Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МЕТАФІЗИКА ВСЕЄДНОСТІ В РОСІЙСЬКІЙ РЕЛІГІЙНІЙ ФІЛОСОФІЇ

МЕТАФІЗИКА ВСЕЄДНОСТІ В РОСІЙСЬКІЙ РЕЛІГІЙНІЙ ФІЛОСОФІЇ

Назва:
МЕТАФІЗИКА ВСЕЄДНОСТІ В РОСІЙСЬКІЙ РЕЛІГІЙНІЙ ФІЛОСОФІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,23 KB
Завантажень:
135
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Основні положення та результати дослідження викладені в публікація
х:


КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
УДК 130.3
Снігур Сергій Анатолійович
МЕТАФІЗИКА ВСЕЄДНОСТІ В РОСІЙСЬКІЙ РЕЛІГІЙНІЙ ФІЛОСОФІЇ
спеціальність – 09.00.05 – історія філософії
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Київ – 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі історії філософії філософського
факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Науковий керівни
кандидат філософських наук, доцент
Трубенко Анатолій Іванович
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка,
доцент кафедри історії філософії.
Офіційні опоненти
доктор філософських наук, професор
Бичко Ада Корніївна,
Київський національний університет
кіно, театру і телебачення,
професор кафедри суспільних наук;
кандидат філософських наук,
Нетудихалов Валентин Андрійович,
Київський національний університет технологій та дизайну, доцент кафедри філософії та культурології .
Провідна установа:
Центр гуманітарної освіти НАН України, м. Київ.
Захист відбудеться “17” квітня 2006 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої рада Д 26.001.27 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора (кандидата) філософських наук у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м. Київ, вул. Володимирська, 60, ауд. 330.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці імені М.О.Максимовича Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м. Київ, вул. Володимирська, 58, зал № 12.
Автореферат розісланий “16” березня 2006 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Н.В.Караульна
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Метафізична проблематика ХІХ – поч. ХХ ст. актуалізована тенденцією філософських досліджень в напрямку позитивізму і диверсифікацій, що обернулись поступовою втратою теоретико – методологічних засад філософського світогляду.
Актуальність теми зумовлюється тим, що попри великий інтерес дослідників до спадку російських релігійних філософів, релігійна метафізика в контексті філософії всеєдності залишалась майже поза увагою з боку істориків філософії. В філософії ХІХ століття місце мислення зайняло знання, і до того ж не стільки істинне, скільки “різне” (Рікер). Це визвало хвилю принципової критики в основі якої було прагнення відродження метафізики (звичайно, нетрадиційної) як теоретичної основи філософування (А.Шопенгауер, С.К`єркегор, неогегельянці, Ф.Ніцше). До цієї течії примкнули і російські філософи – П.Юркевич, В.Соловйов, С.Булгаков, С. і Є.Трубецькі, П.Флоренський, С.Франк та інші.
Метафізичні пошуки в Росії були актуалізовані як ззовні (“Кризис западной философии (против позитивистов)” В.Соловйова, “ Метафизические предположения познания” Е.Трубецького, “Метафизика в Древней Греции” С.Трубецького, “Реальность и человек. Метафизика человеческого бытия” С.Франка), так і станом культурно-історичного і духовного (переважно релігійного) життя в країні.
Домінуючою ідеєю метафізичної думки в російській релігійній філософії виступає саме ідея всеєдності навколо якої згуртувалася ціла корпорація філософів. Обґрунтування цієї ідеї здійснювалося як через пригадування традиційного метафізичного духу (зокрема, Платона та ідеалізму Гегеля і Шеллінга), ренесансного його оновлення внаслідок історичних змін, зокрема надбань та цінностей культури ХІХ – поч. ХХ ст. Саме таке вчення, на думку речників всеєдності, могло стати теоретичною основою осмислення духовних і соціальних пошуків в Росії та вироблення метафізичних засад подолання наявних проблем.
Відродження основ “буттєвого” має непересічне значення, тому що йому притаманний не тільки культурний статус теоретичної „кладової” минулого, а воно несе в собі новаторські цільові інтенції.
Нарешті обрана тема дає можливість дослідити шляхи розробки релігійно-філософської бази православної культури й можливі тенденції їх модернізації, насамперед з питань антропології та персонології.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: МЕТАФІЗИКА ВСЕЄДНОСТІ В РОСІЙСЬКІЙ РЕЛІГІЙНІЙ ФІЛОСОФІЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок