Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> лазернА діагностична система на основі аналізу індикатриси розсіяння крові

лазернА діагностична система на основі аналізу індикатриси розсіяння крові

Назва:
лазернА діагностична система на основі аналізу індикатриси розсіяння крові
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,42 KB
Завантажень:
113
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ РАДІОЕЛЕКТРОНІКИ
Савенко Ярослав Владиславович
УДК 615.47:681.7.069.24
лазернА діагностична система
на основі аналізу індикатриси розсіяння крові
Спеціальність 05.11.17 – "Біологічні та медичні прилади і системи"
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків – 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному технічному університеті України "Київський політехнічний інститут" Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: кандидат технічних наук, доцент,
Богомолов Микола Федорович,
Національний технічний університет України
"Київський політехнічний інститут",
доцент кафедри радіоконструювання та
виробництва радіоелектронної апаратури.
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук, професор
Рожицький Микола Миколайович,
Харківський національний університет
радіоелектроніки,
професор кафедри біомедичних електронних
пристроїв та систем.
доктор технічних наук, професор
Злепко Сергій Макарович,
Вінницький національний технічний університет,
завідувач кафедри проектування біомедичної
апаратури
Провідна установа: Акціонерне Товариство "Науково-дослідний
інститут радіовимірювань",
Національне космічне агентство України,
м. Харків.
Захист відбудеться " 1 " липня 2006 р. о 13 годині на засіданні спеціалі-зованої вченої ради К 64.052.05 при Харківському національному універ-ситеті радіоелектроніки за адресою: 61166, м. Харків, пр. Леніна, 14
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Харківського націо-нального університеті радіоелектроніки за адресою: 61166, м. Харків, просп. Леніна, 14.
Автореферат розісланий " 29 " червня 2006 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради Мустецов М.П.
ВСТУП
Актуальність теми. Сучасні задачі медичної діагностики, зокрема крові людини і стану здоров’я людини взагалі, вимагають нових підходів до створення сучасних методів і апаратури лабораторної діагностики, високоінформативних і ефективних систем з точки зору їх впровадження в медичну практику. В даний час у більшості країн світу спостерігається інтенсивне впровадження лазерного випромінювання в біологічні дослідження і в практичну медицину. Унікальні властивості лазерного променя відкрили широкі можливості його застосування в різних областях лікування і діагностики.
За період свого існування лазерна медицина і її апаратурне забезпечення сформувалися у відповідні самостійні галузі медицини і приладобудування. Лазерну медицину за функціональним застосуванням лазерної апаратури можна розділити на три основних напрямки: лазерна терапія, лазерна хірургія і лазерна діагностика. Більш 80% приходиться на терапевтичну апаратуру, близько 15% на хірургічну і до 5% - на діагностичну.
У залежності від характеру взаємодії лазерного світла з біологічними тканинами розрізняють три види фотобіологічного впливу:
1) Фотодеструктивний вплив, при якому тепловий, гідродина-мічний, фотохімічний ефекти світла викликають деструкцію тканин. Цей вид лазерної взаємодії використовується в лазерній хірургії.
2) Фотофізичний і фотохімічний вплив, при якому світло, що поглинається біотканинами, збуджує в них атоми і молекули, викликає фотофізичні і фотохімічні реакції. На цьому виді взаємодії ґрунтується застосування лазерного випромінювання для терапевтичних цілей.
3) Фотобіологічний вплив, коли біосубстанція у процесі взаємодії зі світлом утворює реакцію, що несе інформацію про її властивості. Це такі ефекти, як розсіювання, відбиття та пропускання. Цей вид впливу використовують для діагностичних цілей.
Ефективність лазерної медичної техніки визначається її основними параметрами і характеристиками: довжина хвилі, потужність і режим впливу випромінювання. Так, наприклад, у хірургії їхня сукупність визначає ступінь обвуглювання і можливість коагуляції при розрізі біотканини, глибину теплової поразки і товщину розрізу, ряд інших ре-зультатів. У терапії - виникнення тих чи інших фізико-хімічних реакцій у тканинах, більший чи менший відгук у фізіологічних реакціях організму в цілому і його функціональних системах, глибину проникнення випромінювання в тканині і т.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: лазернА діагностична система на основі аналізу індикатриси розсіяння крові

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок