Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Державне регулювання малого підприємництва в україні та її регіонах

Державне регулювання малого підприємництва в україні та її регіонах

Назва:
Державне регулювання малого підприємництва в україні та її регіонах
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,90 KB
Завантажень:
28
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Українська академія державного управління
при президентові України
КИРПОТ ОЛЕГ ІВАНОВИЧ
УДК 352 (477) : 322
Державне регулювання малого
підприємництва в україні та її регіонах
Спеціальність 25.00.04 – регіональне управління
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата наук з державного управління
Київ – 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Українській Академії державного управління при Президентові України
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор Лебединський Юрій Петрович, Українська Академія державного управління при Президентові України, завідувач кафедри управління містом.
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор Данилишин Богдан Михайлович, Рада по вивченню продуктивних сил України НАН України, заступник голови, завідувач відділу;
кандидат економічних наук Щербина Ольга Володимирівна, Київський національний економічний університет, старший викладач кафедри менеджменту.
Провідна установа: Донецька державна академія управління, м.Донецьк.
Захист відбудеться "13" червня 2001р. о 16 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.810.01 в Українській Академії державного управління при Президентові України за адресою: 03057, м.Київ-57, вул. Ежена Потьє, 20.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Української Академії державного управління при Президентові України
Автореферат розісланий 10 травня 2001р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В.А.Шахов
Загальна характеристика роботи
Вступ. Розвиток продуктивних сил, поглиблення галузевого і територіального поділу праці привели до того, що, починаючи з другої половини ХХ століття, мале підприємництво перетворилось з кустарної, переважно ремісничої діяльності в однопорядкову за технічною озброєністю і формою організації ланку великомасштабного суспільного виробництва.
В Україні через різні обставини цей процес затримався порівняно з іншими економічно розвиненими країнами світу. Наукова теорія і практична діяльність держави довгий час орієнтувались виключно на великі і супервеликі проекти, форми організації всіх видів буття і виробництва. Нові тенденції в еволюції малого підприємництва були помічені і оцінені в Україні із запізненням.
Актуальність теми дослідження. Сьогодні в системі структурної перебудови народногосподарського комплексу України мале підприємництво вже займає одне з суттєвих місць. За останнє десятиріччя (1991-2000 рр.) кількість малих підприємств в країні зросла більш, ніж в 5 разів. Високими темпами розвивалось мале підприємництво в урбанізованих регіонах – Дніпропетровській, Донецькій, Луганській, Львівській, Харківській областях, місті Києві. Частка цих шести територіально-адміністративних одиниць в загальноукраїнській кількості малих підприємств перевищує 50%.
Проте питома вага малих підприємств в промисловості України в загальній їх кількості становить лише 15%, а в обсязі балансового прибутку ще нижче – 10%. В такій галузі, як торгівля і громадське харчування малих підприємств в 3,5 рази більше, ніж в промисловості.
Недостатній розвиток малого підприємництва в промисловості обумовлюється як об'єктивними, так і суб'єктивними причинами. До об'єктивних обставин необхідно віднести тривалу (в продовж багатьох десятиліть) орієнтацію господарської політики країни виключно на великі і супервеликі промислові підприємства з усіма наслідками, що випливають з цього. До суб'єктивних – недосконалість відповідної законодавчо-нормативної бази, недостатню кількість і низький рівень професійної підготовки кадрів для малого підприємництва, помилки в державній політиці його підтримки.
Стан наукових досліджень проблем розвитку малого підприємництва в промисловості поки що не відповідає потребам практики. До цього часу в Україні немає жодного фундаментального дослідження, присвяченого питанням державного регулювання малого підприємництва в промисловості, хоча значну кількість статтей з цих питань друкували в наукових журналах і збірниках: Абрамова І., Білик В., Буряк Л., Вареник М.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: Державне регулювання малого підприємництва в україні та її регіонах

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок