Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ХІРУРГІЧНЕ ЛІКУВАННЯ ГОСТРИХ АРТЕРІАЛЬНИХ ТРОМБОЗІВ НА ТЛІ ОБЛІТЕРУЮчИХ ЗАХВОРЮВАНЬ НИЖНІХ КІНЦІВОК

ХІРУРГІЧНЕ ЛІКУВАННЯ ГОСТРИХ АРТЕРІАЛЬНИХ ТРОМБОЗІВ НА ТЛІ ОБЛІТЕРУЮчИХ ЗАХВОРЮВАНЬ НИЖНІХ КІНЦІВОК

Назва:
ХІРУРГІЧНЕ ЛІКУВАННЯ ГОСТРИХ АРТЕРІАЛЬНИХ ТРОМБОЗІВ НА ТЛІ ОБЛІТЕРУЮчИХ ЗАХВОРЮВАНЬ НИЖНІХ КІНЦІВОК
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,55 KB
Завантажень:
168
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ІНСТИТУТ НЕВІДКЛАДНОЇ І ВІДНОВНОЇ ХІРУРГІЇ ІМ. В.К. ГУСАКА
АМН УКРАЇНИ
КУЧЕРоВ СЕРГІЙ АНАТОЛІЙОВИЧ
УДК 616.137.83/.93.1-005.6-089
ХІРУРГІЧНЕ ЛІКУВАННЯ ГОСТРИХ АРТЕРІАЛЬНИХ ТРОМБОЗІВ НА ТЛІ ОБЛІТЕРУЮчИХ ЗАХВОРЮВАНЬ НИЖНІХ КІНЦІВОК
14.01.03 – хірургія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Донецьк – 2008
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті невідкладної і відновної хірургії ім. В.К. Гусака АМН України.
Науковий керівник:
доктор медичних наук, доцент Штутін Олексій Анатолійович, Інститут невідкладної і відновної хірургії ім. В.К. Гусака АМН України, заступник директора з наукової роботи, завідувач відділу невідкладної і відновної судинної хірургії.
Офіційні опоненти:
- доктор медичних наук, с.н.с. Нікульников Павло Іванович, Національний інститут хірургії і трансплантології ім. О.О.Шалімова АМН України, керівник відділу хірургії аорти та магістральних артерій;
- доктор медичних наук, професор, Грінцов Олександр Григорович, Донецький державний медичний університет ім. М.Горького МОЗ України, завідувач кафедри хірургічних хвороб стоматологічного факультету, анестезіології і реаніматології.
Захист відбудеться „23” січня 2008 року о 14 годині на засіданні Спеціалізованої вченої ради Д 11.559.01 в Інституті невідкладної і відновної хірургії ім. В.К. Гусака АМН України за адресою: 83045, м. Донецьк, пр. Ленінський, 47.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту невідкладної і відновної хірургії ім. В.К. Гусака АМН України за адресою: 83045, м. Донецьк, пр. Ленінський, 47.
Автореферат розісланий „ 21” грудня 2007 року.
В.О. вченого секретаря
Спеціалізованої вченої ради,
д.мед.н., професор Е.Я. Фісталь


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Атеросклероз і атеротромбоз являють собою найважливіші патологічні процеси, що є основними причинами захворюваності та смертності населення індустріальних країн [Амосова Е. Н., Дыкун Я. В., Мишалов В. Г., 1998; Корж А. Н. и соавт., 2004]. Незважаючи на значні досягнення в області вивчення патогенетичних механізмів, наявність ефективних діагностичних і хірургічних методів, проблема допомоги хворим з гострими артеріальними тромбозами залишається однією з найбільш актуальних у сучасній ангіохірургії [Гусак В.К. и соавт. 1998; Доминяк А.Б. и соавт., 2002; Затевахин И.И. и соавт., 2004; Kabaroudis A., et al. 2003]. На сьогодення найбільшу актуальність зберігають питання оцінки життєздатності кінцівки, вибору найбільш адекватних діагностичних методів, які обумовлюють диференційований підхід до лікувальних заходів.
Досягнення у вивченні патогенетичних механізмів атеротромбозу за останнє десятиліття підтверджують той факт, що провідну роль в атеротромбозі грає не тільки ступінь стенозу, як вважали раніше, а гістологічна структура атероматозної бляшки й зміна в'язкості крові [Штутин А.А. и соавт., 2004; Сarmeliet P., 2000., Kabaroudis A. et al., 2003]. З цих причин катетерна тромбектомія далеко не завжди виявляється ефективною. В останні роки з'являється все більше число повідомлень, які вказують на значну перспективність первинних реконструктивних втручань. Однак показання до їхнього застосування залишаються предметом дискусії.
У клінічній медицині все ширше застосовуються препарати-активатори фібринолізу в лікуванні даної категорії хворих. Однак, на сьогоднішній день немає чітких показань до проведення тромболітичної терапії (ТТ). Не визначено часове вікно для успішного тромболізису [Амосова Е.Н., Дыкун Я.В., Мишалов В.Г., 1998]. У той же час з'являються повідомлення про те, що регіонарна тромболітична терапія може являти цінну альтернативу хірургічному лікуванню або використовуватися як допоміжне лікування на першому етапі. Даний метод являє реальну можливість поліпшити результати хірургічного лікування хворих з гострими артеріальними тромбозами, особливо у випадках, коли операція прогностично не сприятлива [Штутин А.А. и соавт., 2004; Norgren L., Hiatt W.R. et al., 2007]. Разом з тим, досвід застосування регіонарної тромболітичної терапії при артеріальних тромбозах в Україні вкрай недостатній і потребує подальшого вивчення.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ХІРУРГІЧНЕ ЛІКУВАННЯ ГОСТРИХ АРТЕРІАЛЬНИХ ТРОМБОЗІВ НА ТЛІ ОБЛІТЕРУЮчИХ ЗАХВОРЮВАНЬ НИЖНІХ КІНЦІВОК

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок