Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> організація та діяльність судових органів таврійської губернії за судовою реформою 1864 року (60 – 90-ті роки ХІХ ст.)

організація та діяльність судових органів таврійської губернії за судовою реформою 1864 року (60 – 90-ті роки ХІХ ст.)

Назва:
організація та діяльність судових органів таврійської губернії за судовою реформою 1864 року (60 – 90-ті роки ХІХ ст.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,42 KB
Завантажень:
419
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
національна юридична академія україни
імені ярослава мудрого
Поляков Іван Іванович
УДК 342(477)(091)
організація та діяльність
судових органів таврійської губернії
за судовою реформою 1864 року
(60 – 90-ті роки ХІХ ст.)
Спеціальність 12.00.01 – теорія та історія держави і права;
історія політичних і правових вчень
автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Харків – 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі історії держави і права України та зарубіжних країн Національної юридичної академії України імені Ярослава Мудрого, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник – доктор юридичних наук, професор Гончаренко Володимир Дмитрович, Національна юридична академія України імені Ярослава Мудрого, завідувач кафедри історії держави і права України та зарубіжних країн.
Офіційні опоненти: –
доктор юридичних наук, доцент Тимощук Олександр Валентинович, Кримський юридичний інститут Національного університету внутрішніх справ МВС України (м. Сімферополь), перший проректор інституту; –
кандидат юридичних наук, доцент Чехович Валерій Анатолійович, Київський національний університет імені Тараса Шевченка, доцент кафедри теорії та історії держави і права.
Провідна установа – Одеська національна юридична академія, кафедра історії держави і права, Міністерство освіти і науки України
Захист відбудеться “22” червня 2002 р. о 13.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.086.02 у Національній юридичній академії України імені Ярослава Мудрого за адресою: 61024, м. Харків-24, вул. Пушкінська, 77.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національної юридичної академії України імені Ярослава Мудрого за адресою: 61024, м. Харків-24, вул. Пушкінська, 77.
Автореферат розісланий “20” травня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Гончаренко В.Д.
загальна характеристика роботи
Актуальність теми дослідження. Процес розбудови незалежної, суверенної, демократичної, правової Української держави у сучасний період неможливий без створення цілісної системи надійного державного захисту прав і свобод громадян, загальногромадянських інтересів.
Практика державного будівництва в Україні свідчить, що для створення основ правової держави і громадянського суспільства, формування реальної демократичної системи особливе значення має Судова реформа.
Світове співтовариство визначило низку основних принципів незалежності судової влади, зокрема: рівноправні повноваження трьох гілок влади, довічне призначення суддів на посади, неприпустимість зниження їх заробітної плати, контроль за судовою діяльністю тільки з боку суддів та інші. Деякі з цих принципів сьогодні вже реалізовані, а окремі, хоча й проголошені та закріплені в Конституції і законах України, залишися поки що декларацією.
Формування ефективної судової системи в сучасній Україні має винятково важливе значення для забезпечення всіх головних напрямків державної діяльності. У цьому процесі особливої важливості набуває створення оптимальних правових і організаційно-управлінських засад судоустрою, який сьогодні в Україні перебуває у стадії становлення і розвитку в принципово нових економічних і політичних умовах.
Для належного правового забезпечення дійової судової системи, створення її наукових основ важливим і актуальним є узагальнення та вивчення історичного досвіду реформування судової системи Криму другої половини ХІХ ст., коли в суспільстві також відбувалися кардинальні зміни.
Реформи другої половини ХІХ ст. у Росії супроводжувалися найважливішими за своїм історичним значенням явищами соціально-економічного і суспільно-політичного життя, тенденцією до її лібералізації, а в умовах Таврійської губернії – ще й національно-культурним і національно-визвольним рухом.
Вітчизняні дослідники історії держави і права новітнього часу досить активно звертаються до подій другої половини ХІХ – початку ХХ ст. тому, що в цей період умови та соціально-економічні і, що важливо, політико-правові процеси були подібні до сучасних.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: організація та діяльність судових органів таврійської губернії за судовою реформою 1864 року (60 – 90-ті роки ХІХ ст.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок