Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОСОБЛИВОСТІ ХІРУРГІЧНОЇ ТАКТИКИ У ХВОРИХ З КРОВОТОЧИВОЮ ВИРАЗКОЮ ШЛУНКА ТА ДВАНАДЦЯТИПАЛОЇ КИШКИ І ПРОГНОЗУВАННЯ РЕЦИДИВУ КРОВОТЕЧІ

ОСОБЛИВОСТІ ХІРУРГІЧНОЇ ТАКТИКИ У ХВОРИХ З КРОВОТОЧИВОЮ ВИРАЗКОЮ ШЛУНКА ТА ДВАНАДЦЯТИПАЛОЇ КИШКИ І ПРОГНОЗУВАННЯ РЕЦИДИВУ КРОВОТЕЧІ

Назва:
ОСОБЛИВОСТІ ХІРУРГІЧНОЇ ТАКТИКИ У ХВОРИХ З КРОВОТОЧИВОЮ ВИРАЗКОЮ ШЛУНКА ТА ДВАНАДЦЯТИПАЛОЇ КИШКИ І ПРОГНОЗУВАННЯ РЕЦИДИВУ КРОВОТЕЧІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,37 KB
Завантажень:
370
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
ТЕРНОПІЛЬСЬКА ДЕРЖАВНА МЕДИЧНА АКАДЕМІЯ ім. І.Я.ГОРБАЧЕВСЬКОГО
ЯВОРСЬКИЙ МИХАЙЛО ІВАНОВИЧ
УДК 616.33-002.44+616.342+616-002.1-089:612.017.1+612.015
ОСОБЛИВОСТІ ХІРУРГІЧНОЇ ТАКТИКИ У ХВОРИХ З КРОВОТОЧИВОЮ ВИРАЗКОЮ ШЛУНКА ТА ДВАНАДЦЯТИПАЛОЇ КИШКИ І ПРОГНОЗУВАННЯ РЕЦИДИВУ КРОВОТЕЧІ
14.01.03. – хірургія
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Тернопіль – 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Івано-Франківській державній медичній академії МОЗ України.
Науковий керівник: Заслужений діяч науки і техніки України, доктор ме-дич-них наук, професор Василюк Михайло Дмитро-вич, Івано-Франківська державна медична академія МОЗ України, завідувач кафедри факультетської хі-рур-гії.
Офіційні опоненти:
доктор медичних наук, професор Дзюбановський Ігор Якович, Тер-но-піль-сь---ка державна медична академія ім. І.Я.Горбачевського МОЗ України, за-ві-ду--вач кафедри хірургії факультету післядипломної освіти;
доктор медичних наук, професор Мільков Борис Олегович, Буковинська дер-жавна медична академія МОЗ України, професор кафедри факультетської хі-рургії.
Провідна установа: Київська медична академія післядипломної освіти ім. П.Л.Шупика МОЗ України (м. Київ), кафедра хі-рур--гії.
Захист відбудеться 24 червня 2002 р. о 1200 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К .601.01 у Тернопільській дер-жав---ній медичній академії ім. І.Я.Горбачевського МОЗ України (46001, м. Тернопіль, майдан Волі, 1).
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Тернопільської державної ме--дичної академії ім. І.Я.Горбачевського МОЗ України (46001, м. Тернопіль, вул. Руська, 12).
Автореферат розісланий 23 травня 2002 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради професор Я.Я.Боднар
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Лікування гострих гастродуоденальних кровотеч є найбільш актуальною проблемою практичної хірургії. На долю виразкових кровотеч доводиться більше 50 % всіх гострих кровотеч з верхніх відділів шлунково-кишкового тракту (А.А.Шалимов, В.Ф.Саенко, 1987; В.Ф.Саенко и соавт., 1997).
Серед хворих з виразковою хворобою кровотеча зустрічається в 10-15спостережень, а післяопераційна летальність досягає 10-25 %. В хірур-гіч--ному лікуванні кровоточивої виразки є певні успіхи, однак питання вибору показів до операції, термінів і об'єму її виконання при даному ускладненні залишаються не вирішеними.
Незадовільними залишаються результати консервативного лікування виразкових кровотеч, оскільки такі хворі знаходяться під постійною загрозою її рецидиву, а виконання операції в таких умовах є значно затрудненим. Рецидиви кровотеч після консервативного лікування коливається, за даними різних авторів, від 23 до 94 % (Л.Я.Ковальчук і співавт., 1999; І.Я.Дзю-ба-новсь-кий і співавт., 2001).
Широке застосування ендоскопічного методу діагностики, який дозволяє встановити джерело і локалізацію кровотечі та її інтенсивність, і визначити перспективи лікування, дозволило більш конструктивно вирішувати стратегічні і тактичні питання.
Показами до невідкладної операції деякі автори вважають кровотечі із екстраорганних і інтрамуральних судин, тривалий виразковий анамнез, перенесені раніше кровотечі чи перфорації. Проведення консервативної терапії можливе тільки при кровотечі із судин слизової оболонки і за умови відсутності тривалого виразкового анамнезу. Віддалені дані свідчать, що серед проперованих хворих в порівнянні з непрооперованими вдвічі частіше спостерігаються добрі результати лікування (П.Д.Фомін і співавт., 2001).
Вибір такої тактики дозволяє уникнути проведення "операції відчаю" чи рецидиву кровотечі після її короткочасної зупинки.
На сьогодні ще недостатньо вивчений імунологічний статус організму при різних ступенях кровотечі, білковосинтезуюча функція печінки, стан пероксидного окислення ліпідів мембран, зміни мікроелементів та функціональний стан печінки. Не вияснені зміни даних показників при масивних гемотрансфузіях, які нерідко застосовуються при гастродуоденальних кровотечах.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ОСОБЛИВОСТІ ХІРУРГІЧНОЇ ТАКТИКИ У ХВОРИХ З КРОВОТОЧИВОЮ ВИРАЗКОЮ ШЛУНКА ТА ДВАНАДЦЯТИПАЛОЇ КИШКИ І ПРОГНОЗУВАННЯ РЕЦИДИВУ КРОВОТЕЧІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок