Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МЕТОДИКА НАВЧАННЯ МАЙБУТНІХ ВЧИТЕЛІВ ІНФОРМАТИКИ АПАРАТНИХ І СИСТЕМНИХ ПРОГРАМНИХ ЗАСОБІВ

МЕТОДИКА НАВЧАННЯ МАЙБУТНІХ ВЧИТЕЛІВ ІНФОРМАТИКИ АПАРАТНИХ І СИСТЕМНИХ ПРОГРАМНИХ ЗАСОБІВ

Назва:
МЕТОДИКА НАВЧАННЯ МАЙБУТНІХ ВЧИТЕЛІВ ІНФОРМАТИКИ АПАРАТНИХ І СИСТЕМНИХ ПРОГРАМНИХ ЗАСОБІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,64 KB
Завантажень:
491
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені М.П. ДРАГОМАНОВА
ДЕМ’ЯНЕНКО Віктор Михайлович
УДК 378.016:004
МЕТОДИКА НАВЧАННЯ МАЙБУТНІХ ВЧИТЕЛІВ ІНФОРМАТИКИ АПАРАТНИХ І СИСТЕМНИХ ПРОГРАМНИХ ЗАСОБІВ
13.00.02 – теорія і методика навчання інформатики
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ - 2003


Дисертацією є рукопис
Роботу виконано в Національному педагогічному університеті імені М.П. Драгоманова, Міністерство освіти та науки України.
Науковий керівник: доктор педагогічних наук, професор,
дійсний член АПН України
Жалдак Мирослав Іванович,
Національний педагогічний університет
імені М.П. Драгоманова, завідувач кафедри
основ інформатики та обчислювальної техніки.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
Клочко Віталій Іванович,
Вінницький національний технічний університет,
завідувач кафедри вищої математики;
кандидат педагогічних наук
Лупан Ірина Володимирівна,
Кіровоградський державний педагогічний університет
імені В. Винниченка,
доцент кафедри інформатики.
Провідна установа: Інститут засобів навчання АПН України, м. Київ.
Захист відбудеться ” 4 ” грудня 2003 року о 1400 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д26.053.03 у Національному педагогічному університеті імені М.П. Драгоманова, 01601, м. Київ, вул. Пирогова, 9.
3 дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова, 01601, м. Київ, вул. Пирогова, 9.
Автореферат розісланий ” 1 ” листопада 2003 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В.О. Швець


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Перспективні завдання освіти, окреслені державною національною програмою „Освіта”, передбачають подальший розвиток як середньої, так і вищої школи. У відповідності до Закону України „Про вищу освіту” зміст вищої освіти – це система знань, умінь і навичок, професійних, світоглядних і громадянських якостей, обумовлена цілями та потребами суспільства, яка має бути сформована в процесі навчання з урахуванням перспектив розвитку суспільства, науки, техніки, технологій, культури та мистецтва. Сьогодні випускник вищого педагогічного навчального закладу повинен мати не тільки професійні знання, уміння і навички в обраній ним галузі діяльності, а і мати достатню фундаментальну освіту, щоб бути здатним самостійно будувати на цьому фундаменті нове конкретне знання відповідно до нових умов.
Питанням підвищення ефективності навчального процесу як у середніх, так і у вищих навчальних закладах присвячені дослідження В.Г. Болтянського, А.Ф. Верланя, Ю.В. Горошка, О.М. Довгяло, А.П. Єршова, М.І. Жалдака, В.І. Клочка, Е.І. Кузнєцова, О.А. Кузнєцова, В.М. Монахова, Н.В. Морзе, А.В. Пенькова, С.А. Ракова, Ю.С. Рамського, З.І. Слєпкань, М.І. Шкіля та ін.
Швидкий розвиток інформаційних технологій загострив проблему обрання об’єктів вивчення і засобів навчання у шкільному курсі інформатики та обчислювальної техніки. Приведення рівня фахової підготовки вчителів інформатики у відповідність до вимог суспільства на сучасному етапі його розвитку вимагає пошуку нових форм і методів підвищення практичної значимості результатів навчання у вищому педагогічному навчальному закладі. Дана проблема повинна вирішуватись шляхом підвищення рівня підготовки вчителів, посилення політехнічної і практичної спрямованості навчання, створення умов для забезпечення посилення зв’язку навчання з життям та майбутньою фаховою діяльністю.
Вплив роботи з комп’ютером на розвиток розумової діяльності учнів і студентів, використання засобів сучасних інформаційних технологій при формуванні у них наукового, теоретичного мислення, розкритті інтелектуального потенціалу і творчих здібностей висвітлюються у психолого-педагогічних дослідженнях Т.В. Габай, В.Я. Ляудіс, Ю.І. Машбиця, В.В. Рубцова, Н.Ф. Тализіної, О.К. Тихомирова та ін.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: МЕТОДИКА НАВЧАННЯ МАЙБУТНІХ ВЧИТЕЛІВ ІНФОРМАТИКИ АПАРАТНИХ І СИСТЕМНИХ ПРОГРАМНИХ ЗАСОБІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок