Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗРОБКА МЕТОДУ ПРОГНОЗУ УМОВ РАЦІОНАЛЬНОЇ ПІДРОБКИ БУДІВЕЛЬ НА ВУГІЛЬНИХ РОДОВИЩАХ

РОЗРОБКА МЕТОДУ ПРОГНОЗУ УМОВ РАЦІОНАЛЬНОЇ ПІДРОБКИ БУДІВЕЛЬ НА ВУГІЛЬНИХ РОДОВИЩАХ

Назва:
РОЗРОБКА МЕТОДУ ПРОГНОЗУ УМОВ РАЦІОНАЛЬНОЇ ПІДРОБКИ БУДІВЕЛЬ НА ВУГІЛЬНИХ РОДОВИЩАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,58 KB
Завантажень:
211
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Міністерство освіти і науки України
Державний вищий навчальний заклад“
Донецький національний технічний університет”
БЛІННІКОВА Олена Володимирівна
УДК 622.837:622.838
РОЗРОБКА МЕТОДУ ПРОГНОЗУ УМОВ РАЦІОНАЛЬНОЇ ПІДРОБКИ БУДІВЕЛЬ НА ВУГІЛЬНИХ РОДОВИЩАХ
 
Спеціальність 05.15.01 – “Маркшейдерія”
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук

Донецьк – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Державному вищому навчальному закладі “Донецький національний технічний університет” Міністерства освіти і науки України та Українському державному науково-дослідному і проектно-конструкторському інституті гірничої геології, геомеханіки і маркшейдерської справи (УкрНДМІ) НАН України
Науковий керівник: |
доктор технічних наук, професор
Назимко Віктор Вікторович,
професор кафедри маркшейдерської справи ДВНЗ “Донецький національний технічний університет” Міністерства освіти і науки України
Офіційні опоненти: |
доктор технічних наук, доцент
Назаренко Валентин Олексійович,
професор кафедри маркшейдерії Національного гірничого університету Міністерства освіти і науки України (м. Дніпропетровськ)
кандидат технічних наук, доцент
Ларченко Віталій Григорович,
завідувач кафедри маркшейдерії, геології і геодезії Донбаського державного технічного університету Міністерства освіти і науки України (м. Алчевськ)
Провідна установа: |
Криворізький технічний університет Міністерства освіти і науки України, кафедра маркшейдерської справи
 
Захист відбудеться 13 квітня 2007 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 11.052.05 ДВНЗ “Донецький національний технічний університет” (83000, м. Донецьк, вул. Артема, 58, I навч. корпус, ВАЗ).
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці ДВНЗ “Донецький національний технічний університет” (83000, м. Донецьк, вул. Артема, 58, II навч. корпус).
Автореферат розісланий 5 березня 2007 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради
доктор технічних наук, професор |
В.П. Кондрахін
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність роботи. При підземному видобуванню вугілля щорічно через зрушення земної поверхні в Україні піддаються деформаціям тисячі житлових та громадських будівель міст і селищ, виробничих будівель промислових підприємств. У процесі впливу гірничих виробок порушуються умови взаємодії будівель з їх основою, що призводить до деформацій і пошкоджень конструкцій.
Останніми роками багато аспектів проблеми виймання вугілля під забудованими територіями істотно змінилися: з одного боку, багатократна підробка призвела до погіршення їх технічного стану, а з іншого – у зв'язку із зміною форм власності зросли вимоги до умов їх експлуатації при підробці. За таких обставин методика визначення безпечних умов підробки, що існувала до 2004 р., не задовольняла вимогам Кодексу України про надра і Гірничого Закону України, згідно з якими повинні бути забезпечені безпека і використання за призначенням підроблюваних будівель при максимально можливому вийманні вугілля. Основними недоліками цієї методики є: недосконалість розрахункових показників деформацій, які не дозволяють оцінити деформований стан будівель при стиску і кривизні угнутості та при зосереджених деформаціях земної поверхні з утворенням уступів; невідповідність нормативних допустимих показників деформацій будівель допустимим значенням узагальнених деформаційних критеріїв; визначення допустимих показників деформацій та оцінка технічного стану підроблюваних будівель за різними критеріями; відсутність регламентованих початкових деформацій земної поверхні, за яких підробка будівель може проводитися незалежно від їх технічного стану.
Забезпечити раціональну підробку можна тільки на основі встановлення деформаційних схем підроблюваних будівель за різних деформацій земної поверхні, застосування узагальнених деформаційних критеріїв, що характеризують ступінь впливу підробки на будівлі, а також – принципу відповідності допустимих показників деформацій і технічного стану будівель одному узагальненому деформаційному критерію.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: РОЗРОБКА МЕТОДУ ПРОГНОЗУ УМОВ РАЦІОНАЛЬНОЇ ПІДРОБКИ БУДІВЕЛЬ НА ВУГІЛЬНИХ РОДОВИЩАХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок