Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТОПОЛОГІЧНІ РЕАКЦІЇ ТА ПЕРЕТВОРЕННЯ СПЕКТРУ ОРБІТАЛЬНОГО КУТОВОГО МОМЕНТУ В ОПТИЧНИХ ПУЧКАХ

ТОПОЛОГІЧНІ РЕАКЦІЇ ТА ПЕРЕТВОРЕННЯ СПЕКТРУ ОРБІТАЛЬНОГО КУТОВОГО МОМЕНТУ В ОПТИЧНИХ ПУЧКАХ

Назва:
ТОПОЛОГІЧНІ РЕАКЦІЇ ТА ПЕРЕТВОРЕННЯ СПЕКТРУ ОРБІТАЛЬНОГО КУТОВОГО МОМЕНТУ В ОПТИЧНИХ ПУЧКАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,05 KB
Завантажень:
162
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ФІЗИКИ
ПАСЬКО ВАЛЕРІЙ АРКАДІЙОВИЧ
УДК 535.2
ТОПОЛОГІЧНІ РЕАКЦІЇ ТА ПЕРЕТВОРЕННЯ СПЕКТРУ ОРБІТАЛЬНОГО КУТОВОГО МОМЕНТУ
В ОПТИЧНИХ ПУЧКАХ
01.04.05 – оптика, лазерна фізика
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Київ – 2005
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті фізики Національної академії наук України
Науковий керівник: кандидат фізико-математичних наук
Васнєцов Михайло Вікторович,
Інститут фізики НАН України,
старший науковий співробітник.
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук, професор
Яценко Леонід Петрович,
Інститут фізики НАН України,
провідний науковий співробітник.
доктор фізико-математичних наук, професор
Слободянюк Олександр Валентинович,
Київський національний університет
імені Т. Шевченка, фізичний факультет,
професор кафедри експериментальної фізики.
Провідна організація: Одеський національний університет
імені І. І. Мечникова, м. Одеса.
Захист дисертації відбудеться 27 жовтня 2005 р. о 1430 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.159.01 при Інституті фізики НАН України за адресою: 03039, м. Київ, проспект Науки, 46.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту фізики НАН України за адресою: 03039, м. Київ, проспект Науки, 46.
Автореферат розісланий 23 вересня 2005 р.
Т. В. О. ученого секретаря
спеціалізованої вченої ради Борщ А. О.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Тема дисертаційної роботи присвячена особливому виду світлових хвиль, які мають дислокації хвильового фронту або фазові сингулярності [1]. Цей термін пов’язаний з наявністю в таких оптичних полях особливих точок фази, в яких вона є невизначеною. Амплітуда поля в сингулярних точках завжди дорівнює нулю, утворюючи так звані “чорні” лінії або поверхні. Навколо такої лінії нульової амплітуди зазвичай відбувається циркуляція потоку світла, що створює оптичний вихор (ОВ). Дислокації можуть бути поздовжніми (гвинтові), поперечними (крайові) або змішаними, в залежності від орієнтації лінії дислокації відносно напрямку розповсюдження світла.
Нова галузь науки, яка об’єднує роботи по вивченню світлових хвиль з фазовими сингулярностями, називається сингулярною оптикою [2]. Основна маса досліджень у цій області виконана за останні 15 – 20 років, хоча перші теоретичні передбачення існування оптичних сингулярностей були зроблені ще на початку минулого століття. Зараз сингулярна оптика продовжує інтенсивно розвиватись завдяки зусиллям багатьох наукових груп з різних країн світу. Властивості пучків з оптичними вихорами та пов’язаний з ними орбітальний кутовий момент світла викликають інтерес як з точки зору фундаментальної науки, так і для практичних застосувань. Фундаментальні знання, отримані в сингулярній оптиці, суттєво розширюють загальні уявлення про світло, що до недавнього часу обмежувались тільки хвилями з гладким фронтом. Багато уваги зараз приділяється вивченню орбітального кутового моменту [3], наявність якого у “сингулярних” пучків стала відома приблизно 15 років тому (до того часу кутовий момент світла асоціювався лише з його спіновою частиною, що пов’язана з циркулярною поляризацією). Основні напрямки практичного застосування “сингулярних” світлових пучків – це створення оптичних інструментів для захоплення та маніпулювання мікрооб’єктами (оптичні пінцети, мікроманіпулятори і т. п.), а також розробка засобів оптичного кодування та передачі інформації.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконувалась в рамках наукових тем Інституту фізики НАН України 1.4.1 В/66 № Держреєстрації 0101U000352 “Фізична оптика когерентних світлових полів, що створені за допомогою багатохвильових взаємодій в нелінійних середовищах і біооб’єктах” (2001-2003) та 1.4.1 В/107 № Держреєстрації 0104U003218 “Структура складних світлових полів та світлоіндуковані процеси в конденсованому стані” (2004-2006). У рамках даних тем проведені дослідження деяких властивостей оптичних полів з фазовими сингулярностями.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ТОПОЛОГІЧНІ РЕАКЦІЇ ТА ПЕРЕТВОРЕННЯ СПЕКТРУ ОРБІТАЛЬНОГО КУТОВОГО МОМЕНТУ В ОПТИЧНИХ ПУЧКАХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок