Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ГРОМАДЯНСЬКЕ ВИХОВАННЯ УЧНІВ УКРАЇНСЬКИХ ПРОФЕСІЙНИХ ШКІЛ ГАЛИЧИНИ (ПЕРША ТРЕТИНА ХХ СТ.)

ГРОМАДЯНСЬКЕ ВИХОВАННЯ УЧНІВ УКРАЇНСЬКИХ ПРОФЕСІЙНИХ ШКІЛ ГАЛИЧИНИ (ПЕРША ТРЕТИНА ХХ СТ.)

Назва:
ГРОМАДЯНСЬКЕ ВИХОВАННЯ УЧНІВ УКРАЇНСЬКИХ ПРОФЕСІЙНИХ ШКІЛ ГАЛИЧИНИ (ПЕРША ТРЕТИНА ХХ СТ.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,01 KB
Завантажень:
133
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ПРИКАРПАТСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ВАСИЛЯ СТЕФАНИКА
КЕЦИК УЛЯНА ВАСИЛІВНА
УДК 37.017.4+377.36
ГРОМАДЯНСЬКЕ ВИХОВАННЯ УЧНІВ
УКРАЇНСЬКИХ ПРОФЕСІЙНИХ ШКІЛ ГАЛИЧИНИ
(ПЕРША ТРЕТИНА ХХ СТ.)
13.00.01 – загальна педагогіка та історія педагогіки
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Івано-Франківськ – 2005


Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Прикарпатському національному університеті імені Василя Стефаника, Міністерство освіти і науки України
Науковий керівник:
Офіційні опоненти: |
доктор педагогічних наук, професор Завгородня Тетяна Костянтинівна,
Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника,
завідувач кафедри історії педагогіки
доктор педагогічних наук, професор Золотухіна Світлана Трохимівна,
Харківський національний педагогічний університет імені Г. С. Сковороди,
завідувач кафедри загальної педагогіки
кандидат педагогічних наук, доцент Поліщук Юрій Йосипович,
Тернопільський національний педагогічний університет
імені Володимира Гнатюка, докторант кафедри педагогіки
Провідна установа: Київський національний університет імені Тараса Шевченка, кафедра педагогіки, Міністерство освіти і науки України, м. Київ
Захист відбудеться “24” червня 2005 р. о 12 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К 20.051.01 у Прикарпатському національному університеті імені Василя Стефаника за адресою: 76025, м. Івано-Франківськ, вул. Т.Шевченка, 57, конференц-зала
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника (76025, м. Івано-Франківськ, вул. Т.Шевченка, 57).
Автореферат розісланий “23” травня 2005 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Кирста Н. Р.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Здобувши незалежність і ставши на демократичний шлях розвитку, Україна будує громадянське суспільство. Це зумовлює необхідність пошуку нових підходів до вирішення проблем виховання молодого покоління, адже утверджувати нові форми життя здатна особистість з відповідними якостями й рисами, що характеризують її як громадянина – соціально активного й національно свідомого учасника процесів українського державотворення.
Вихідні концептуальні засади формування громадянина України ґрунтуються на Конституції України, Законах України “Про освіту”, “Про громадянство України”, Національній доктрині розвитку освіти України в ХХІ столітті, Державній національній програмі “Освіта” (Україна ХХІ століття), “Концепції громадянської освіти та виховання в Україні” і “Концепції громадянського виховання особистості в умовах розвитку української державності”.
У Державній національній програмі “Освіта” (Україна ХХІ століття) головна мета виховання молоді визначається як набуття молодим поколінням соціального досвіду, успадкування духовних надбань українського народу, формування у молоді, незалежно від національної належності, особистісних рис громадянина України, що включають у себе розвинену духовність, фізичну досконалість, художньо-естетичну, правову, трудову, екологічну культуру.
Актуальність проблем громадянського виховання в сучасному українському суспільстві великою мірою зумовлюється потребою державотворчих процесів на засадах гуманізму, демократії та соціальної справедливості.
У сучасних умовах особливої актуальності набуває проблема самореалізації особистості учня в професійному навчально-виховному закладі, який покликаний розвивати та формувати соціально зрілого, активного, підприємливого і працелюбного громадянина України, здатного до творчості, до свідомого суспільного вибору. Виховання майбутніх робітників є однією з ланок системи неперервного національного виховання. Це багатоаспектний цілісний процес, який ґрунтується на українській системі виховання і здійснюється в поєднанні з навчанням та розвитком особистості.
Організація навчально-виховного процесу в закладах професійної освіти повинна будуватися з урахуванням покликань, інтересів, здібностей учнів і сприяти їх особистісному розвитку.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ГРОМАДЯНСЬКЕ ВИХОВАННЯ УЧНІВ УКРАЇНСЬКИХ ПРОФЕСІЙНИХ ШКІЛ ГАЛИЧИНИ (ПЕРША ТРЕТИНА ХХ СТ.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок