Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати реферат на тему: ЕКОНОМІЧНИЙ МЕХАНІЗМ СТИМУЛЮВАННЯ РОЗВИТКУ ВИРОБНИЧО-ТЕРИТОРІАЛЬНИХ СИСТЕМ

ЕКОНОМІЧНИЙ МЕХАНІЗМ СТИМУЛЮВАННЯ РОЗВИТКУ ВИРОБНИЧО-ТЕРИТОРІАЛЬНИХ СИСТЕМ / сторінка 10

Назва:
ЕКОНОМІЧНИЙ МЕХАНІЗМ СТИМУЛЮВАННЯ РОЗВИТКУ ВИРОБНИЧО-ТЕРИТОРІАЛЬНИХ СИСТЕМ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
35,45 KB
Завантажень:
132
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 
Теоретична проробка цього підходу дозволила визначитися з основними функціями й змістом ціноутворення і відповідності його ринковим основам. Визначальними моментами при цьому запропоновано використовувати основні положення теорії трудової вартості і теорії економічної рівноваги, що по своїй сутності в найбільшій мірі відповідають можливостям забезпечення балансу попиту і пропозиції та формування ефективних методів господарювання. При цьому запропонована схема формування ціни виробництва, в основу якої покладені методи визначення відповідних пропорцій, структури і розмірів вартості живої і минулої праці, що беруть участь у створенні конкретного товару.
Досліджуючи теоретичні положення маржиналізму, зроблено висновок про те, що надмірна захопленість монетарними методами управління економікою ніяким чином не сприяє розвитку сфери матеріального виробництва, а лише погіршує і без того важкий стан виробників. У зв'язку з чим виникає необхідність використовувати в сфері матеріального виробництва інші підходи і методи до визначення як самих вартісних оцінок, так і їхнього застосування.
Не потрапивши вчасно в русло проведення економічних перетворень, вугільні територіальні системи змушені не тільки згортати свою виробничу діяльність, про що свідчить різке зниження обсягів вугілля, що добувається, але і здійснювати переорієнтування всієї роботи на мінімізацію й економію витрат на виробництво. При цьому процеси використання основних чинників виробництва мають істотні розходження на кожному конкретному підприємстві. Пов'язано це не тільки з розмаїтістю природних умов залягання корисних копалин, але і можливостями їх видобутку.
Базуючись на дослідженні теоретичних положень розвитку рентних відносин, в роботі показані їхні специфічні особливості і відмінності. У дисертації аналізується історичний досвід становлення гірничих рентних відносин, починаючи з дореволюційних часів і закінчуючи сучасністю. Розробці підходів до обгрунтування методологічних основ виникнення гірничої ренти передував проведений аналіз літературних джерел, у яких викладені різноманітні думки щодо природи виникнення гірничої ренти і механізму нейтралізації розходжень в умовах виробничої діяльності.
З метою визначення сутності процесу виникнення додаткового прибутку, пов'язаного з наявністю великої диференціації в умовах виробництва, аналізуються основні передумови цього процесу. При цьому основний акцент робиться на виділенні природних і технічних умов. Як результат, гірнича рента подана в двох формах: в одному випадку, як плата за основні виробничі фонди, а в другому, як платежі за ресурси або як власне гірнича рента.
Щодо визначення додаткового прибутку або гірничої ренти в дисертації запропоновано враховувати кількісні розходження у витратах на видобуток вугільних запасів. Головною метою введення плати за ресурси є забезпечення економічного регулювання раціонального використання запасів корисних копалин. Необхідність у такому регулюванні пояснюється наявністю двох моментів у розробці вугільних родовищ: по-перше, різноякісністю вугільних запасів (пластів) і, по-друге, їхньою вичерпністю. Оскільки кількість родовищ і їхні запаси обмежені, то в міру відпрацювання одних виникає об'єктивна необхідність експлуатації інших, що з усією гостротою оголює проблему раціонального природокористування, а разом з нею і проблему розвитку вугільних виробничих систем.
При дослідженні форм реалізації умов мотивації праці у вугільних територіальних системах, основна увага приділена особливостям формування вартості робочої сили. Як відомо, вартість робочої сили на вугільних підприємствах формується під впливом усієї сукупності витрат на умови її відтворення, серед яких спостерігаються дуже специфічні і характерні тільки для цієї галузі. Мова йде про важкість, шкідливість і небезпечність елементів навколишнього середовища і їхній негативний вплив на стан і функціонування людського організму в цих умовах. При цьому головною метою стає визначення параметрів, ступеня впливу і методів урахування їх у вартісній оцінці праці.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 
Реферат на тему: ЕКОНОМІЧНИЙ МЕХАНІЗМ СТИМУЛЮВАННЯ РОЗВИТКУ ВИРОБНИЧО-ТЕРИТОРІАЛЬНИХ СИСТЕМ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок