Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОСІЙСЬКЕ САМОДЕРЖАВСТВО ТА СУСПІЛЬНО-КУЛЬТУРНЕ ЖИТТЯ В УКРАЇНІ НА ПОЧАТКУ ХХ СТОЛІТТЯ (1900 - 1917 рр.)

РОСІЙСЬКЕ САМОДЕРЖАВСТВО ТА СУСПІЛЬНО-КУЛЬТУРНЕ ЖИТТЯ В УКРАЇНІ НА ПОЧАТКУ ХХ СТОЛІТТЯ (1900 - 1917 рр.)

Назва:
РОСІЙСЬКЕ САМОДЕРЖАВСТВО ТА СУСПІЛЬНО-КУЛЬТУРНЕ ЖИТТЯ В УКРАЇНІ НА ПОЧАТКУ ХХ СТОЛІТТЯ (1900 - 1917 рр.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
28,57 KB
Завантажень:
459
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені М. П. ДРАГОМАНОВА
БАРДАШ ОЛЬГА ДМИТРІВНА
УДК 94 (477.8) “1900-1917”
РОСІЙСЬКЕ САМОДЕРЖАВСТВО
ТА СУСПІЛЬНО-КУЛЬТУРНЕ ЖИТТЯ В УКРАЇНІ
НА ПОЧАТКУ ХХ СТОЛІТТЯ (1900 - 1917 рр.)
07.00.01 – історія України
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Київ – 2007


Дисертацією є рукопис
Роботу виконано на кафедрі етнології Інституту історичної освіти Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова
Науковий керівник доктор історичних наук, професор
Чернега Петро Макарович,
Національний педагогічний університет
імені М.П.Драгоманова, Інститут історичної
освіти, завідувач кафедри етнології
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
Буравченков Анатолій Олександрович,
Інститут туризму Федерації профспілок України,
професор кафедри гуманітарних дисциплін
кандидат історичних наук
Петренко Ірина Миколаївна,
Полтавський університет споживчої кооперації
України, доцент кафедри культурології та історії
Захист відбудеться 18.02.2008 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.053.02 у Національному педагогічному університеті імені М.П.Драгоманова, 01601, м. Київ, вул. Пирогова, 9
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова 01601, м. Київ, вул. Пирогова, 9
Автореферат розісланий 16.01.2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Т. А. Стоян


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Вступ. Актуальність теми дослідження зумовлюється низкою факторів, серед яких головними є нинішні двосторонні відносини між Україною та Російською Федерацією, що з перших днів незалежності є досить напруженими. Значною перешкодою на шляху втілення наших прагнень до добросусідських відносин залишаються недостатньо досліджені складні взаємини між двома народами протягом багатьох віків; необхідність об’єктивного, неупередженого аналізу й оцінки колоніальної політики самодержавства і суспільно-культурного життя в Україні на початку ХХ ст.; розкриття передумов розпаду СРСР і причин важкого процесу відродження самостійної української держави.
Царська Росія ніколи не визнавала права українського народу на самостійність, розглядаючи нашу територію своєю окраїною. У законодавчих актах функціонувала виключно назва „Малоросія”, що визначала статус України як невід’ємної складової Російської імперії. Українська мова сприймалася царизмом не інакше як малоросійське наріччя російської мови; прояви українського національного пробудження, суспільно-політичний рух, спрямовані на розвиток мови, освіти, літератури, мистецтва, трактувалися як „мазепинський рух”, направлений на відрив України від єдиної неподільної імперії, а, отже, її послаблення.
Розвиток сучасної історичної науки поставив на порядок денний питання переосмислення концепцій і схем всесвітньої історії, що домінували у вітчизняній історичній науці України впродовж майже всього ХХ ст. Об’єктивне й всебічне дослідження політики царизму й суспільно-культурного життя в Україні, процесів українського національного та культурного відродження створює необхідні умови для розв’язання нагальних проблем сучасного становлення й розвитку української нації та державності, виховання в громадян національної і політичної свідомості, сприятиме побудові якісно рівноправних і партнерських українсько-російських відносин.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертація є практичною реалізацією плану наукових досліджень кафедри етнології Інституту історичної освіти НПУ імені М.П. Драгоманова згідно наукового напряму „Дослідження проблем гуманітарних наук”. Тему дисертації затверджено Вченою радою Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова
25 грудня 2003 р., протокол № .
Об’єктом дисертаційного дослідження є колоніальна політика російського царизму в Україні у 1900-1917 рр.
Предметом вивчення є реалізація російським самодержавством політики щодо суспільно-культурного життя українського народу, спрямованої на знищення будь-яких проявів національного і культурного відродження.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 Реферат на тему: РОСІЙСЬКЕ САМОДЕРЖАВСТВО ТА СУСПІЛЬНО-КУЛЬТУРНЕ ЖИТТЯ В УКРАЇНІ НА ПОЧАТКУ ХХ СТОЛІТТЯ (1900 - 1917 рр.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок