (Австрія) у рамках наукової теми 0101U005766 "Комплексне дослідження пекулярних зір головної послідовності".
Мета й завдання дослідження. Розробити нову методику автоматичної обробки ешеле спектрів, що дозволяє в реальному часі проводити обробку ешеле спектрів зір та застосувати її для вивчення пекулярних зір.
У зв'язку із цим, у рамках загального завдання по створенню програмного комплексу по обробці ешеле спектрів зір, був поставлений ряд конкретних завдань:
· Автоматизувати процеси калібрування зображень, отриманих на CCD матрицях.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ЕШЕЛЕ СПЕКТРИ ПЕКУЛЯРНИХ ЗІР І АВТОМАТИЗОВАНИЙ КОМПЛЕКС ЇХНЬОЇ ОБРОБКИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок