Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РІЗНОЛІГАНДНІ ТА БАГАТОЯДЕРНІ КОМПЛЕКСНІ СПОЛУКИ Со (III) З ЕТАНОЛАМІНАМИ: СИНТЕЗ, СТРУКТУРА ТА КАТАЛІТИЧНІ ВЛАСТИВОСТІ

РІЗНОЛІГАНДНІ ТА БАГАТОЯДЕРНІ КОМПЛЕКСНІ СПОЛУКИ Со (III) З ЕТАНОЛАМІНАМИ: СИНТЕЗ, СТРУКТУРА ТА КАТАЛІТИЧНІ ВЛАСТИВОСТІ

Назва:
РІЗНОЛІГАНДНІ ТА БАГАТОЯДЕРНІ КОМПЛЕКСНІ СПОЛУКИ Со (III) З ЕТАНОЛАМІНАМИ: СИНТЕЗ, СТРУКТУРА ТА КАТАЛІТИЧНІ ВЛАСТИВОСТІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,54 KB
Завантажень:
486
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ЗАГАЛЬНОЇ ТА НЕОРГАНІЧНОЇ ХІМІЇ
ІМ. В.І.ВЕРНАДСЬКОГО
 
ПОТАСКАЛОВ ВАДИМ АНАТОЛІЙОВИЧ
УДК 541.138:546.733
РІЗНОЛІГАНДНІ ТА БАГАТОЯДЕРНІ КОМПЛЕКСНІ СПОЛУКИ
Со (III) З ЕТАНОЛАМІНАМИ: СИНТЕЗ, СТРУКТУРА
ТА КАТАЛІТИЧНІ ВЛАСТИВОСТІ
02.00.01 – неорганічна хімія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата хімічних наук
Київ – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі загальної та неорганічної хімії Національного технічного університету України „Київський політехнічний інститут”.
Науковий керівник: кандидат хімічних наук, професор
Степаненко Олег Миколайович
доктор хімічних наук, старший науковий співробітник
Андрійко Олександр Опанасович,
Національний технічний університет України „Київський політехнічний інститут”,
завідувач кафедри загальної та неорганічної хімії
Офіційні опоненти: доктор хімічних наук, професор
Калібабчук Валентина Олександрівна,
Національний медичний університет ім. О.О.Богомольця,
завідувач кафедри загальної хімії
кандидат хімічних наук, старший науковий співробітник
Трунова Олена Костянтинівна,
Інститут загальної та неорганічної хімії
ім. В.І.Вернадського НАН України,
старший науковий співробітник
Провідна установа: Київський національний університет
ім. Тараса Шевченко, хімічний факультет
Захист дисертації відбудеться „14” червня 2007 р. о 1000 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.218.01 в Інституті загальної та неорганічної хімії ім. В.І.Вернадського Національної Академії Наук України за адресою: 03680, Київ-142, пр. Палладіна 32/34 (конференц-зал).
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Інституту загальної та неорганічної хімії ім. В.І.Вернадського НАН України за адресою: 03680, Київ-142, пр. Палладіна 32/34.
Автореферат розісланий „ 12 ” травня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради, к.х.н. Г.Г. Яремчук


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність роботи. Синтез, вивчення властивостей і будови різнолігандних та багатоядерних комплексних сполук та пошук нових матеріалів на їх основі є актуальною проблемою, якій приділяється багато уваги дослідниками у всьому світі. Детальне вивчення будови та властивостей координаційних сполук має не тільки велике теоретичне, а і практичне значення.
Інтерес до розвитку хімії багатоядерних та гетерометальних комплексів 3d-металів з амінокислотами та аміноспиртами викликаний тим, що вони можуть бути використані як прекурсори для створення каталітичних центрів. Каталізатори, створені на основі таких комплексів, можуть мати дуже специфічні властивості і можуть бути замінниками благородних металів в енергоперетворюючих системах. Відомо, що найбільш економічними вважаються каталізатори на основі оксидів 3d-металів, але низька електрична провідність оксидів не дозволяє прямого використання в електродах батарей, і нанесення їх на вугільну матрицю є досить складною технологічною проблемою. З літературних джерел відомо, що ця проблема може бути розв’язана шляхом створення каталітичного центру на поверхні вуглецю при адсорбції деяких комплексів 3d-металів з наступним піролізом за певних температур. В залежності від типу ліганда, кількості донорних атомів N та O в координаційному оточенні кобальту при різних температурах піролізу утворюються різні каталітично активні центри.
Зв`язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконана на кафедрі загальної та неорганічної хімії Національного технічного університету України “Київський політехнічний інститут” в рамках спільних досліджень Інституту загальної та неорганічної хімії НАН України ім. В.І.Вернадського та хіміко-технологічного факультету Національного технічного університету України “Київський політехнічний інститут”, згідно з темою 03.07/00022 “Поліядерні комплекси d-металів: Теоретичні основи синтезу та прогнозування властивостей” (Номер державної реєстрації 0101U007248, 2001-2004 р.). Частина роботи виконана при фінансовій підтримці Державного фонду фундаментальних досліджень України, проект Ф7/217-2001.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: РІЗНОЛІГАНДНІ ТА БАГАТОЯДЕРНІ КОМПЛЕКСНІ СПОЛУКИ Со (III) З ЕТАНОЛАМІНАМИ: СИНТЕЗ, СТРУКТУРА ТА КАТАЛІТИЧНІ ВЛАСТИВОСТІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок