Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Система соціального партнерства як регулятор соціально-трудових відносин в умовах трансформації українського суспільства (соціологічний аналіз)

Система соціального партнерства як регулятор соціально-трудових відносин в умовах трансформації українського суспільства (соціологічний аналіз)

Назва:
Система соціального партнерства як регулятор соціально-трудових відносин в умовах трансформації українського суспільства (соціологічний аналіз)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,03 KB
Завантажень:
500
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна
Дубровський Ігор Михайлович
УДК 316.485:488
Система соціального партнерства як регулятор соціально-трудових відносин в умовах трансформації українського суспільства (соціологічний аналіз)
Спеціальність 22.00.07 - соціологія управління
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата соціологічних наук
Харків - 2001


Дисертація є рукописом
Робота виконана в Харківському національному університеті імені
В.Н.Каразіна Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник - кандидат філософських наук, доцент
Андрющенко Аліса Іллівна,
Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна,
кафедра соціології праці
та управління соціологічного факультету
Офіційні опоненти: доктор соціологічних наук, професор
Нагорний Борис Григорович,
Східно-український національний університет,
м. Луганськ, завідуючий кафедрою соціології,
декан факультету журналістики і соціології
кандидат соціологічних наук
Коваліско Наталія Володимирівна,
Львівський національний університет
ім. І. Франка, доцент кафедри соціології
Провідна установа : Інститут соціології НАН України
відділ економічної соціології, м. Київ
Захист відбудеться “____”__________ 2001 р. о _____ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.05.15 у Харківському національному університеті імені В.Н. Каразіна (61002, м. Харків, вул. Мироносицька, 1, ауд. 2-11 )
З дисертацією можна ознайомитись у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна (61077, м. Харків, пл. Свободи, 4)
Автореферат розісланий “____”___________ 2001 року
Вчений секретар кандидат філософських наук,
спеціалізованої вченої ради доцент Шеремет І.І.


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми Трансформація соціально-економічних відносин супроводжується в Україні негативними наслідками в усіх сферах життєдіяльності суспільства. Глибокі соціально-економічні, соціально-політичні та інші трансформації потребують зміни принципів, форм і методів, механізмів управлінського впливу. Держава не може вирішити соціальні протиріччя адміністративно-бюрократичними методами управління, що веде до зростання соціальної напруженості в суспільстві.
Все це актуалізує потребу соціуму в легітимних засобах вирішення соціальних конфліктів - зокрема, використання діалогових відносин у соціально-економічній сфері, в якій концентруються найбільш гострі протиріччя. Як свідчить досвід інших країн, система соціального партнерства виступає ефективним регулятором соціально-трудових відносин.
В умовах зростання соціальної напруженості в Україні реальна проблема полягає в протиріччі між потребами працездатного населення в ефективних засобах регулювання відносин у сфері соціально-трудової діяльності, на ринку праці між основними її суб'єктами - роботодавцями, найманими працівниками, органами державної влади і відсутністю, невідпрацьованістю відповідних механізмів у соціальній практиці.
Дослідницькою проблемою виступає протиріччя між потребою соціуму в оптимальних механізмах узгодження протилежних, часом суперечливих, інтересів найбільш дистанційованих соціальних груп - роботодавців, найманих працівників і держави, - і несформованістю, неефективністю системи партнерської взаємодії між ними.
У зв'язку з цим виникає необхідність вивчення стану партнерських відносин, умов і чинників, що обумовлюють становлення системи соціального партнерства як регулятора соціально-трудових відносин в транзитному суспільстві, можливостей її інституалізації та подальшого розвитку. Соціально-економічна ситуація в Україні обумовлює гостру суспільну необхідність узгодження інтересів основних суб'єктів - найманих працівників, роботодавців та держави, чого можливо досягти лише утвердженням принципів соціального партнерства, що дозволить застосувати легітимні, ненасильницькі заходи вирішення трудових спорів та конфліктів, досягти консенсусу, соціальної злагоди.
Саме впровадження системи соціального партнерства може сприяти подоланню деструктивних трансформацій у соціально-трудовій сфері, адже спроби економічного тиску загрожують загостренням соціальної напруженості, можуть привести до соціального вибуху.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Система соціального партнерства як регулятор соціально-трудових відносин в умовах трансформації українського суспільства (соціологічний аналіз)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок