Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФотоКАТАЛІТИЧНІ ПРОЦЕСИ В СИСТЕМІ бутилметакрилат – ІЗОПРОПАНОЛ – НАНОЧАСТИНКИ НАПІВПРОВІДНИКІВ (CdS, ZnO, TiO2, Fe2O3)

ФотоКАТАЛІТИЧНІ ПРОЦЕСИ В СИСТЕМІ бутилметакрилат – ІЗОПРОПАНОЛ – НАНОЧАСТИНКИ НАПІВПРОВІДНИКІВ (CdS, ZnO, TiO2, Fe2O3)

Назва:
ФотоКАТАЛІТИЧНІ ПРОЦЕСИ В СИСТЕМІ бутилметакрилат – ІЗОПРОПАНОЛ – НАНОЧАСТИНКИ НАПІВПРОВІДНИКІВ (CdS, ZnO, TiO2, Fe2O3)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,49 KB
Завантажень:
20
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ФІЗИЧНОЇ ХІМІЇ ім. Л. В. ПИСАРЖЕВСЬКОГО
СТРОЮК ОЛЕКСАНДР ЛЕОНІДОВИЧ
УДК 541.14
ФотоКАТАЛІТИЧНІ ПРОЦЕСИ В СИСТЕМІ бутилметакрилат – ІЗОПРОПАНОЛ – НАНОЧАСТИНКИ НАПІВПРОВІДНИКІВ (CdS, ZnO, TiO2, Fe2O3)
02.00.04 – фізична хімія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата хімічних наук
Київ – 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті фізичної хімії імені Л. В. Писаржевського Національної академії наук України.
Науковий керівник: доктор хімічних наук
Кучмій Степан Ярославович,
Інститут фізичної хімії імені Л. В. Писаржевського
НАН України, старший науковий співробітник, завідувач відділу
Офіційні опоненти: доктор хімічних наук
Капінус Євген Ілліч,
Інститут сорбції та проблем ендоекології НАН України,
старший науковий співробітник, завідувач відділу
кандидат хімічних наук
Губа Микола Федорович,
Інститут фізичної хімії імені Л. В. Писаржевського
НАН України, старший науковий співробітник,
заступник директора з наукової роботи
Провідна установа: Київський національний університет ім. Тараса Шевченка,
хімічний факультет
Захист відбудеться 18.02.2003 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д26.190.01 в Інституті фізичної хімії ім. Л. В. Писаржевського НАН України за адресою: 03039, Київ-39, проспект Науки, 31.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту фізичної хімії ім. Л. В. Писаржевського НАН України, Київ, проспект Науки, 31.
Автореферат розісланий 16.01.2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Бобонич Ф. М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Нанорозмірні частинки напівпровідників належать до числа обєктів сучасної фізичної хімії, інтерес до яких безперервно зростає. Аналіз літератури свідчить про високу активність досліджень спектральних, електро- та фотофізичних характеристик нанорозмірних напівпровідників. Уже досягнуті вагомі успіхи при розв’язанні багатьох наукових задач і деякі отримані результати мають загальне значення. Зокрема, розроблено низку фізико-хімічних підходів до одержання і стабілізації нанорозмірних частинок напівпровідників і наноструктурних напівпровідникових матеріалів та відпрацювання відповідних методик, з?ясовано вплив квантово-розмірних ефектів на спектральні та електрофізичні характеристики наночастинок напівпровідників (зсув краю смуг поглинання в спектрах, енергетичне розташування дозволених зон тощо), на прикладах кількох напівпровідників детально вивчені швидкі первинні процеси, що проходять в нано- та пікосекундному режимах при поглинанні світла простими і композитними наночастинками в колоїдних розчинах, в ряді робіт продемонстрована можливість використання нанорозмірних напівпровідників як фотокаталізаторів редокс-процесів, виявлені нелінійно-оптичні ефекти в системах, до складу яких входять наночастинки напівпровідників, тощо.
Разом з тим, незважаючи на вже одержані експериментальні підтвердження підвищеної фотоактивності напівпровідникових наноструктурних матеріалів в порівнянні із звичайними напівпровідниками того ж складу, в цілому фотохімічні й фотокаталітичні властивості нанорозмірних напівпровідників вивчені недостатньо. Особливо мало робіт присвячено дослідженню здатності нанорозмірних компонентів до фотоініціювання радикальних процесів полімеризації, їх участі в перебігу темнових стадій цих реакцій, пошуку шляхів розширення області спектральної світлочутливості фотополімеризаційних систем на основі наночастинок фотоактивних широкозонних напівпровідників і т. ін. Зважаючи на те, що фото-полімеризаційноздатні композиції і матеріали на їх основі знаходять достатньо широке застосування на практиці, важливим є пошук нових типів фотоініціаторів для таких систем, шляхів підвищення їх світлочутливості, надання їм нових властивостей тощо. Все викладене визначає актуальність даної роботи.
Звязок роботи з науковими програмами, планами і темами. Робота виконувалась згідно з планами відомчих тем відділу №3 Інституту фізичної хімії ім.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ФотоКАТАЛІТИЧНІ ПРОЦЕСИ В СИСТЕМІ бутилметакрилат – ІЗОПРОПАНОЛ – НАНОЧАСТИНКИ НАПІВПРОВІДНИКІВ (CdS, ZnO, TiO2, Fe2O3)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок