Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВІЙСЬКОВІ ТРАДИЦІЇ УКРАЇНСЬКИХ КОЗАКІВ У КІНЦІ ХІХ – НА ПОЧАТКУ ХХ ст. ТА ЇХ ВІДРОДЖЕННЯ В НОВІТНЮ ДОБУ

ВІЙСЬКОВІ ТРАДИЦІЇ УКРАЇНСЬКИХ КОЗАКІВ У КІНЦІ ХІХ – НА ПОЧАТКУ ХХ ст. ТА ЇХ ВІДРОДЖЕННЯ В НОВІТНЮ ДОБУ

Назва:
ВІЙСЬКОВІ ТРАДИЦІЇ УКРАЇНСЬКИХ КОЗАКІВ У КІНЦІ ХІХ – НА ПОЧАТКУ ХХ ст. ТА ЇХ ВІДРОДЖЕННЯ В НОВІТНЮ ДОБУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
48,96 KB
Завантажень:
80
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30 
ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Задунайський Вадим Васильович
УДК 94 (477: 355.13) “18/20”
ВІЙСЬКОВІ ТРАДИЦІЇ УКРАЇНСЬКИХ КОЗАКІВ У КІНЦІ ХІХ – НА ПОЧАТКУ ХХ ст. ТА ЇХ ВІДРОДЖЕННЯ В НОВІТНЮ ДОБУ
Спеціальність 07.00.01 – Історія України
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора історичних наук
Донецьк – 2007


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі історії України Донецького національного університету Міністерства освіти і науки України
Науковий консультант: доктор історичних наук, професор,
заслужений працівник освіти України
Добров Петро Васильович,
декан історичного факультету
Донецького національного університету
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
Сергійчук Володимир Іванович,
професор кафедри давньої та нової історії
України Київського національного університету
ім. Тараса Шевченка
доктор історичних наук, професор,
заслужений працівник освіти України
Турченко Федір Григорович,
завідувач кафедри новітньої історії України
Запорізького національного університету
доктор історичних наук, професор
Пірко Василь Олексійович,
завідувач кафедри історіографії, джерелознавства,
археології та методики викладання
Донецького національного університету
Захист відбудеться 24 грудня 2007 року о _10__ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 11.051.02 в Донецькому національному університеті за адресою: 83055, м.Донецьк, вул.Університетська, 24, ІІ навчальний корпус, ауд. 32.
З дисертацією можна ознайомитись в науковій бібліотеці Донецького національного університету (83055, м.Донецьк, вул. Університетська, 24).
Автореферат розіслано 23 листопада 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Крапівін О.В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Військові традиції для українських козаків завжди відігравали важливе значення з огляду на воєнізований характер їх життя, що було вагомим підґрунтям привілейованого становища козацької верстви. Слід наголосити, що засади військового життя козаків були закладені у часи розквіту цієї спільноти та розвивались і трансформувались до її остаточної ліквідації (як соціального стану в 1920 р.). Поряд із цим, спільна історична пам’ять українців назавжди зафіксувала героїчний пафос козацької боротьби за волю України та людську гідність, що відіграло надзвичайно важливе значення для становлення української національної ідеї – підмурівка як відродження, так і розбудови нації й держави.
На зламі ХІХ-ХХ ст. до військово-козацьких традицій нами віднесено ті, що обумовили військовий характер козацької привілейованої спільноти (принципи військово-адміністративного устрою та самоврядування, специфічні засади військової служби, окрема військова структура й рангово-посадова система, особлива уніформа і зброя, самодостатня система бойового й військового вишколу, характерні військово-тактичні вміння (традиції козацької стратегії були втрачені під час ліквідації самодостатніх українських козацьких військ у кінці XVIII – на початку XIX ст. та підпорядкування їх залишків російській військовій системі) і особисте бойове мистецтво). Наголосимо, що українська військово-козацька спадщина в кінці ХІХ – на початку ХХ ст. найповніше зберігалась у Кубанському козацькому війську, де більшість становили українські козаки. Тоді ж завершилась документальна фіксація як військових засад буття козацької спільноти, так і основ козацького бойового та військового мистецтва разом з відповідним вишколом.
Варто зазначити, що в українському суспільстві впродовж новітньої доби помічаємо неодноразове звернення до козацьких військових традицій, використання яких вважалось ознакою “українськості” новітніх українських військових формувань і громадських рухів. Слушно підкреслити, що вагомість обізнаності з правдивою військово-козацькою спадщиною дозволить виявити реальний рівень використання відповідних надбань під час українського військового будівництва чи відновлення козацьких структур у новітні часи.
Доречно дослідити спроби радянського уряду використати військовий доробок козацької спільноти (у тому числі й української) під час становлення та розвитку Червоної кавалерії у 20-ті – 40-ві рр.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30 Реферат на тему: ВІЙСЬКОВІ ТРАДИЦІЇ УКРАЇНСЬКИХ КОЗАКІВ У КІНЦІ ХІХ – НА ПОЧАТКУ ХХ ст. ТА ЇХ ВІДРОДЖЕННЯ В НОВІТНЮ ДОБУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок