Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕТНІЧНА СИТУАЦІЯ В ПІВДЕННО-ЗАХІДНОМУ КРИМУНА МЕЖІ АНТИЧНОСТІ ТА СЕРЕДНЬОВІЧЧЯ(III - середина VІ ст. н. е.)

ЕТНІЧНА СИТУАЦІЯ В ПІВДЕННО-ЗАХІДНОМУ КРИМУНА МЕЖІ АНТИЧНОСТІ ТА СЕРЕДНЬОВІЧЧЯ(III - середина VІ ст. н. е.)

Назва:
ЕТНІЧНА СИТУАЦІЯ В ПІВДЕННО-ЗАХІДНОМУ КРИМУНА МЕЖІ АНТИЧНОСТІ ТА СЕРЕДНЬОВІЧЧЯ(III - середина VІ ст. н. е.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,81 KB
Завантажень:
263
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ АРХЕОЛОГІЇ
УШАКОВ Сергій Володимирович
УДК 903.16
ЕТНІЧНА СИТУАЦІЯ В ПІВДЕННО-ЗАХІДНОМУ КРИМУ
НА МЕЖІ АНТИЧНОСТІ ТА СЕРЕДНЬОВІЧЧЯ
(III - середина VІ ст. н. е.)
Історичні науки - 07.00.04 - археологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Київ- 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті археології НАН України.
Науковий керівник - доктор історичних наук, старший науковий співробітник ЗУБАР Віталій Михайлович, Інститут археології НАН України, відділ античної археології, провідний науковий співробітник.
 
Офіційні опоненти : доктор історичних наук МАГОМЕДОВ Борис Вікторович, Інститут археології НАН України, відділ археології ранніх слов'ян, провідний науковий співробітник.
кандидат історичних наук, доцент ШИШКІН Руслан Германович, Національний педагогічний університет ім. М. Драгоманова, кафедра історії слов'янських народів, доцент.
Провідна установа - Київський національний університет ім. Тараса Шевченка, кафедра археології та музеєзнавства, Міністерство освіти та науки України, м. Київ.
Захист відбудеться 22.10.2001 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.234.01 для захисту докторських дисертацій при Інституті археології Національної Академії Наук України за адресою: 04210, Україна, м. Київ, проспект Героїв Сталінграду, 12.
З дисертацією можна ознайомитися у Науковій бібліотеці Інституту археології НАН України.
Автореферат розісланий 21.09.2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Петрашенко В. О.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Історія Кримського півострова з найдавніших часів була тісно пов'язана з історією прилеглих територій Північного Причорномор'я, Балкан, Кавказу. Це була зона інтенсивної міграції та взаємодії численних племен і народів. В епоху Великого переселення народів внаслідок вторгнень германців, аланів та гунів тут корінним чином змінюється етнічна ситуація. На основі синтезу місцевого і прибулого населення починає формуватися нова етнічна спільність.
Події часів Великого переселення народів неодноразово розглядались в науковій літературі, однак, до цього часу не знайшли остаточного вирішення. За радянських часів на дослідження негативно впливала політична та ідеологічна кон'юнктура, часто зменшувалась або зовсім заперечувалась роль готів в цих подіях, велись активні пошуки ранніх слов'ян в Криму III-IV ст., в той же час перебільшувалась роль місцевого населення в етнічній історії півострова. Незважаючи на це, з кінця 60-х років поступово складається більш збалансований підхід до вирішення проблеми. Значно зросли об'єми польових досліджень, збільшилось число робіт, присвячених етнокультурній тематиці. Однак більшість з них мала публікаційний характер або розкривала лише окремі аспекти етнічних процесів; частина ж, навпаки, була загальним оглядом, де ці процеси розкрито в широких хронологічних і територіальних межах, без необхідної деталізації. Таким чином виникла об'єктивна необхідність в узагальненні матеріалу з точки зору його етнічної специфіки.
Багато проблем, серед яких - етнічний склад населення Криму з першої половини III ст. до епохи варварських вторгнень, роль та значення різних етнічних компонентів (найважливішими серед яких є алани та готи) у зміні етнічної ситуації на півострові залишаються дискусійними. Без вирішення цих та ряду інших питань неможливе розуміння етнічної історії Криму та прилеглих територій і висвітлення ходу історичного процесу в цілому на всій території південно-східної Європи.
Кожний з трьох основних регіонів півострова - Східний (боспорський), Степовий та Південно-Західний - мав характерні особливості етноісторичного розвитку. У Південно-Західному гірському та передгірському регіонах Криму сконцентрувалась основна маса населення півострова, там знайдено та досліджено численні археологічні пам'ятки, аналіз яких у порівнянні з даними писемних джерел дозволяє реконструювати різнобічні процеси етнокультурної історії, в тому числі динаміку етнічного складу населення та етнічну ситуацію в цілому.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ЕТНІЧНА СИТУАЦІЯ В ПІВДЕННО-ЗАХІДНОМУ КРИМУНА МЕЖІ АНТИЧНОСТІ ТА СЕРЕДНЬОВІЧЧЯ(III - середина VІ ст. н. е.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок