Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Формування умов оптимальності нормальних режимів електроенергетичних систем засобами автоматичного керування

Формування умов оптимальності нормальних режимів електроенергетичних систем засобами автоматичного керування

Назва:
Формування умов оптимальності нормальних режимів електроенергетичних систем засобами автоматичного керування
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,71 KB
Завантажень:
363
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Вінницький Національний технічний університEт
Кравцов Костянтин Іванович
УДК 621.311.161
Формування умов оптимальності
нормальних режимів електроенергетичних систем
засобами автоматичного керування
Спеціальність 05.14.02 – Електричні станції, мережі і системи
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Вінниця – 2005


Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Вінницькому національному технічному університеті Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор
Лежнюк Петро Дем’янович,
Вінницький національний технічний університет,
завідувач кафедри електричних станцій та систем
Офіційні опоненти: –
доктор технічних наук, професор
Журахівський Анатолій Валентинович
Національний університет "Львівська політехніка",
професор кафедри електричних систем і мереж–
кандидат технічних наук, доцент
Михайлів Микола Іванович
Івано-Франківський національний технічний
університет нафти і газу,
завідувач кафедри електропостачання
та електрообладнання промислових підприємств
Провідна установа:
Інститут електродинаміки
Національної академії наук України,
відділ оптимізації систем електропостачання,
м. Київ
Захист відбудеться “ 1 ” 07 2005 р. о 9.30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 05.052.05 у Вінницькому національному технічному університеті за адресою: 21021, м. Вінниця, Хмельницьке шосе, 95.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Вінницького національного технічного університету за адресою: 21021, м. Вінниця, Хмельницьке шосе, 95.
Автореферат розісланий “ 30 ” 05 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Зелінський В.Ц.


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. З ряду причин, серед яких слід виділити недостатньо ефективне використання наявних регулювальних пристроїв, сумарні втрати електроенергії на її транспортування електричними мережами нашої країни сягають 15–20% від виробленої. Враховуючи сучасний стан основного обладнання електричних станцій, оптимальне керування нормальними режимами електроенергетичних систем (ЕЕС) є однією з можливостей економії енергоресурсів.
Складність ЕЕС як об’єкта керування та її особливості режимного характеру унеможливлюють своєчасне визначення та реалізацію оптимальних параметрів у відповідності зі змінами стану ЕЕС без використання систем автоматичного керування (САК) регулювальними пристроями (РП). Найбільш повне розв’язання задачі визначення оптимальних станів ЕЕС забезпечують методи та підходи, які дозволяють отримати стійкі функціональні зв’язки між параметрами спостереження та керування САК на рівні законів оптимального керування, що базуються на фізичних процесах передачі та розподілу електроенергії в ЕЕС.
З розвитком АСДУ ЕЕС та підвищенням рівня оснащення обчислювальною технікою стала актуальною тенденція переходу від централізованого автоматизованого керування режимами ЕЕС до децентралізації керування за рахунок створення локальних адаптивних САК потоками потужності та напругою. Застосування мікропроцесорних систем істотно спрощує створення технічного забезпечення адаптивних си-стем автоматичного керування, оскільки вони дають можливість використовувати діючу інфраструктуру керування РП та доповнювати наявні системи необхідними функціональними задачами.
Подібний підхід дозволяє у значній мірі спростити структуру та технічне забезпечення системи керування, а зменшення інформаційної та функціональної завантаженості вищих ієрархічних рівнів АСДУ забезпечує додаткові передумови здійснення аналізу станів та керування об’єднаними ЕЕС в темпі процесу.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами.
Дисертація виконана в плані наукових досліджень, проведених кафедрою електричних станцій та систем Вінницького національного технічного університету за держбюджетними темами “Розробка нових принципів створення системи автоматичного керування потоками потужності і напругою в електричних системах” (№ держреєстрації 0197U002160), “Розробка принципів поетапного формування умов самооптимізації режимів електроенергетичних систем” (№ держреєстрації 0199U003430), “Розробка критеріїв оцінки і способів аналізу чутливості оптимальних рішень в електроенергетиці” (№ держреєстрації 0101U004670).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Формування умов оптимальності нормальних режимів електроенергетичних систем засобами автоматичного керування

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок