Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВПЛИВ НЕСТАЦІОНАРНИХ РЕЖИМІВ РОБОТИ ШАХТНИХ ПІДІЙМАЛЬНИХ УСТАНОВОК НА НАВАНТАЖЕННЯ ЕЛЕМЕНТІВ КОНСТРУКЦІЙ

ВПЛИВ НЕСТАЦІОНАРНИХ РЕЖИМІВ РОБОТИ ШАХТНИХ ПІДІЙМАЛЬНИХ УСТАНОВОК НА НАВАНТАЖЕННЯ ЕЛЕМЕНТІВ КОНСТРУКЦІЙ

Назва:
ВПЛИВ НЕСТАЦІОНАРНИХ РЕЖИМІВ РОБОТИ ШАХТНИХ ПІДІЙМАЛЬНИХ УСТАНОВОК НА НАВАНТАЖЕННЯ ЕЛЕМЕНТІВ КОНСТРУКЦІЙ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,38 KB
Завантажень:
389
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Національний університет „Львівська політехніка”
Семчук Леонід Володимирович
УДК 622.67:534.11
ВПЛИВ НЕСТАЦІОНАРНИХ РЕЖИМІВ РОБОТИ
ШАХТНИХ ПІДІЙМАЛЬНИХ УСТАНОВОК
НА НАВАНТАЖЕННЯ ЕЛЕМЕНТІВ КОНСТРУКЦІЙ
05.02.09 – динаміка та міцність машин
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Львів – 2008
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Національний університет „Львівська політехніка” Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник – доктор технічних наук, професор
Харченко Євген Валентинович,
завідувач кафедри „Опір матеріалів”
Національного університету „Львівська політехніка”.
Офіційні опоненти – доктор технічних наук,
старший науковий співробітник
Зіньковський Анатолій Павлович,
завідувач відділу коливань та вібраційної надійності
Інституту проблем міцності імені Г. С. Писаренка
НАН України, м. Київ;
кандидат технічних наук
Дівеєв Богдан Михайлович,
доцент кафедри „Транспортні технології”
Національного університету „Львівська політехніка”.
Захист відбудеться 21 травня 2008 р. о 1200 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.052.06 у Національному університеті „Львівська політехніка” за адресою: 79013, м. Львів, вул. С. Бандери, 12, навчальний корпус №14, ауд. 61.
З дисертацією можна ознайомитися у науково-технічній бібліотеці Національного університету „Львівська політехніка” за адресою: 79013, м. Львів, вул. Професорська, 1.
Автореферат розісланий „___” квітня 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Ю. П. Шоловій
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. У нинішній час проблема енергозабезпечення України є надзвичайно важливою і потребує значних зусиль для її вирішення. Постачання природного газу, який є одним з основних джерел енергії, пов’язане з великими фінансовими затратами. Альтернативним паливом може слугувати вугілля, запаси якого в нашій державі є значними і можуть забезпечити потреби промисловості і населення на довгу перспективу.
Машини і механізми, що використовуються у гірничій промисловості відрізняються складністю конструкцій, енергоємністю і працюють у важких експлуатаційних умовах. Шахтні підіймальні установки споживають до 40% електроенергії, яка витрачається шахтою, а вартість цих установок перевищує половину вартості всього гірничого обладнання. Для підіймальних пристроїв тривалої експлуатації затрати на капітальний ремонт щорічно сягають 50% первісної ціни.
До шахтних підіймальних установок, що споруджуються для опускання і піднімання людей, технологічного обладнання та корисних копалин, ставляться особливі вимоги, щодо безпеки експлуатації, надійності, ресурсу, енергоємності тощо. Важливими завданнями вдосконалення шахтних підіймальних установок є підвищення їхньої вантажності до 50 т, швидкості руху – до 20 м/с, висоти піднімання – до 1400 м, збільшення ресурсу канатів і інших елементів за рахунок покращення якості обладнання та зменшення динамічних навантажень шляхом вдосконалення привідних систем, пристроїв завантаження і розвантаження скіпів, гальмівних пристроїв, апаратури автоматизованого керування.
У перехідних режимах роботи виникають механічні коливання, що суттєво впливають на зусилля в елементах конструкцій. Багато шахт працює на глибинах понад 1000 метрів. Маса віток канатів таких установок становить понад 10 тон і є сумірною з масами підіймальних посудин. Це свідчить про істотний вплив інерційних сил, викликаних рухом каната, на загальний характер динамічних процесів. Особливістю математичного моделювання коливальних явищ в шахтних підіймальних установках є необхідність врахування несталості довжин робочих віток каната.
На характер перехідних процесів, що відбуваються в період пуску приводу, суттєво впливають електромагнітні явища в асинхронному двигуні, а також податливість муфт, за допомогою яких з’єднують вал двигуна з швидкохідним валом редуктора і тихохідний вал редуктора з привідним барабаном.
Вивчення впливу нестаціонарних режимів роботи шахтних підіймальних установок на навантаження елементів конструкцій з урахуванням наведених вище чинників дасть можливість раціонально добирати конструктивні й експлуатаційні характеристики гірничих машин.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ВПЛИВ НЕСТАЦІОНАРНИХ РЕЖИМІВ РОБОТИ ШАХТНИХ ПІДІЙМАЛЬНИХ УСТАНОВОК НА НАВАНТАЖЕННЯ ЕЛЕМЕНТІВ КОНСТРУКЦІЙ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок