Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> АДАПТАЦІЯ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ ПІДПРИЄМСТВ ДО РИНКОВОГО СЕРЕДОВИЩА

АДАПТАЦІЯ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ ПІДПРИЄМСТВ ДО РИНКОВОГО СЕРЕДОВИЩА

Назва:
АДАПТАЦІЯ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ ПІДПРИЄМСТВ ДО РИНКОВОГО СЕРЕДОВИЩА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,88 KB
Завантажень:
233
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНИЙ НАУКОВИЙ ЦЕНТР
“ІНСТИТУТ АГРАРНОЇ ЕКОНОМІКИ”
УКРАЇНСЬКОЇ АКАДЕМІЇ АГРАРНИХ НАУК
ПАНКРАТОВА Леся Анатоліївна
УДК 338.431
АДАПТАЦІЯ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ ПІДПРИЄМСТВ
ДО РИНКОВОГО СЕРЕДОВИЩА
08.07.02 – економіка
сільського господарства і АПК
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ – 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному науковому центрі “Інститут аграрної економіки” Української академії аграрних наук.
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор,
член-кореспондент УААН,
заслужений діяч науки і техніки України
Малік Микола Йосипович,
Національний науковий центр
“Інститут аграрної економіки”,
завідувач відділу підприємництва
 
Офіційні опоненти: доктор економічних наук,
член-кореспондент УААН
Лупенко Юрій Олексійович,
Міжнародний фонд сприяння інвестицій,
директор програм
кандидат економічних наук
Минка Андрій Павлович,
Радник віце-прем’єр міністра України
Провідна установа: Національний аграрний університет
Кабінету Міністрів України, м. Київ
 
Захист дисертації відбудеться “ 20 ” грудня 2005 р. о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.350.01 в Національному науковому центрі “Інститут аграрної економіки” УААН за адресою: 03680, м. Київ, МСП, вул. Героїв Оборони, 10, 3-й поверх, конференц-зал, к. 317.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національному науковому центрі “Інститут аграрної економіки” УААН за адресою: 03680, м. Київ, МСП, вул. Героїв Оборони, 10, 2-й поверх, к. 212.
Автореферат розісланий “ 18 ” листопада 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат економічних наук Пулім В.А.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ДИСЕРТАЦІЙНОЇ РОБОТИ
Актуальність теми. Трансформація вітчизняної економіки шляхом ринкового реформування зазнає значних, в більшості випадках об’єктивно невиправданих труднощів, що гальмують розвиток суспільства. Не розглядаючи макроекономічних умов, які мають значний вплив на ефективність функціонування як агропромислового комплексу в цілому, так і окремих сільськогосподарських господарств, можна відмітити, що результативність господарювання підприємств значною мірою визначається їхньою можливістю швидко та об’єктивно орієнтуватися в мінливому ринковому середовищі. Становлення ринкового середовища призвело до докорінних змін як зовнішніх, так і внутрішніх економічних умов господарювання. Це створило якісно нову економічну систему господарювання в аграрному секторі, що змушує сільськогосподарські підприємства гнучко адаптуватися до нестабільного розвитку ринкової кон’юнктури.
Економічні труднощі господарювання стали наслідком кризового стану більшості раніше успішно функціонуючих аграрних підприємств. Недостатність нових теоретичних розробок і концепцій, спрямованих на вирішення проблем адаптації сільськогосподарських підприємств до умов ринкового середовища, які вивірені практикою та відповідають сучасній економічній ситуації, зумовлює необхідність та актуальність системного дослідження даної проблеми.
Теоретичні, методичні та практичні аспекти механізму функціонування сільськогосподарських підприємств в умовах реформування економіки ґрунтовно висвітлені в економічній літературі. Зокрема в наукових працях В.Я. Амбросова, В.Г. Андрійчука, П.І. Гайдуцького, Д.П. Доманчука, М.Ю. Коденської, Ю.О. Лупенко, М.Й. Маліка, В.Я. Месель-Веселяка, В.П. Рябоконя, П.Т. Саблука, В.В. Юрчишина та інших. Дослідження аспектів адаптації сільськогосподарських підприємств до умов становлення та нестабільного розвитку ринкового середовища знайшли відображення у наукових публікаціях В.Н. Гончарова, В.А. Забродського, Ю.С. Коваленка, В.А. Козловського, П.М. Макаренка, А.П. Минки, Т.В. Ландіної, А.Ю. Пекіна, Ю.М. Соломенцева, В.Н. Скурихина.
Проте динамічність і невизначеність процесів ринкового розвитку сучасної економіки країни потребує подальших досліджень щодо побудови організаційно-економічних механізмів адаптації сільськогосподарських підприємств до ринкових умов, підвищення ефективності господарювання, удосконалення науково-методичних засад оцінки рівня адаптованості.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: АДАПТАЦІЯ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ ПІДПРИЄМСТВ ДО РИНКОВОГО СЕРЕДОВИЩА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок