Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПСИХОМОТОРНО-РІВНЕВА СТРУКТУРА АКТИВНОСТІ ТА СВОБОДИ СУБ’ЄКТА

ПСИХОМОТОРНО-РІВНЕВА СТРУКТУРА АКТИВНОСТІ ТА СВОБОДИ СУБ’ЄКТА

Назва:
ПСИХОМОТОРНО-РІВНЕВА СТРУКТУРА АКТИВНОСТІ ТА СВОБОДИ СУБ’ЄКТА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
33,65 KB
Завантажень:
441
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 
Одеський національний університет ім. І. І. Мечникова
Шинкарюк Анатолій Іванович
УДК 159.92:943.946
ПСИХОМОТОРНО-РІВНЕВА СТРУКТУРА АКТИВНОСТІ ТА СВОБОДИ СУБ’ЄКТА
19.00.01 — загальна психологія, історія психології
Автореферат дисертації
на здобуття наукового ступеня
доктора психологічних наук
Одеса — 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Кам’янець-Подільському державному університеті, Міністерство освіти і науки України.
Науковий консультант: доктор психологічних наук, професор, дійсний член АПН України Бех Іван Дмитрович, Інститут проблем виховання АПН України (м. Київ), директор інституту.
Офіційні опоненти:
доктор психологічних наук, професор, член-кореспондент АПН України Трофімов Юрій Леонідович, Київський національний університет ім. Тараса Шевченка, завідувач кафедри загальної та інженерної психології;
доктор психологічних наук, професор, член-кореспондент АПН України Балл Георгій Олексійович, Інститут психології ім. Г. С. Костюка АПН України (м. Київ), завідувач лабораторії методології і теорії психології;
доктор психологічних наук, професор, Лушин Павло Володимирович, Кіровоградський державний педагогічний університет ім. Володимира Винниченка, завідувач кафедри психології.
Провідна установа:
Таврійський національний університет ім. В. І. Вернадського, Міністерство освіти і науки України (м. Сімферополь).
Захист відбудеться 10.04. 2005 року о 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 41.051.07 в Одеському національному університеті ім. І. І. Мечникова за адресою: 65026, м. Одеса, вул. Дворянська, 2.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Одеського національного уні-верситету ім. І. І. Мечникова за адресою: 65026, м. Одеса, вул. Преображенська, 24.
Автореферат розісланий 05.03.2005р.
Виконуюча обов’язки вченого секретаря спеціалізованої
вченої ради, доктор психологічних наук, професор Т. П. Вісковатова
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Формування гуманістично спрямованої, духовно багатої та суспільно активної особистості зумовлюється цілою низкою соціальних і психолого-педагогічних чинників, серед яких вагоме місце посідають багаточисельні психомоторні дії. Моторика і психіка реально являють собою різні сторони активності людини. У співвідношенні мото-рики і психіки, як і в основній психофізичній проблемі, науковці вбачають то їх паралельне існування, то їх монізм, який теж розуміється по-різ-ному. Водночас сам факт взаємовпливу психіки і моторики визнається більшістю психологів і потребує спеціального дослідження, будучи актуальним питанням загальної психології. У цьому взаємовпливі об’єктивується активність психіки. У психомоторних проявах встановлюється реальний зв’я-зок людини з навколишнім світом і здійснюється його перетворення. В рухах, діях, діяльностях і вчинках проявляється особистість.
Розв’язання проблеми взаємовпливу моторики і психіки може бути реалізоване на ґрунті дослідження їх зародження, розвитку і функціонування в структурі рівнів побудови рухів.
Наукові передумови вивчення взаємовпливу моторики і психіки в структурі рівнів побудови рухів поступово визначались у різноманітних дослідженнях, що були проведені такими представниками науки, як І. М. Сєченов, О. О. Ухтомський, М. О. Бернштейн та багатьма іншими, а також дослідженнями, що були здійснені такими представниками класичної психології, як М. М. Ланге, Л. С. Ви-гот-сь-кий, С. Л. Рубінштейн, О. М. Леон-тьєв, Г. С. Кос-тюк, О. В. Запорожець, Д. Б. Ель-конін, Д. Г. Елькін, Ж. Піаже, В. А. Ро-ме-нець та багатьма іншими.
Сучасні вимоги до досліджень взаємовпливу моторики і активності психіки поступово визначалися у дослідженнях таких відомих психологів, як А. Вал-лон, В. В. Давидов, О. Р. Лурія, К.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 Реферат на тему: ПСИХОМОТОРНО-РІВНЕВА СТРУКТУРА АКТИВНОСТІ ТА СВОБОДИ СУБ’ЄКТА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок