Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНА ПРИРОДА ДОМОГОСПОДАРСТВ ТА ЇХНЯ РОЛЬ У ГОСПОДАРСЬКІЙ СИСТЕМІ ПЕРЕХІДНОГО ТИПУ

СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНА ПРИРОДА ДОМОГОСПОДАРСТВ ТА ЇХНЯ РОЛЬ У ГОСПОДАРСЬКІЙ СИСТЕМІ ПЕРЕХІДНОГО ТИПУ

Назва:
СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНА ПРИРОДА ДОМОГОСПОДАРСТВ ТА ЇХНЯ РОЛЬ У ГОСПОДАРСЬКІЙ СИСТЕМІ ПЕРЕХІДНОГО ТИПУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,08 KB
Завантажень:
379
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені В.Н. КАРАЗІНА
ТУМАКОВА ОЛЬГА ОЛЕКСАНДРІВНА
УДК 330.111.66:64
СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНА ПРИРОДА ДОМОГОСПОДАРСТВ
ТА ЇХНЯ РОЛЬ У ГОСПОДАРСЬКІЙ СИСТЕМІ ПЕРЕХІДНОГО ТИПУ
Спеціальність 08.01.01 – економічна теорія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Харків – 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Харківському національному університеті імені В.Н. Каразіна Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор Кім Матвій Миколайович, Харківський національний університет імені В.Н. Каразіна Міністерства освіти і науки України, професор кафедри економічної теорії та економічних методів управління.
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор Лазаренко Володимир Євгенович, Харківський національний університет імені В.Н. Каразіна Міністерства освіти і науки України, професор кафедри економічної теорії;
кандидат економічних наук, доцент Шибаєва Наталія Володимирівна, Національний технічний університет “Харківський політехнічний інститут” Міністерства освіти і науки України, доцент кафедри загальної економічної теорії.
Провідна установа: Донецький національний університет Міністерства освіти і науки України, кафедра економічної теорії.
Захист відбудеться “_15_”__червня__ 2006 р. о 1400 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.051.01 Харківського національного університету імені В.Н.Каразіна за адресою: 61002, м. Харків, вул. Мироносицька, 1, ауд. 4-11.
З дисертацією можна ознайомитись у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна за адресою: 61077, м. Харків, площа Свободи, 4.
Автореферат розісланий “_12_” ___травня___ 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В.М.Соболєв


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Домогосподарства належать до числа найменш досліджених суб’єктів перехідної економіки. Проте не викликає сумнівів, що саме вони відіграють роль своєрідного “внутрішнього стабілізатора” господарської системи, виконуючи свої традиційні функції споживання, заощадження, інвестування, відтворення робочої сили та ін. Ринкові перетворення висунули нові вимоги до економічної поведінки домашніх господарств, розширили сферу їхньої діяльності. Зі свого боку, домогосподарства, засвоюючи нові способи економічного функціонування та пристосовуючи старі господарські практики до нового зовнішнього середовища, значним чином впливають на хід трансформаційних процесів та подальший соціально-економічний розвиток. Саме у цьому елементі перехідної економічної системи знаходяться найважливіші механізми, які регулюють зайнятість, сукупний попит і пропозицію, інвестиції, інфляцію та ін. Крім того, домогосподарства виступають безпосереднім носієм соціальних критеріїв та обмежень ринкової трансформації. Вищезазначене визначає актуальність та об’єктивну потребу проведення комплексного дослідження соціально-економічної природи домогосподарств та їхньої ролі у господарській системі перехідного типу.
Ступінь наукової розробленості проблеми. Погляди на домашнє господарство почали формуватися із виникненням людського суспільства. Вперше його опис надається в трактаті Ксенофонта "Домострой". Виробничо-економічну характеристику домашнього господарства, його ролі в економічному кругообігу можна зустріти у фізіократів. Представники класичної політичної економії (А. Сміт, Ж.Б. Сей) розглядали деякі аспекти домогосподарства як постачальника факторів виробництва. Проте дійсним проривом у даній сфері стала "нова теорія домашнього господарства" (Г. Беккер, К. Ланкастер, Т. Шульц, Дж. Мінсер та ін.). Ця теорія одержала подальший розвиток у концепції людського капіталу. Використовувані в ній методи економічного аналізу стали застосовуватися також для вивчення таких соціальних явищ і інститутів як сім'я і шлюб, освіта, охорона здоров'я, міграція, злочинність і т.ін. Водночас, слід зазначити, що подальший розвиток теорії людського капіталу пов'язаний не з домашнім господарством, а з проблемами ефективності інвестицій у людський капітал, їхнього впливу на економічне зростання і якісні показники виробництва.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНА ПРИРОДА ДОМОГОСПОДАРСТВ ТА ЇХНЯ РОЛЬ У ГОСПОДАРСЬКІЙ СИСТЕМІ ПЕРЕХІДНОГО ТИПУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок