Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> АНТИБІЛЬШОВИЦЬКІ ВИСТУПИ У КРИМУ І БОРОТЬБА З НИМИ (КІНЕЦЬ 1920 – 1925 рр.)

АНТИБІЛЬШОВИЦЬКІ ВИСТУПИ У КРИМУ І БОРОТЬБА З НИМИ (КІНЕЦЬ 1920 – 1925 рр.)

Назва:
АНТИБІЛЬШОВИЦЬКІ ВИСТУПИ У КРИМУ І БОРОТЬБА З НИМИ (КІНЕЦЬ 1920 – 1925 рр.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
26,04 KB
Завантажень:
243
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІШИН АНДРІЙ В'ЯЧЕСЛАВОВИЧ
УДК 94 (477.75) 1920/1925”
АНТИБІЛЬШОВИЦЬКІ ВИСТУПИ У КРИМУ
І БОРОТЬБА З НИМИ (КІНЕЦЬ 1920 – 1925 рр.)
07. 00. 01 – Історія України
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Дніпропетровськ – 2002
Дисертацією є рукопис
Роботу виконано в Таврійському національному університеті ім. В.І. Вернадського, Міністерство освіти і науки України
Науковий керівник: доктор історичних наук, професор
ФІЛІМОНОВ Сергій Борисович,
Таврійський національний університет
ім. В.І. Вернадського,
професор кафедри історії України і
допоміжних історичних дисциплін
Офіційні опоненти:
доктор історичних наук, професор ЧЕНЦОВ Віктор Васильович,
Державна митна академія України, м. Дніпропетровськ, завідувач
кафедри державного права і митної політики
кандидат історичних наук, доцент ВАСКОВСЬКИЙ Ростислав Юрійович, Юридична академія МВС України, м. Дніпропетровськ, доцент кафедри
теорії та історії держави і права
Провідна установа
Донецький національний університет, кафедра історії України,
Міністерство освіти і науки України, м. Донецьк
Захист відбудеться “16” жовтня 2002 р. о 13:00 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .051.14 в Дніпропетровському національному університеті за адресою: 49025, м. Дніпропетровськ, пр. Гагаріна, 72, ауд. 307.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Дніпропетровського національного університету за адресою: 49050, м. Дніпропетровськ,
вул. Козакова, 8.
Автореферат розісланий ___“4” ___вересня___ 2002 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат історичних наук, доцент Кривий І.О.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Після ліквідації зовнішніх фронтів громадянської війни у різних регіонах Радянської Республіки продовжувався запеклий опір політиці, яку проводив військово-партійний режим РКП (б). Науково-дослідна література здебільшого велику увагу приділяла розгляду проявів цього складного соціально-політичного процесу на Правобережжі та Лівобережжі України, у Центральній Росії, Сибіру, Середній Азії, а також у ряді інших регіонів. При цьому проблеми, пов'язані з гострим громадянським конфліктом у Криму, який був одним із ключових осередків опору більшовизму, залишились недостатньо вивченими.
Проте достовірна реконструкція подій, що відбувалися на півострові наприкінці 1920 – 1925 рр., може суттєво поглибити наші уявлення як про останній етап громадянської війни, так і про історію Криму тієї доби в цілому. Ось чому сьогодні, коли увагу українських дослідників привертають насамперед кризові моменти історичного розвитку, проблематика дисертації є своєчасною і обґрунтованою. Не викликає сумніву й те, що всебічний аналіз цієї проблематики об'єктивно сприяє новому осмисленню соціально-політичних процесів на всьому півдні України, а останнє, у свою чергу, відповідає потребам науки створити цілісну, вивершену концепцію післяреволюційного розвитку нашої держави.
Необхідно зазначити, що в першій чверті XX століття історія Криму мала особливо складний і суперечливий характер. Значною мірою ця суперечливість була спричинена різноманітним національним та соціальним складом населення, процесом автономізації Кримського регіону, недостатньо виваженою політикою влади. І нині коло подібних явищ має помітний вплив на соціально-політичний стан півострова. Саме це, на нашу думку, зумовлює підвищену значущість багатогранного історичного досвіду, якого також надає розробка заявленої в дисертації теми.
Таким чином, дисертаційна робота цілком знаходиться у загальному руслі широко розгорнутого в останні роки дослідження соціально-політичної історії України XX століття, переосмислення якої є не тільки корисним і доцільним, але й гостро необхідним в умовах становлення демократичної Української держави та принципового оновлення вітчизняної науки.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дослідження проводилося згідно з планом науково-дослідницької роботи кафедри історії України і допоміжних історичних дисциплін Таврійського національного університету ім.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: АНТИБІЛЬШОВИЦЬКІ ВИСТУПИ У КРИМУ І БОРОТЬБА З НИМИ (КІНЕЦЬ 1920 – 1925 рр.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок