Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СТРУКТУРНІ, СЕМАНТИЧНІ ТА КОМУНІКАТИВНО-ПРАГМАТИЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ІНТРАСУБ’ЄКТНИХ МОВЛЕННЄВИХ АКТІВ (на матеріалі англійської мови)

СТРУКТУРНІ, СЕМАНТИЧНІ ТА КОМУНІКАТИВНО-ПРАГМАТИЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ІНТРАСУБ’ЄКТНИХ МОВЛЕННЄВИХ АКТІВ (на матеріалі англійської мови)

Назва:
СТРУКТУРНІ, СЕМАНТИЧНІ ТА КОМУНІКАТИВНО-ПРАГМАТИЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ІНТРАСУБ’ЄКТНИХ МОВЛЕННЄВИХ АКТІВ (на матеріалі англійської мови)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
27,80 KB
Завантажень:
212
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
ЛЬВІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ІВАНА ФРАНКА
РОМАНИШИН Наталія Іванівна
УДК 81'367+811'367
СТРУКТУРНІ, СЕМАНТИЧНІ ТА КОМУНІКАТИВНО-ПРАГМАТИЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ІНТРАСУБ’ЄКТНИХ МОВЛЕННЄВИХ АКТІВ
(на матеріалі англійської мови)
Спеціальність 10.02.04 – германські мови
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
ЛЬВІВ - 2003
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі англійської філології Волинського державного університету імені Лесі Українки
Науковий керівник кандидат філологічних наук, доцент
Рогатюк Алла Євгенівна
Волинський інститут економіки та менеджменту,
кафедра теорії і практики перекладу, професор
Офіційні опоненти доктор філологічних наук, професор,
академік Академії наук Вищої школи України
Кусько Катерина Яківна
Львівський національний університет
імені Івана Франка, кафедра іноземних мов для гуманітарних факультетів,
професор
кандидат філологічних наук, доцент
Євченко Віра Володимирівна
Житомирський державний педагогічний університет
імені Івана Франка, кафедра англійської мови, завідувач кафедри
Провідна установа Київський національний лінгвістичний університет,
кафедра граматики і історії англійської мови,
Міністерство освіти і науки України, м. Київ
Захист дисертації відбудеться "17" вересня 2003 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 35.051.15 Львівського національного університету імені Івана Франка (79000, м. Львів, вул. Університетська, 1).
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка (м. Львів, вул. М. Драгоманова, 5).
Автореферат розісланий "16" серпня 2003р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради О.А. Шпак
Антропоцентризм та функціоналізм, основні концептуальні засади сучасних лінгвістичних досліджень, спрямовують науковий інтерес до всебічного вивчення процесу вербальної комунікації, враховуючи всі її форми і умови, в яких вона здійснюється. Мовлення поряд із зовнішнім, озвученим, існує у внутрішній, прихованій формі, що дає змогу виділити зовнішню та внутрішню мовленнєву діяльність, остання з яких своєю складністю, багатомірністю і специфічною роллю серед мовних процесів привертала увагу численних дослідників. Однак, попри ґрунтовне висвітлення у царині літературознавства, стилістики, в лінгвофілософських, культурологічних працях (В.Г.Адмоні, М.М.Бахтін, Р.А.Будагов, В.В.Виноградов, Л.Я.Гінзбург, К.Я.Кусько, Ю.М.Лотман, В.А.Успенський, Л.Якубинський, Р.Якобсон) вона залишається практично недослідженою як лінгвокогнітивний та комунікативний феномен, як своєрідний тип комунікації – інтрасуб'єктна комунікація. Відповідно не отримує належного висвітлення інтрасуб’єктний мовленнєвий акт як мінімальна, відносно завершена, смислоносна одиниця інтракомунікативного процесу, яка об'єднує всі його сутнісні характеристики.
Актуальність обраної теми дисертації зумовлена загальним спрямуванням сучасних мовознавчих студій на розкриття сутності мови як комунікативної системи. З огляду на це необхідно проникнути у механізм функціонування мовленнєвого акту в інтракомунікативних умовах.
Об’єктом дослідження є інтрасуб’єктні мовленнєві акти, які функціонують у ситуації комунікативної і/або фізичної ізоляції мовця і реалізуються у формі внутрішнього або егоцентричного мовлення.
Предметом аналізу виступають структурні, семантичні та комунікативно-прагматичні особливості інтрасуб’єктних мовленнєвих актів, принципи і чинники, які зумовлюють їхнє функціонування.
Зв’язок роботи з науковими темами. Дисертацію виконано в межах наукової теми "Семантичні, соціолінгвістичні та прагматичні особливості мовних одиниць", яку розробляє кафедра англійської філології Волинського державного університету імені Лесі Українки (тема затверджена радою ВДУ, протокол № 9 від 29. 05. 1998 року).
Основна мета дослідження полягає у систематизації та комплексному вивченні функціонування інтрасуб’єктних мовленнєвих актів на матеріалі сучасної англійської мови.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 Реферат на тему: СТРУКТУРНІ, СЕМАНТИЧНІ ТА КОМУНІКАТИВНО-ПРАГМАТИЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ІНТРАСУБ’ЄКТНИХ МОВЛЕННЄВИХ АКТІВ (на матеріалі англійської мови)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок