Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Експериментально-розрахунковий метод визначення напруженого стану зварних стиків труб магістральних газопроводів

Експериментально-розрахунковий метод визначення напруженого стану зварних стиків труб магістральних газопроводів

Назва:
Експериментально-розрахунковий метод визначення напруженого стану зварних стиків труб магістральних газопроводів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,04 KB
Завантажень:
379
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Національний університет “Львівська політехніка”
Дзюбик Андрій Романович
УДК 539.3
Експериментально-розрахунковий метод визначення напруженого стану зварних стиків труб магістральних газопроводів
05.02.02 – машинознавство
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Львів – 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному університеті “Львівська політехніка” Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: кандидат технічних наук, доцент Палаш Володимир Миколайович, Національний університет “Львівська політехніка”, доцент кафедри “Обладнання та технології зварювального виробництва”
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, доцент Копей Богдан Володимирович, Івано-Франківський державний технічний університет нафти і газу, професор кафедри “Нафтове обладнання”; кандидат технічних наук, доцент Кичма Андрій Олексійович, Національний університет “Львівська політехніка”, доцент кафедри “Деталі машин”
Провідна установа: Технологічний університет Поділля, кафедра "Машинознавство" Міністерства освіти і науки України, м. Хмельницький.
Захист відбудеться 25 квітня 2001 р. о 1400 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.052.06 у Національному університеті “Львівська політехніка” за адресою: 79013, м. Львів, вул. С. Бандери, 12, ауд. 226.
З дисертацією можна ознайомитись у науково-технічній бібліотеці Національного університету “Львівська політехніка” за адресою: 79013, м. Львів-13, вул. Професорська, 1.
Автореферат розісланий “21” березня 2001 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради Форнальчик Є. Ю.
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Для транспортування газу на великі відстані найбільш широко використовуються магістральні трубопроводи. Зокрема в Україні з цією метою експлуатується понад 34 тис. кілометрів газопровідних систем. Нормативний ресурс їх значної частини наближається до критичного, а аварійні ситуації можуть призвести до важких екологічних та техногенних наслідків, тому забезпечення довговічності магістральних газопроводів є головним завданням у процесі їх спорудження та експлуатації. Ця проблема є багатогранною і потребує застосування сучасних ефективних технологій та засобів діагностування матеріалу труб. Особливо це стосується зварних стикових з'єднань із кільцевими швами, в яких утворюються значні залишкові напруження. У процесі експлуатації останні можуть стати причиною виникнення та поширення тріщин. Таким чином, дослідження напруженого стану у зварних стикових з’єднаннях труб є одним з першочергових завдань із забезпечення безаварійної експлуатації магістральних газопроводів.
Використання існуючих експериментальних методів для визначення розподілу напружень у зварних з'єднаннях є дещо обмеженим через їх недостатньо повну інформативність. Проблемою при застосуванні розрахункових методів є труднощі у встановленні напруженого стану матеріалу зварних стиків труб після тривалої експлуатації газопроводів.
У зв'язку з цим удосконалення існуючих та розроблення нових методів, зокрема експериментально-розрахункових, для визначення напруженого стану зварних стиків труб магістральних газопроводів є важливим та актуальним завданням технічного діагностування.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами і темами. Основні питання, розглянуті в дисертаційній роботі, виконувалися відповідно до завдань теми № 0196U000138 "Cтворення системи автоматизованого розрахунку і проектування обладнання для виробництва будівельних матеріалів" і теми № 0297U000506 "Розробка методів аналізу причин аварій та забезпечення ресурсу енергетичних котлів".
Мета та задачі досліджень. Метою роботи є розроблення методики діагностування напруженого стану та підвищення довговічності зварних стикових з'єднань із кільцевим швом труб магістральних газопроводів.
Для досягнення цієї мети в роботі були розв'язані наступні задачі:
·
розроблено метод визначення різниці головних напружень на поверхні зварних з'єднань способом вимірювання контактної локальної термоелектрорушійної сили (КЛ ТЕРС);
·
розроблено переносну установку для визначення напружень методом КЛ ТЕРС на поверхні зварних стиків газопроводів;
·
розроблено експериментально-розрахунковий метод визначення поля напружень у зварних стикових з'єднаннях труб магістральних газопроводів з адаптацією його до особливостей інформації, отриманої ультразвуковим та магнітопружним методами;
·
досліджено вплив режиму зварювання на величину залишкових напружень і розроблено рекомендації щодо їх зменшення та підвищення довговічності зварних стиків магістральних газопроводів;
·
досліджено напружений стан зварних стиків труб діючого магістрального газопроводу та визначено його залишковий ресурс.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: Експериментально-розрахунковий метод визначення напруженого стану зварних стиків труб магістральних газопроводів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок