Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРАВОСЛАВНА ЦЕРКВА НА ЗАКАРПАТТІ У ПЕРШІЙ ПОЛОВИНІ ХХ ст.

ПРАВОСЛАВНА ЦЕРКВА НА ЗАКАРПАТТІ У ПЕРШІЙ ПОЛОВИНІ ХХ ст.

Назва:
ПРАВОСЛАВНА ЦЕРКВА НА ЗАКАРПАТТІ У ПЕРШІЙ ПОЛОВИНІ ХХ ст.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,19 KB
Завантажень:
283
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
На зламі XX-XXI сторіч в Україні значно зріс інтерес до проблеми іншомовно
ї освіти в навчальних закладах різного типу


УЖГОРОДСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Данилець Юрій Васильович
УДК 94 (477.87) "1903-1945" 281.9
ПРАВОСЛАВНА ЦЕРКВА НА ЗАКАРПАТТІ
У ПЕРШІЙ ПОЛОВИНІ ХХ ст.
спеціальність 07.00.01 – історія України
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Ужгород – 2007
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі історії України Ужгородського національного
університету Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник:
кандидат історичних наук, доцент
Фенич Володимир Іванович,
Ужгородський національний університет МОН України,
доцент кафедри історії України
Офіційні опоненти:
доктор історичних наук,
Андрухів Ігор Олексійович,
Прикарпатський юридичний інститут Львівського державного
університету внутрішніх справ МОН України,
начальник кафедри філософії права та політології;
 
доктор історичних наук, доцент
Довганич Омелян Дмитрович,
м.Ужгород
Захист відбудеться 22 січня 2008 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д. 61.051.04 Ужгородського національного університету за адресою: м. Ужгород, вул. Університетська, 14 а, ауд. 410.
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Ужгородського національного університету за адресою: м. Ужгород, вул. Капітульна, 6.
Автореферат розісланий “” ___________ 200-р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради,
кандидат історичних наук, доцент Токар М.Ю.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Державотворчі процеси кінця 1980-х – початку 1990-х рр. в Україні викликали закономірний інтерес до історії церкви як важливого чинника „революційної трансформації”. Знання її минулого потрібні для подолання багатьох штучних стереотипів усталених у радянський період, які перешкоджають формуванню в Україні демократичного громадянського суспільства. Церковно-історичні дослідження розкривають причини сучасної міжконфесійної напруженості, з’ясовують її витоки, проектують варіанти можливих виходів з неї. У зв’язку з виявленням нових архівних документів, зібранням та впорядкуванням спогадів та свідчень, можемо об’єктивно розкрити процес діяльності православної церкви на Закарпатті у першій половині ХХ ст.
Українське православ’я на сучасному етапі переживає складний процес змін та негативних тенденцій: поділ православної церкви на декілька гілок; конфлікти через храми та церковне майно тощо. Для того, щоб знайти відповіді на складні питання розвитку сучасного православ’я, потрібно, в першу чергу, вивчити досвід минулого. Нові цивілізовані стосунки між державою та церквою обумовлюють використання величезного потенціалу останньої для розвитку духовності нашого народу, її залученню до державотворчого та націотворчого процесів.
Конфесійна карта України є багатогранною та складною. Серед православних церков, станом на початок 2007 р., найбільш чисельними є:
УПЦ-МП – 10972 громади, УПЦ-КП – 4007 громад, УАПЦ – 1190 громад. На Закарпатті, за кількістю релігійних організацій, домінує УПЦ-МП – 580 громад. УПЦ-КП нараховує – 25 громад, УАПЦ – 1 громаду. Таким чином, православна церква займає в Україні, і на Закарпатті зокрема, чільне місце, що актуалізує досліджувану у дисертації проблему.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дане конкретно-історичне дослідження виконане в рамках наукової проблематики кафедри історії України історичного факультету УжНУ. Досліджувана у дисертаційній роботі проблема є складовою комплексної теми „Історія та історіографія західноукраїнських земель другої половини ХІХ–ХХ ст.”
Метою дисертаційного дослідження є комплексний аналіз причин виникнення православного руху на Закарпатті на початку ХХ ст., його подальшого розвитку в 1920-х рр., формування структури єпархіального управління, релігійно-церковної політики кількох держав а також основних процесів, що відбувалися в церковно-православному житті релігійних громад.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ПРАВОСЛАВНА ЦЕРКВА НА ЗАКАРПАТТІ У ПЕРШІЙ ПОЛОВИНІ ХХ ст.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок