Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Безкоштовно реферат на тему: ЕКОНОМІЧНИЙ МЕХАНІЗМ СТИМУЛЮВАННЯ РОЗВИТКУ ВИРОБНИЧО-ТЕРИТОРІАЛЬНИХ СИСТЕМ

Загрузка...

ЕКОНОМІЧНИЙ МЕХАНІЗМ СТИМУЛЮВАННЯ РОЗВИТКУ ВИРОБНИЧО-ТЕРИТОРІАЛЬНИХ СИСТЕМ / сторінка 11

Назва:
ЕКОНОМІЧНИЙ МЕХАНІЗМ СТИМУЛЮВАННЯ РОЗВИТКУ ВИРОБНИЧО-ТЕРИТОРІАЛЬНИХ СИСТЕМ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
35,45 KB
Завантажень:
132
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 

Базуючись на теоретичному узагальненні практики регулювання відтворення робочої сили в різноманітних сферах суспільного виробництва в роботі зроблений висновок про те, що визначальну роль при цьому відіграє заробітна плата і, у першу чергу, її основний елемент - тарифна система. Зростання відтворювальної ролі заробітної плати розглянуто у двох аспектах: із боку зближення рівнів заробітної плати і з боку посилення її диференціації.
З метою розробки методичних підходів до регулювання названих процесів у роботі обгрунтовані основні напрямки розвитку організації заробітної плати у сучасних умовах. Підкреслюється необхідність подальшого підсилення взаємозв'язку оплати праці з її витратами і результатами. Проблема кількісного порівняння й еквівалентної оцінки витрат і результатів праці у визначальній мірі може бути вирішена за рахунок формування і розвитку тарифних умов. Для цього в роботі запропонована система заходів з розмежування окремих елементів тарифних умов за рівнями компетенції державних і регіональних органів господарського управління. При цьому до централізованих елементів тарифної системи запропоновано віднести - тарифно-кваліфікаційні характеристики, тарифні сітки, мінімальні тарифні ставки, порядок індексації заробітної плати і механізм формування фондів оплати праці, а до децентралізованих - надбавки за інтенсивність і важкість праці, за професійну майстерність, доплати за умови праці.
Генезис розвитку мотиваційного механізму у виробничо-територіальних системах свідчить про безупинний процес пошуку найбільше прийнятних умов економічного відтворення трудових ресурсів. З цього погляду запропоновані в дисертаційній роботі заходи своїм змістом відображають ті тенденції, розвиток яких носить об'єктивний характер.
Розділ 4. Особливості сучасного розвитку вугільних територіальних систем як базових систем регіону. Різкий спад обсягів вугільного виробництва загострив проблему поступального розвитку підприємств і всієї системи в цілому. На сьогодні абсолютна більшість вугільних територіальних систем не спроможна самостійно здійснювати ефективну виробничу діяльність, пов'язану з підземним видобутком вугілля, без відповідної державної підтримки. Багато підприємств змушено виявилися у важкому економічному стані через численні помилки економічного й організаційного змісту, об'єднуючим початком яких стала відсутність єдиної стратегії розвитку галузі в період трансформації виробничих відносин.
У дисертаційній роботі досліджені часовий і просторовий аспекти реалізації промислових потенціалів вугільних територіальних систем. Часовий аспект дослідження тенденцій розвитку виробництва дозволив кількісно оцінити методи ведення підземного видобутку вугілля, а просторовий - умови перебування і переміщення робочого місця в процесі його видобутку, а разом - умови відтворення основних складових вугільних територіальних систем.
Встановлено, що зниження фактичних витрат робочого часу обумовило, у вирішальній мірі, спад обсягів вугільного виробництва. При цьому основними складовими процесу стали зменшення кількості виходів робітників з видобутку і кількості часу роботи очисних вибоїв, зміна режимів роботи шахт з видобутку вугілля. Паралельно з цим відбулося зменшення обсягів вийнятого простору і площі виїмки запасів вугілля, що призвело до збільшення питомої місткості трудовитрат і зміни умов економіко-організаційного забезпечення (зменшення середньодинамічної норми виробітку на очисних роботах).
Динаміка освоєння установленої виробничої потужності, як показника реалізації, що узагальнює потенційні можливості вугільних підприємств (максимально можливого видобутку вугілля), неухильно знижується. Так, для прикладу, аналіз темпів зміни цього показника на вугільних шахтах Державної холдингової компанії (ДХК) "Павлоградвугілля" (що є в структурі Міністерства палива та енергетики України однієї з найбільш перспективних вугільних виробничих систем) свідчить про те, що з 1990 року по 1999 рік установлювана їм виробнича потужність знижувалася в середньому щорічно майже на 4,0 відсотки , а її сумарне зменшення склало більше 4 млн.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 
Реферат на тему: ЕКОНОМІЧНИЙ МЕХАНІЗМ СТИМУЛЮВАННЯ РОЗВИТКУ ВИРОБНИЧО-ТЕРИТОРІАЛЬНИХ СИСТЕМ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок